Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Akdeniz Sıcağında bir başka güzel...

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında ralakoç tarafından paylaşıldı.

1. ralakoç

ralakoç Üye

Seviye:
    Selam dostlar,

Ankara, Eskişehir, Ankara maratonumuzdan sonra İzmir Bisiklet Derneğinin düzenlemiş olduğu küresel ısınmaya karşı İzmir-Antalya(Kaş) arası 826km´lik anlamlı turumuzdan sonra şimdi de Alanya-Antalya-Alanya turumu tamamlamış olmanın mutluluğu içindeyim.

Tarih - 03.08.2008
    Parkur - Alanya(Mahmutlar)-Antalya(Lara plajı)-Alanya(Mahmutlar)
    Sürüş zamanı - 11 saat, 29dk
    Ortalama hız - 26.45km/saat
    Katedilen yol - 301km/gün

3 Ağustos 2008 Pazar sabahı 06:10´da Alanya(Mahmutlar)´dan pedal çevirmeye başladığımda denizden gelin serin havayı ciğerlerime aldığı kadar depolamaya çalıştım. Henüz güneş kendini göstermemiş, ve trafik oldukça sakin, bütün yollar benimdi.

Kahvaltı için Manavgat´ta mola verdiğimde iyice acıktığımı ve güneşin "bende varım" sıcaklığını iyice hissetmiştim. Saatim 8:45´i gösteriyordu. 15dk lık yakıt takviyesinden sonra tekrar yola koyuldum. Ancak o sıra Manavgat-Serik bölgesindeki orman yangınından dolayı dumanlı bir havanın içine girmiştim.Opet istasyonunda içecek molası verdiğimde Amasya Orman Müdürlüğünden gelen yangınla mücadele ekibiyle tanıştım. Bu özverili ekip alevlerin ortasına kendilerini atabiliyor, bu gücü taşıyorlardı. Bir an geri dönmeyi aklımdan geçirdiysemde herşeye rağmen tempomu yükseltip o alandan bir an önce çıkmaya karar verdim. Hızla Antalya yoluna pedal basmaya başladım. Dumandan boğazımın yanmasına rağmen bol bol su içerek bölgeyi terk etmeyi başardım.

Genel olarak iyi geçen 38 derece sıcaklıkta sık sık sıvı takviyesiyle aynı performansımı korumaya çalıştım. Antalya´ya vardığımda saat 12:30´du, pazar günü olması sebebiyle çoğu iş yerleri kapalı, şehir hala uyuyor,trafiğin az olması benimiçin avantajlı bir durum yaratıyordu. Lara plajları yolunda, küçük bir markette içeceklerimi alıp bir süre sohbetten sonra tekrar yola koyuldum. Dönüş yolunda Antalya havalimanı ayrımına geldiğimde iyice acıktım, birşeyler yemem gerekiyordu. Daha önceden gördüğüm köfte ve piyaz restourantlarının bulunduğu yere yakındım. Soğuk ayran ve yeşillikle beraber köfte, piyaz unutamayacağım öğünlerimin arasına girdi diyebilirim. Bu arada tur sırasında yol ve bağ kenarlarında muz, üzüm, şeftali, incir, tuzlu kaynamış mısır, gibi kaynağından doğal şeker ve meyve ihtiyacımı karşılamak baya zevkliydi.

Güneşi´de arkama almamla birlikte saat 19:45´te başladığım noktada pedal kilitlerimin tıkırdısıyla turumun sonunda toprağa ayak basmamın verdiği mutluluğu anlatamam.

Tüm bisiklet severlere selamlar, nice pedallı günler dilerim.

Ruhi Alakoç

GokhanAK, enis57, Mehmet Can ve 9 kişi daha bunu beğendi.
  2. AydınGünaydın

AydınGünaydın Bisikletkolik

Seviye:
    tbr ederim seni gezinden dolayı resimlerinde olsaydı daha güzel olurdu ama yinede gezini bizimle paylaştığın için tskler.

ralakoç bunu beğendi.
  3. hkn

hkn Aktif Üye

Seviye:
    Sevgili Ruhi, yine bizim rekor takımına yakışan bir mesafe yapmışsın, tebrik ederim.
    Ankara'da görüşmek üzere...
    HakaN

ralakoç bunu beğendi.
  4. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Bu mevsimde gerçekten zorlu bir parmur olmuş. Tebrikler.

ralakoç bunu beğendi.
  5. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Maşallah Ruhi abi.. Hiç duramıyorsunuz Hakan abi ile ikiniz :)
    Benimde iş tempom biraz yoğun bu aralar bende uzun mesafe yapmak istiyorum bayadır ama kısmet olmadı bir türlü..

ralakoç bunu beğendi.
  6. hkn

hkn Aktif Üye

Seviye:
    Sevgili kardeşim, seni defalarca davet ettik ama iş durumu nedeniyle gelemedin.
    Ağustos ayı sonlarına doğru; yine 300+ km ultramaraton (HakaN, Ruhi) planımız var, bu sefer seni de bekliyoruz, güzellikle yada zorla ! :)

HakaN

ralakoç bunu beğendi.
  7. hacı

hacı Kıdemli Üye

Seviye:
    resimler olsa daha bir güzel olacak ...

ralakoç bunu beğendi.
  8. Mhmt_EMR

Mhmt_EMR Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Tern
    Seviye:
    Güzel anlatımın ve paylaşımın için teşekkürler. Ah bir de foto olsa :)

ralakoç bunu beğendi.
  9. ralakoç

ralakoç Üye

Seviye:
    Saygıdeğer kardeşim sizlerle tabiiki maratonun zevkine doyum olmuyor .Umarım o tarihlerde Ankara da olurum da birlikteliğimize bir yenisini ekleriz. Selamlar

hkn bunu beğendi.
  10. exacbachay

exacbachay Kıdemli Üye

Seviye:
    Abi ayağına,yüreğine sağlık.Söylenecek pek fazla söz bırakmamışsın '' 301km./11 saat '' ile noktayı koymuşsun.
    En kısa zamanda pedallamak dileğiyle..

Not:Günümüzde popüler kültürün bir parçası olan fotoğraf,malesef bu sitede de çoğu zaman gereksiz kullanılmaktadır.Otu,motu... çekerek yayınlamak tur yapmak yada bisiklete binmek değildir.Ben Ruhi abinin '' turumun sonunda toprağa ayak basmamın verdiği mutluluğu anlatamam.'' sözleriyle hayalinde çektiği fotoğrafları görebiliyorum...

Umarım bir gün sizde Ruhi abiyle tanışırsınız.
    Çünkü;Hikayeleriyle de yüzlerce kare görebiliyorsunuz.

Saygılar...Bol pedallar ve tabiki hayaLLer... = )

ralakoç ve Mhmt_EMR bunu beğendi.
  11. zeB@ni

zeB@ni Yeni Üye

Seviye:
    tam gaz devam abicim

ralakoç bunu beğendi.
  12. GokhanAK

GokhanAK Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Peugeot
    Seviye:
    Pedallardan kilitlerin açılmasına kadar alınan hazzı turun başlığı aktivasyonun güzelliğini gayet net özetlemiş bence.
    "Akdeniz Sıcağında bir başka güzel..."

Fotoya ne hacet. Bildik Antalya-Alanya yolu işte git gel 301 km.

Gökhan

ralakoç bunu beğendi.