Akıcı jant böyle mi olmalı?

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Konu ne hale gelmiş. Yazık vallahi. Ne diyeceğimi bilmiyorum. Keyifle başlamıştım ama üzülerek sonuna kadar okudum. Admin herkese 1000 mesaj eklesinde, mesaj sayısı yükselsin diye chat yapar gibi yazanlar belki olmasa. Tabi şimdi bazı arkadaşlar kızacak ama ne yazık ki durum böyle. İster kızın, ister hak verin. Takip ettiğim bazı forumlarda, sadece birkaç bölümde mesaj sayısı artıyordu. diğer hemen hemen tüm bölümlerin mesaj sayısını arttırmıyordu. Burası git gide forumdonanımhaber gibi olmaya başladı. Oysa ki bizim forumumuzun kalitesi, kültür ve eğitim seviyesi, paylaşım, birlik ve beraberlik seviye 4 4'lük iken şimdi makara kukara, chat ortamı olmuş. 1990'larda mirc vardı. mirc ile chat yaparken zurna kanalı vardı. Aynı zurna kanalına döndü. Kimi @alıntı yaparak diğerini davet ediyor, nerdesin gel makara var. O öbürünü, öbürü berikini, vay babam şu dedi, vay dedem bu dedi, yok nasıl olurdu, yanı yatmış, çamura batmış. Bu şekilde olmaz arkadaşlar, yapmayın gözünüzü seveyim. Geçen bir başlık altına daha bu şekilde yazmıştım. Bakıyorum ama yine hep benzer arkadaşlar. Yapmayın, hakikaten yapmayın. 2-3 sene sonra dönüp yazdıklarınıza baktığınızda bunları ben mi yazmışım diyecekseniz. tabi bu benim, bence diyerekten yaptığım yorumumdur.

Scudo

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
@soneryen biraz gece gece makara konusu oldu bu :D zaten diğer konularda gayet ciddi konu muhabbeti yapılıyo ;)

m.klcts

Forum Bağımlısı
Tepki
428
İsim
Muhammed
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@soneryen mesaj sayısı ile alakası yok sanırım forumdonanım da konudışında post kasılmıyo ama en gereksiz adamlar en gereksiz konular orda

• Beğen
Tepkiler: Yusuf !!WOW!!

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Yusuf !!WOW!!
Öylesine açılıp açılmadığını ancak konuyu açan kişi bilebilir. Konuyu açan kişinin adına konuşmuşsunuz ama. :(

• Beğen
Tepkiler: Mehmet H.

hakan64

Forum Bağımlısı
Tepki
543
İsim
hakan
göbek baya akıcıymış. acaba göbek bakımı falan istermi bu jantlar

• Beğen
Tepkiler: macerakolik

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
fake bu. ip var beyler inanmayın. kesin fotoşok. after efek kullanmış. :hihi::hihi:
bu nasıl bi göbektir yav maşallah.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Benim R500 arka jant uzun süre dönüyor sonra lak diye duruyor.Diğer tarafa gitme falan yok.Sizinkiler utanmasa kendi kendine ayaklanıp gidecek.Müthiş ya :eek: böylesini görmedim hiç cidden

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@m.klcts
Kesinlikle katılıyorum. Benimki bir teşbit (benzetme). Elbette mesaj sayısı ile alakası yoktur, forumdonanımhaber de bir benzetme. Ancak kendimi doğru ifade edebilmek adına benzettim. belki mesaj sayısı, belki gece gece insanlar bir farklılık arıyor, belki günün stresinden sonra biraz gülmek istenir. Her ne sebeple olursa...

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
@Uptown Cyclist fulkurum bu başka şeye benzemez frene basmak bile pedal etkisi veriyo

@soneryen farklılık aradık sanırım gülme eğlenme hep ciddi ciddi olmuyo arada biri böyle denişik bi konu açsında eğlenelim (millet ctesi akşamı halısahaya gider biz BF takılıyoruz :D )

• Beğen
Tepkiler: Yusuf !!WOW!!

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
ful kuromun tüm jantları böylemi benim metebeye de alalım.

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bütçesi olmayan bir insan bile, gün ola harman ola, okullar biter, diplomalar alınır, iyi işler denk gelir, kariyer olur. En klişe tabir ile piyango çıkar o zaman almaya hazır hale geldiğinde ürünleri tam ve eksiksiz bilmek. Bir kaç sene sonra, geçmişte ne gibi donanımlar olduğunu bilmek, hangi yılın üretimi iyiydi, hangi donanım iyiydi, hangi jant nasıldır bilmek adına bu konuları değerlendirmek gerekir. Her ne kadar şuan bütçe olmasa bile, ya olursa ne alırdım diyerekten değerlendirmek lazım. Mesela bu başlık altında. Acaba bu jantın MTB karşılığı nedir? MTB bisiklette acaba rulman mı daha iyi olur akıcılık adına, yoksa bilyalı göbek mi? Rulman akıcı olur ama MTB'de çabuk dağılır mı? Ben araziye çıkmıyorum şehir içinde daha çok kullanıyorum akıcı olması benim için nasıl olurdu. Acaba param olursa alır mıydım? Bir gün birisi bana 1000 TL verse, ilk jantımı bu şekilde bir jant ile mi değiştirmeliyim yoksa jant aynı kalsın aktarım organlarına mı yatırım yapmalıyım. Acaba bu akıcılığı jantı değilde göbeği değiştirerek yakalayabilir miyim gibi konuların yazılmasını ve bu konulara cevaplar aranması tercihim olurdu. Herkese sonsuz ve doyumsuz sevgilerimle... Hep birlikte çok daha iyiye...

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ulaş Çavuşoğlu kaç sene kullandın sen kardeşim FULKURUM? :D Ben duymamıştım hiç FULKURUM.Konu iyice chat odalarına benzedi ayrıca lütfen rak şok yazmayın arkadaş kelime Türkçe değil ki niye türkçeleştiriyorsunuz :(

harungen

Üye
Tepki
13
İsim
harun
Bisiklet
Trek
Güzelmiş. Havalar duzelse bari.

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
@soneryen Maalesef bazı konular böyle hale geliyor, ben de ilk mesajımı attıktan sonra gelen bildirimler üzerine konuyu takibi bırakmak zorunda kaldım, dediğiniz gibi zaten aynı kişiler var hep; benim konuya bir yardımım olamayacağını hissediyorsam, ya da konunun bana bir şey sağlayamayacağına kanaat getirirsem ve özellikle forumda belirli kişileri belirledim onların olduğu konudan koşarak uzaklaşıyorum yoksa saçma muhabbetlerin içine çekiliyoruz :harika: