Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Akdeniz Ege Turu ( 9.Kesit) Yanan Günışığı

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında candede tarafından paylaşıldı.

1. candede

candede Bisikletkolik

Seviye:
    19/10/2006
    İzmir de Serpil’ in kaldığımız süre içerisin de diğer işlerimizi de halletme şansı yakalamış, yağan yağmuru lehimize kullanmıştık.19/10/ Perşembe sabahı evden hazırlanıp çıkmamız saat 10:00 buldu. Gün boyunca inanılmaz güzel öyküler, beraberinde iyi bir seyir geçirdik. 20.00 sularında yaklaşık 80 km. Sonra Menemen Aliağa üzeri gittiğimiz güzergahımızı İzmir’ in şirin beldesinde Çandarlı da verdiğimiz mola ile noktaladık.
    Burada dünyanın nadir güzelline sahip bir insanla tanıştık. Bu güzel insan, anlattıkları, paylaşımları ve yarenliği ile Zafer Kurt ağabeymizdi. Çandarlı girişinde ki dededen babadan geçme kahvecilik işiyle uğraşan bu insanla geçmiş günümüz ve gelecek üzerine inanılmaz sohpetleştik. Depremden önceki Çandarlı ile şimdiki Çanderlı arasındaki farkı, daha daha nice güzellikleri dinleyip yad ettik….
    Zafer abimizin yardımı ve yol göstermesi ile kendimize güzel bir yerler ayarladık. Burada Hacı isimli abimiz bize kalacak iyi bir yer ayarladı.Deliksiz bir uyku çektik.

20/10/2006 CUMA
    Sabah iyi bir uykunun hemen ardından Zafer abi ile vedalaşmak üzere yanına uğrayıp helalaştık. Daha sonra hiç vakit kaybetmeden 9:40 gibi Çandarlı’ dan ayrıldık. Dikili üzeri Altınova ve Ayvalık dan sonra Gömeç’ e bağlı Karaağaç beldesinde karanlığa kaldığımızda yanı sıra yol çalışması da olduğundan tehlikeli olacağını düşündüğümüzden Burhaniye de molamızı vermemiz gerekirken burada konaklamaya karar verdik. Yaklaşık 80 km. lik bu yol boyunca da inanılmaz güzel öyküler ve sıcak ilişkiler yakalama fırsatı bulduk. Bir kez daha ülkem insanının inanılmaz sıcaklığını, verimliliğini ve yakınlığına şahit oldum. Bizim insanımız her şeyin en iyisini en güzelini hak ediyor.

21/10/2006 CUMARTESİ
    Ahmet ile kahvaltı yapıp vedalaşmanın ardından 9:30 gibi yola koyulduk. Burhaniye üzeri Ören’ e uğradık. Burada eşsiz Ören plajının dehası güzelliğin de hülyalara dalmamak mümkün mü. Bastığınız her yer tarihi dokunun içerisin de ve hemen hemen her yerde geçmiş tarihin teşhir açık stantları var. Büyük bir tabelada sizi bekleyen vurgulu sütunlarla ‘’’’Antik Çağın en zengin kralı KREZÜS’ ün kardeşi ADRAMYS’ in kurduğu limanı, Anayasası, Bölge mahkemeleri, Hayıt ve Bögürtlenli kremi ile ünlü ADRAMYTTEION kentine hoş geldiniz.’’’’ Tabelası siz i karşılıyor. Tanıştığımız Muammer Yıldırım amcamız bize o güzel yerleri tanıtıp teşhir etti. Saksağan ve Kumru karışımı ilginç bir kuşa tanık olduk. Palamut kuşu dedikleri bu kuşun hem görüntüsü hem de sesi inanılmaz güzeldi.
    Yaklaşık 70-75 km. sonra Balıkesir’in Küçükkuyu ilçesi sınırları içerisinde Kaz dağının hemen başlarında karanlığa ve yağmura ykalandığımızdan Karayollarının dinlenme parkında çadır açtık. Akşam bisikletimizin patlayan tekerleği ile epey uğraştık. Yollardan öğrendiğimiz bir şey vardı bu da erken yatmamız ve dinlenmemiz gerektiği idi, Çünkü bir sonraki günümüzü bilemiyorduk.

22/10/2006 PAZAR
    Sabah 07.00 Kalktık. Kahvaltımızın hemen ardından yarım kaldığını fark ettiğimiz bisikletimin tekeri ile uğraşmaya başladık. 09:30 da hareket ettiğimiz dinlenme parkından. Dün akşamdan anlaştığımız gibi Vagus link li Afşin hocamla buluştuk. Kendisi bizi rampanın sonunda bekliyordu. Aracı yakıt istasyonuna bırakıp bizimle yaklaşık 80 km. kadar geldi. İskelede kendisinden ayrıldık. Kızarmış bir piliçi sarıp sarmaladıktan hemen sonra Eceaat’a karşıya geçmek üzere hareket ettik. Piliçimizi vapur da yedikten sonra Milli Parklar Genel Müdürlüğünün lojmanlarında kendimize çadır açabileceğimiz bir yer bulup hemen hazırlıkların ardıdan yatışa geçtik.
    23/10/2006 PAZARTESİ
    Sabah saat 07:00 de erkenden kalktık. İskelenin karşısındaki kahvehane de kahvaltımızı yaptıktan hemen sonra hareket hazırlıklarını başladık. Bu arada bayramın ilk günü olduğunu fark edebilmiş olduk. Bize busene ki bayramı anlamlı kılan ise hareket halinde oluyor olmamızın güzelliği idi.
    08.30 gibi yola koyulduk. Acıkdığımızdan Gelibolu’ ya bağlı güneyli köyünde kendimizi ağırladık. Erdogan Balcı arkadaşımızın bizi ağırlamasını unutamıyacağız. Soframız inanılmaz güzel renklendi. Yol uzundu ve bizim yolumuza devam etmemiz gerekiyordu. Keşan’ a vardığımızda saatler epey ilerlemişti. Keşan da küçük bir markete girdik, burada bize Ercan ve Özcan Gürler kardeşlerin yönlendirmesi neticesin de Ergün Petrole gittik. Burada Mustafa Geçer ve Canan Gülverin arkadaşlarımızın yardımları neticesinde yemegimizi yedikten hemen sonra çadırımızı açıp yattık.

24/10/2006 SALI
    06:30 gibi kalktığımız konaklama yerimiz olan Ergün Petrol’ den kahvaltı ve diğer hazırlıklarımızın ardından 09.15 gibi yola çıktık. Hamidiye’ deki köy kahvesinde Çağrı’yı beklerken Söyleşiler sırasında Uzun köprü’ nün yapılışını Ergene nehrinin adını nasıl aldığını Tanıştığımız Hasan amcadan dinleme fırsatı buldum. Uzun köprü çıkışındaki Opette Yeniköylü Berkant Atalay ile tanıştık. Güzel bir Alevi köyü olan bu köye uğramak benim için zaruri oldu. Yeniköy belediye başkanı Sayın Yüksel Emre bey bizi ağırladı kendisi ile küçük ama verimli bir sohpet yaptık. http://www.yerelnet.org.tr/belediyeler/index.php?belediyeid=128868
    Saat 16.30 da ayrıldığımız Yeniköy’ den ancak 19:00 suların da Edirne’ye varabildik. Şehir merkezini bir tur attıktan sonra Esentepe’ ye doğru yola koyulduk. Esentepe de araz kafe de konakladık.

25/10/2006 ÇARŞAMBA
    Saat 08.30 da kalktık. Kapıkule’ ye gideçeğiz. Akşamdan Ergun abi ile görüşmüştük bu doğrultu da buluşmak için istasyona gittik. Eve gidip küçük bir tanışma söyleşisinin hemen ardından Ergun abinin bisikletinin onarımı ile ilgilendik. 14.00 de Kapıkule’ ye doğru yola çıktık. Kapıkuleye varıp fotolarla süslendikten sonra eve döndük. Akşam yediğimiz güzel yemeklerimizi yine güzel ve verimli sohpetlerimizle pekiştirdik.
    İlgilerinden dolayı Sevgili Ergun abime, Eşi güzel insan Selmin Gözet hanfendiye. Güzel ve yakışıklı oğulları Onat ve Bartu kardeşlerime sonsuz teşekkür ediyorum.

26/10/2006 PERŞEMBE
    Kapıkule İstanbul Ekspresine sabah 07.30 de bindik. Turun inanılmaz yorgunluğunu trende atmaya çalıştık. 13.30 da Sirkeci garına girdik.

Bu turumuzu acısı ve tatlısı ile kazasız belasız bitirdik. Bir kez daha anladım ki yaşanan her güzellik bir sonla neticeleniyor. Her bir son aynı zamanda bir başlangıçtır, Yeni turların umuduyla yaşadığım anılarımı da taze tutarak döndüm

Siz güzel insanları çok sevdiğimi bir kez daha söyleyerek, son fotoğraflarımızla sizleri baş başa bırakıyoruz. Bu fotoğraflarımızda ana lok makinelerle çekilen son karelerimizdi.

Sevgili Çağrı’ nın eşsiz kareleri ile devam ediyoruz.

2. candede

candede Bisikletkolik

Seviye:
    Fotoğraflara kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Edirne’ye bağli Uzunköprüden hemen sonraki dehası güzelliği ile Yeniköy ve Belediye başkanımız.

İşte şehri minareleri ile güzel kent Edirne.

İşte şahane güzellikleri ile forumumuzun Edirne de varolan bisiklet ailesinden Ergun abi ve güzel ailesi.

Ergun abilerde akşam yemeğine davetliydik. Selmin ablamın hazırladığı inanılmaz güzel yemekler ve eşsiz sohpetleri ile günümüzü verimli geçirmenin mutluluğunu tattık.Kendilerine bir kez daha içten teşekkürlerimizi sunuyoruz. Güzel günler siz güzel insanlarla olsun.
    Kaçınılmaz olan dönüş yolu idi. İşte o da geldi ve çattı.

3. candede

candede Bisikletkolik

Seviye:
    Kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Sirkeci garı’ na indik.

Sevgili Çağrı da artık dinlenmeyi hak etti.

Şimdi de benim analaoktan yansıyan karelerle devam edelim.

Bu fotodan sonra dikkatsizliğimden kaynaklı analok makineyı da düşürdüm. Otomatik çekimde randımanını yitirdi.

Zafer kurt abimiz. Çandarlıdan inanılmaz güzel yarenliği ile bizi büyüledi.

Bizde evimize varabildik. Küçük ve mutlu dinletinin ardından evimize doğru hareket edeceğiz. Yiğenim akşam için yemek hazırlıyor.
    Anne ve babaların arasına girebildim. Sanırım epey zayıflamışım.

Bu güzel insan da benim sevgili ve kıymetli babacığım.
    Eve geldikten sonra biraz dinlenip avanosa balık tutmaya gittiğimiz son kesitlerden bir kare. Sevgili Serkan ile gittiğimiz bu güzel günde günümüzü verimli kılmanın mutluluğu vardı.

4. tırt kaptan

tırt kaptan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Sevgili Can ( ve tabi ki Çağrı ), Şu forumdaki gezi başlıklarını her okuyuşumda bisiklet sevgim daha da artıyor, hele ki senin gezinin her başlığını okuduğumda, içimden çıkıp uzun turlar yapmak geliyor. . . Ayrıca Çağrının çektiği " senin trenin camında dışarı bakarken dışarıdan ışığın yansıdığı " resim muhteşem. Hiç şüphesiz diğerleri de çok güzel ama benim favorim o oldu. Umarım sen ve senin gibi paylaşmayı seven tüm dostlar sağlık ve esenlikle güzel ülkemizi pedallamaya devam eder... Teşekkürler...

5. felis911

felis911 Bisikletkolik

Seviye:
    yollar için ayaklarınıza sağlık, fotoğraflar için de ellerinize sağlık teşekkürler

6. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
    Can Dede ve Çağrı Abi. Gezinizin son kesiti bir harika. Final böyle çok güzel oldu. Çağrı Abi Fotoğrafların bir harika. Ellerine ve gözlerine sağlık. Anlatım için Can Dedcim seninde ağzına sağlık.

Bu geziyi üşenmeyip bizlerle paylaşmanız bizleri çok mutlu etti. Biliyorum ki ben başta olmak üzere bir çok arkadaşıma deneyim kazandırdı. Ben bu gezinizden birçok şey öğrendim. Bunun için sizlere minnettarım.

Daima yüzünüz gülsün..

Sevgiler...

7. nuriaktürk

nuriaktürk Onursal Üye

Seviye:
    hadi ğözün aydın sonunda bitirdin resimleri rahat uyuyabilirsin artık dede. paylaşım için teşekkürler.

8. H.Can DEMİREL

H.Can DEMİREL Bisikletkolik

Seviye:
    Sevgili Can DEDE merhaba.

Gezinin son kesitinde çok güzel dostlukları arkada bırakarak muhteşem bir final yapmışsınız.Senin ve Çağrı'nın sayesinde ülkemizin güzel görülesi yerlerinden bize harika kareler aldığınız için her ikinizede sonsuz teşekkürler.Umarım önümüzdeki yıl beraber pedallayabiliriz.
    Yüreğinize sağlık...

9. Lütfü Çolak

Lütfü Çolak Bisikletkolik

Seviye:
    Sevgili Candede ve Çağrı.
    Elinize, kolunuza, pedalınıza, objektiflerinize sağlık.
    Gerçekten çok güzel bir gezi yapmışsınız.
    Sizleri canıgönülden tebrik ediyorum.

Paylaşımınız içinde teşekürler...

10. Kemal Tecimen

Kemal Tecimen Kıdemli Üye

Seviye:
    sevgili candede ve çağrı kardeşler geziniz muhteşem yine keza öyle resimler ayaklarınıza sağlık bizlere bu güzel yerleri gezdirdiğiniz için teşekkürler çağrı kardeşimizlen birgezide karşılaştık her halde bir yerlerde sizinlende yollarımız kesişir tanışırız hoşçakalın
    kemal tecimen

11. candede

candede Bisikletkolik

Seviye:

Sevgili Fırat merhaba.2006 yılını,güzel düşlerimizi ve heyecanlarımızı da diri tutarak,hayata geçirebilmenin mutluluğunu yaşayabildik.Bu güzel eylemlerin eşsiz mutluluğunu yaşıyorum.
    2007 Yılının da uygarlığımız için hayırlı olmasını diliyorum.Şüphem yok ki,2007 yılını da mutlu geçireceğim.Diri ve canlı tuttuğum düşlerimin yaşam içerisinde hayata gectiğini gördüğüm vakit,bu mutluluğum daha da anlam kazanacak.
    Tüm dostlarımızın güzel düşlerinin gerçekleşmesi yönünde ki dileğimi içtenlikle yeniliyorum.En güzel günler siz güzel insanların olsun.
    Sevgili Fırat bu arada isabetli bir karar vermişsin.İnan bana benim favorim de senin begendiğin fotoğraf,ayrıca sevgili Çağrı'nın çimler üzerindeki çektiğim fotosu da eşsiz güzelliği ile ben burdayım diyor.Her ikisi de habersiz çekilen güzel birer kare.

'''Her yeni an,saat,gün ve yıl.Yeni umutların doğumu değil mi.?'''

Benim güzel kardeşim sana gönülden meraba.Sevgili Serkan.Samimi,içten temennilerin için sonsuz teşekkür ediyorum.
    Şüphem yok ki,yaşadığımız bu güzellikleri sen de tadıp tadını çıkarmayasın.Hayata geçireceğin bu uzun soluklu seyirde,kim bilir ne tür nadidelikler yaşayacaksın.
    Yeni yeni dostluklar.Yeni yeni yüzler ve bir çok yeni öykü besliyecek ruhunu.Belki ağlıyacak,belki güleceksin.Kesiştiğin insanların acıları bazan yüklerini taşıdığın acıların olacak.Yina kesiştiğin insanların mutlulukları senin de eşlik edip şakıdığın mutluluğun olacak.Güzel günler hep seninle olsun sevgili Serkan.
    Sevdiğim bir büyüğümün güzel bir nasiyatı vardı,kulağıma küpe olsun diye hep hatırlattığı. '''İnsanları sevmekten bir an olsun vazgeçme.''' Evet sevgili Serkan İnsanları sevmekten bir an olsun vazgeçme ne olur.
    Hayata geçireceğin eşsiz turun da kesişiceğin insanların arasında olmak dileği ile...

İçten ve samimi duyguların için teşekkür ediyorum.Turumun.Hepimizin bu güzel turun da başından sonuna dek bizlerle soluk aldığın için ayrıca teşekkür ediyorum.

'''Her yeni an,saat gün ve yıl.Yeni doğum değil mi.?'''

Başından sonuna.Israrla,yüreğinden kıt kanaat çıktığına inandığın cümlelerinin güzel büyüsünü göremedin.Buradan bağırarak sana söylüyorum.
    Her bir kelimenin büyüsüne inandığım yaşam felsefemde,büyülü kelimeleri kimin ne maksatla kullandığında nasıl anlam ve manaya kavuştuğunu gördüm.
    Yüreğindeki düş bahçesini sulamayı bir an olsun ihmal etmeyen sen:Bahçendeki ürünleri insanlarla paylaşmaya devam et.Paylaştıkça hayatın anlam ve manasını sıcaklığı ile hissedeceksin.Hayat paylaştıkça güzeldir.

Güzel insan,meraba.Can hocam,annem hep ''etrafındaki insanların iyi olmasına sebeb,daha çok senin iyi olmanın karşı tarafa yansımadır.''Derdi.
    Dikkat buyurdunuz mu bilmiyorum.Gözlemlediğim bir gerçek varsa o da siz güzel insanın yanı başında her daim yaren ve iyi,güleç insanların olduğu gerçeğidir.Ne olur hep böyle iyi,sıcak ve güzel olun.
    Turumuzun başından sonuna siz güzel insanın da bizimle soluk alıp vermesi bizi ayrıca mutlu ett.
    Sevgiyle...

12. nuriaktürk

nuriaktürk Onursal Üye

Seviye:
    (buton olmadıgı için)
    teşekkürlerrrr..

13. candede

candede Bisikletkolik

Seviye:

Sevgili Lütfü ,merhaba.İçten temennilerin için sen güzel insana sonsuz teşekkür ediyorum.Dikkat ettiğim tespiti bir gerçeği paylaşmak istiyorum.
    Farkındamısınız bilmiyorum:Etrafımızdaki tüm insanlar,bisiklet dünyasında ki dostlarımızı kastederek söylüyorum.Dışımızda ki insanlar kadar yorgun olmasına rağmen.Hayata sımsıkı sarılan,içten gülümsemesini bilen ve hayata her bir yeni gün de meraba diyebilen insanlarımızla dolup taştı.
    Yeryüzünde kırılma noktasının yaşanmadığı bir anın bile olmadığı şu günlerde,biz güzel insanların hayata her zamankinden daha sıkı sarılarak meraba deyip,birbirimizi daha paylaşımlı ve verimli kılmanın telaşını yaşamalıyız diye düşünüyorum.
    Kendi adıma bu güzel ve anlamlı hayatı biz güzel insanlarla paylaştığın için sana sonsuz teşekkür ediyorum.

14. candede

candede Bisikletkolik

Seviye:

Kemal abi meraba.Siz güzel insanlarla birlikte bu güzel dünyada soluk almak kadar daha güzel ne olabilir.Bir kez daha şükrediyorum.Soluk aldığım için,etrafımda güzel insanlar olduğu için ve güzel insanların güzel düşlerine tanık olduğum için.
    Siz güzel insanlar için 2007 yılının da 2006 yılını aratmayacak güzellikte verimli ve paylaşımlı geçmesini diliyorum.
    Sevgiyle...

15. a-simetri

a-simetri Kıdemli Üye

Seviye:
    hocam slmlar. gezimizi renklendirip fotograflandirmak icin elimizden geldigince cabaladik. ortaya goruntuler cikti. begenilenlerin olmasi ayrica sevindirdi. ozellikle tren fotograflari biraz huzun tasiyor. farkettigini dusunuyorum. en kisa zamanda yollarda olup tekrar tekrar fotgraflamak gerek. sevgiyle.

serkan'cigim sagolasin. senin de gezine kavusacagin gunu ve geziye ait fotograflari bekliyoruz, unutma!

can abi. aynen oyle idi. dostluklar arkada kalmisti. herkes olmasa da bazilari icin konusursam bir insan tanimadigi insanlara(yani bize) bu kadar mi samimi davranir, belki de en yakin arkadasina dahi anlatmadigi konulardan bu kadar kisa surede mi bahseder. sasilacak bir yakinlik hissediyorum her bisiklet gezimizde. en kisa zamanda gorusmek dilegiyle.

gezi uzerinden bir sure gecmis olmasina ragmen geziden bahsetmek keyif verici. anilari taze tutuyor. senin de dedigin gibi seninle pedalladik. umarim can ile de denk getirirsiniz. tekrar gorusmek dilegiyle.

tesekkurler lutfu. sagolasin. umarim sen daha da guzellerini yaparsin. ve kanimca guzel olan gezi daha uzun olan gezidir. en kisa zamanda gorusmek, pedallamak dilegiyle.

evet yollar icin... guzel bi soylem. bitmeyen yollar icin... yollar biterse insanin umutlari da biter gibime geliyor. sadece gercek anlamda yoldan bahsetmiyorum. amaclarin da yol oldugunu dusunuyorum. ama somut yollar gercekten ilgimi cekiyor. gorusmek dilegiyle.

Serkan Taşdelen bunu beğendi.
  16. Tuğrul

Tuğrul Onursal Üye

Seviye:
    Sevgili Can ve Çağrı,

Hepimizin hayalini kurduğu ve bir çoğumuzun sadece hayali ile kalacak bir turun sonuna geldiniz.Açık söyleyeyim ki ,bu turun ilk haberini duyduğumda biraz uçuk bir rota gibi gelmişti.Bunu düşünmemdeki neden ise ;bu rotayı defalarca otomobille yapmış olmamdır.
    Ama sizler zoru başardınız.Hepimize örnek olacak bir tur yaptınız.Tabi ki bu turu yapmakla kalmayıp ,bizimlede paylaştınız,herkese güzel bir coğrafya dersi verdiniz,insanlarla nasıl güzel ilişki kurulur onu gösterdiniz.
    Bu örnek davranışınızdan dolayı sizleri ,yolda sizlere eşlik eden ve konuk eden bütün dostlarımı ayrıca kutluyorum.

Herşey için çok ama teşekkür ederim.

Saygılarımla

17. rahmankarataş

rahmankarataş Bisikletkolik

Seviye:
    selam güzel insan
    geziye ap ayrı bir tat kadan
    cagrı arkadasımızla
    eşsiz bir ikili oluşdurmuşunuz
    bana göre yaşanılması olanı
    gercek anlamda yaşamışınız
    bizlerede yaşaddıgınız icin
    teşekkür ederim.
    gercekden sizlerle tanışamamamın
    burklugunu yaşıyorum
    inşallah bu anladılmaz bisiklet
    dostlugunu yaşamamız dilegimle
    saygılar...

18. M.Ergun GÖZET

M.Ergun GÖZET Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Sevgili Candede ve Çağrı; gezinizi başından sonuna kadar büyük bir zevkle takip ettim.
    Ve sizlerle gurur duydum, sizlerden feyz aldım. Ellerinize, ayaklarınıza ve yüreklerinize sağlık. Bir gün tekrar buluşmak ve görüşmek dileğiyle sizleri kucaklıyorum...
    Sağlıcakla kalın...

19. Ertan ABA

Ertan ABA Onursal Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    merhaba .güzel resimler.elinize sağlık.

antalya ' ya ne zaman geliyorsunuz? özledik sizi.ender abilerle buluşmuştunuz ama ben yoktum.inşallah bayram tatilinde görüşürüz.:)

bol güneşli ve rüzgarsız günler dilerim.

20. Ediz Tevfik Özgan

Ediz Tevfik Özgan Bisikletkolik

Seviye:
    Gün gelirde Allah nasib ederse böyle turları şanslı kullardan sayacağım kendimi. Bir roman bir dizi film gibi heyecanla izledik turunuzu teşekkürler. Sıcak yüreğiniz den dökülen anlatımınız içinde ellerinize sağlık.