Akdeniz Sıcağında bir başka güzel...

ralakoç

Üye
Tepki
64
Selam dostlar,

Ankara, Eskişehir, Ankara maratonumuzdan sonra İzmir Bisiklet Derneğinin düzenlemiş olduğu küresel ısınmaya karşı İzmir-Antalya(Kaş) arası 826km´lik anlamlı turumuzdan sonra şimdi de Alanya-Antalya-Alanya turumu tamamlamış olmanın mutluluğu içindeyim.

Tarih - 03.08.2008
Parkur - Alanya(Mahmutlar)-Antalya(Lara plajı)-Alanya(Mahmutlar)
Sürüş zamanı - 11 saat, 29dk
Ortalama hız - 26.45km/saat
Katedilen yol - 301km/gün

3 Ağustos 2008 Pazar sabahı 06:10´da Alanya(Mahmutlar)´dan pedal çevirmeye başladığımda denizden gelin serin havayı ciğerlerime aldığı kadar depolamaya çalıştım. Henüz güneş kendini göstermemiş, ve trafik oldukça sakin, bütün yollar benimdi.

Kahvaltı için Manavgat´ta mola verdiğimde iyice acıktığımı ve güneşin "bende varım" sıcaklığını iyice hissetmiştim. Saatim 8:45´i gösteriyordu. 15dk lık yakıt takviyesinden sonra tekrar yola koyuldum. Ancak o sıra Manavgat-Serik bölgesindeki orman yangınından dolayı dumanlı bir havanın içine girmiştim.Opet istasyonunda içecek molası verdiğimde Amasya Orman Müdürlüğünden gelen yangınla mücadele ekibiyle tanıştım. Bu özverili ekip alevlerin ortasına kendilerini atabiliyor, bu gücü taşıyorlardı. Bir an geri dönmeyi aklımdan geçirdiysemde herşeye rağmen tempomu yükseltip o alandan bir an önce çıkmaya karar verdim. Hızla Antalya yoluna pedal basmaya başladım. Dumandan boğazımın yanmasına rağmen bol bol su içerek bölgeyi terk etmeyi başardım.

Genel olarak iyi geçen 38 derece sıcaklıkta sık sık sıvı takviyesiyle aynı performansımı korumaya çalıştım. Antalya´ya vardığımda saat 12:30´du, pazar günü olması sebebiyle çoğu iş yerleri kapalı, şehir hala uyuyor,trafiğin az olması benimiçin avantajlı bir durum yaratıyordu. Lara plajları yolunda, küçük bir markette içeceklerimi alıp bir süre sohbetten sonra tekrar yola koyuldum. Dönüş yolunda Antalya havalimanı ayrımına geldiğimde iyice acıktım, birşeyler yemem gerekiyordu. Daha önceden gördüğüm köfte ve piyaz restourantlarının bulunduğu yere yakındım. Soğuk ayran ve yeşillikle beraber köfte, piyaz unutamayacağım öğünlerimin arasına girdi diyebilirim. Bu arada tur sırasında yol ve bağ kenarlarında muz, üzüm, şeftali, incir, tuzlu kaynamış mısır, gibi kaynağından doğal şeker ve meyve ihtiyacımı karşılamak baya zevkliydi.

Güneşi´de arkama almamla birlikte saat 19:45´te başladığım noktada pedal kilitlerimin tıkırdısıyla turumun sonunda toprağa ayak basmamın verdiği mutluluğu anlatamam.

Tüm bisiklet severlere selamlar, nice pedallı günler dilerim.

Ruhi Alakoç

Scudo

AydınGünaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
1.381
tbr ederim seni gezinden dolayı resimlerinde olsaydı daha güzel olurdu ama yinede gezini bizimle paylaştığın için tskler.

• Beğen
Tepkiler: ralakoç

hkn

Aktif Üye
Tepki
463
@ralakoç

Sevgili Ruhi, yine bizim rekor takımına yakışan bir mesafe yapmışsın, tebrik ederim.
Ankara'da görüşmek üzere...
HakaN

• Beğen

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Maşallah Ruhi abi.. Hiç duramıyorsunuz Hakan abi ile ikiniz :)
Benimde iş tempom biraz yoğun bu aralar bende uzun mesafe yapmak istiyorum bayadır ama kısmet olmadı bir türlü..

• Beğen

hkn

Aktif Üye
Tepki
463
@d.berkay

Sevgili kardeşim, seni defalarca davet ettik ama iş durumu nedeniyle gelemedin.
Ağustos ayı sonlarına doğru; yine 300+ km ultramaraton (HakaN, Ruhi) planımız var, bu sefer seni de bekliyoruz, güzellikle yada zorla ! :)

HakaN

• Beğen

Mhmt_EMR

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Tern
Güzel anlatımın ve paylaşımın için teşekkürler. Ah bir de foto olsa :)

• Beğen

ralakoç

Üye
Tepki
64
@hakan baba

Saygıdeğer kardeşim sizlerle tabiiki maratonun zevkine doyum olmuyor .Umarım o tarihlerde Ankara da olurum da birlikteliğimize bir yenisini ekleriz. Selamlar

• Beğen
Tepkiler: hkn

exacbachay

Daimi Üye
Tepki
43
Abi ayağına,yüreğine sağlık.Söylenecek pek fazla söz bırakmamışsın '' 301km./11 saat '' ile noktayı koymuşsun.
En kısa zamanda pedallamak dileğiyle..

Not:Günümüzde popüler kültürün bir parçası olan fotoğraf,malesef bu sitede de çoğu zaman gereksiz kullanılmaktadır.Otu,motu... çekerek yayınlamak tur yapmak yada bisiklete binmek değildir.Ben Ruhi abinin '' turumun sonunda toprağa ayak basmamın verdiği mutluluğu anlatamam.'' sözleriyle hayalinde çektiği fotoğrafları görebiliyorum...

Umarım bir gün sizde Ruhi abiyle tanışırsınız.
Çünkü;Hikayeleriyle de yüzlerce kare görebiliyorsunuz.

Saygılar...Bol pedallar ve tabiki hayaLLer... = )

GokhanAK

Daimi Üye
Tepki
294
Bisiklet
Peugeot
Pedallardan kilitlerin açılmasına kadar alınan hazzı turun başlığı aktivasyonun güzelliğini gayet net özetlemiş bence.
"Akdeniz Sıcağında bir başka güzel..."

Fotoya ne hacet. Bildik Antalya-Alanya yolu işte git gel 301 km.

Gökhan

• Beğen