Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Akdeniz Sıcağında maraton 2

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında ralakoç tarafından paylaşıldı.

1. ralakoç

ralakoç Üye

Seviye:
    Parkur - Alanya (Mahmutlar)-Antalya (Otogar)-Alanya (Mahmutlar)
    Katedilen yol - 309km/gün
    Sürüş zamanı - 12 saat
    Ortalama hız - 26km/saat
    Toplam zaman - 14.5 saat
    Alınan yiyecek ve sıvı miktarı - 11L su, 7 maden suyu, 6 enerji içeceği (powerade), 2 kola, 4 bardak ayran
    1kg üzüm, 4 büyük boy incir, 2 muz, 1 şeftali, 1 armut
    1 porsiyon köfte, 1 porsiyon piyaz, bol yeşillik, 3 dilim ekmek, kadayıf tatlısı

Kıymetli dostlar,

Ankara´ya dönmeden önce kısa turlarımın arasında ikinci maratonumu yapmak istedim. 21 Ağustos sabahı Alanya´dan (Mahmutlar) pedal çevirmeye başladığımda saat 6:00yı gösteriyordu. Hava bir önceki turuma göre biraz daha serindi. Manavgat´a kadar keyifli bir sürüş tamamladım. Tam bu sırada, arka jant tellerimden birisinin kırıldığını fark ettim, bunun sonucunda tekerlek baya yalpalamaya başladı. Yanımda yedek tel olmadığı için bir süre öyle kullanmak zorunda kaldım. Manavgat sanayi´ne girdiğimde çoğu dükkanlar hala kapalıydı. "Sora sora Bağdat bulunur" derler ya...bende daha açılmamış olan otomobil, motosiklet ve bisiklet parçaları satan bir dükkan buldum. Neyse ki, çok beklemeden açıldı ve yedeğiyle beraber tel aldım ve taktım. Tekerleğim eski haline geldi. 1 saat kadar´da zamanım gitti.

Hızlı bir kahvaltıdan sonra, tekrar yola koyuldum. Yine 38 dereceyi bulan sıcaklıkta ve genel olarak iyi geçen turumda zaman kaybım biraz fazla olduğu için, dönüşte başlangıç noktama 35km kala Konaklı bölgesinde hava tamamen kararmıştı. Gece emniyeti için yanımda herhangi bir ışık olmadığından ilk işim alışveriş merkezine girip flaş yapabilen iki tane led lamba aldım. Arka ve öne takarak rahatça turumu tamamladığımda bacaklarım gayet rahat, ancak biraz sele ağrısı hissediyordum.

Sağlıcakla kalın, bol pedallı günler dilerim!

Ruhi Alakoç

HakanU, ArifB ve exacbachay bunu beğendi.
  2. ArifB

ArifB Yeni Üye

Seviye:
    Ruhi Bey turunuzu paylaştığınız için teşekkürler. Gerçekten sağlam kondüsyon gerektiren bir sürüş; yolun sonunda bacaklarınızın rahat olduğunu göz önüne alırsak maşallah demekten başka bir seçenek kalmıyor :)

Bol pedallı günler..

3. Ali AKTAŞ

Ali AKTAŞ Forum Bağımlısı

Seviye:
    güzel tur, iyi performans .