Akdeniz Ege Turu (4.Kesit)Yanan günışığı

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
04-10-2006 Tarihi sabahı Hacıisaklı kasabasından hareket ederek yola koyuldum.Aydıncık'a vardığımda dünya benim oldu,inanılmaz yorucu bir yoldu.biran yolun hiç bitmeyeceğini sandım.

Aydıncık'da motel ve restorant sahibi Cemal ünlünün dükkanında sıcak bir çobadan sonra yola devam ettim.Yol boyunca inanılmaz kesişmeler yaşadım.Lafı fazla uzatmadan fotoğrafları siz sevgili dostlarımla paylaşıyorum...

'''Yüreğinizdeki çcekleri ıslamayı ihmal etmeyin.'''

Reşat abilerden ayrılıyorum,epey yaren bir insandı.
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)
Yolun biranda ortasına atladığında neye uğradığımı şaşırdım.
(link)

(link)

(link)

(link)
Aydıncık'ta Mehmet abinin restorantındayım.Adamda bir bilge edası var.

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)
Anamur istikametindeyken karşılaştığım Alman çift Holger ve Sylvia tandemleri ile rampaya çıkarken Keyifli bir sohpet yaptık.
(link)

(link)

(link)

(link)
Uzun ve ince yollar beni bekliyor.
(link)
Sögütlü çeşme arasında Trafikten:Feyzullah şişman,Ömer Türkkan,Soner Dogan.Anamur Ariston yetkili servisten:Refik Ateş,Ali,Sedat,Sümer Can kardeşler.
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)
Anamur kalesi.
(link)

(link)

'''Sevgiyi kuşların kanadına yükleyip gönder bu tarafa.'''

Scudo

sevinur

Üye
Tepki
27
sevgili Can,
yazarlar hayatı iki kere yaşarlar derler, sende şimdi sanıyorum bu geziyi böyle sergilerken ve bizlere sunarken sanırım ikinci kez yaşıyorsun.ne mutlu sana. daha önce koydugun resimler olsun bunlar olsun senin bir stilin oldugunu düşünüyorum. cok sanatsal. yani tüm dünyayı kucaklayan bir bakış açısı insanı coşturan birşey, anlatamıyorum anla, işte hayat bu gibi dedirten, öyle kalendersinki bir anda böyle yücelerde ulvi duygularla doğadasın, bir anda halkın içindesin. o bakkalı algılaman, ocak, yemek yapan kadın, bilge olmayan insanlarda bilgelik araman gibi. ya o sürüngen avustralyada yaşayan, bart agame ye ne kadar benziyor o sürüngen, ilginç.
azmini tebrik ediyorum, ayrıca bir o kadar yola rağmen iyi görünüyorsun resimlerde, kendinede iyi bakmışsın.paylaşımın için çok teşekkürler çoook yaşa emi!

felis911

Forum Bağımlısı
Tepki
859
çok güzel teşekkürler resmen seninle geziyorum ayaklarına ve ellerine sağlık

• Beğen
Tepkiler: candede

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807
Can Dedecim harika gidiyor. Manzaralar insanın içini açıyor. Bu kış gününde içimizi ısıtan güneş her yerde var. Fotoğrafşara dalıp gidiyorum sürekli. Ayrıca yolları çok iyi inceliyorum.:D Sağ taraf dik yamaçlı dağlar, sol taraf ucsuz bucaksız deniz. Bu ikileme arasında yol almaktan daha büyük zevk yoktur sanırım.
Ellerine ve ayaklarına sağlık..

Sevgiler...

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
Sevgili Can merhaba.

Gezin gittikçe dahada güzelleşiyor.Çam ağaçları ve deniz mükemmel sende bizler için çok güzel bir şekilde fotoğraflamışsın.Ellerine sağlık diyorum.Gezinin diğer bölümlerini hepberaber bekliyoruz.
Hafta sonu Fırat (tırtkaptan) Ürgüp'e gelecekti yanına uğradımı merak ettim.
Kendine iyi bak şimdilik hoşçakal.

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Can merhaba

Gezin süper devam ediyor
Yolda karşılaştığın Tandem bisiklet ve römörküne hayran oldum. Süper birşey tır gibi maşallah. Tam benlik. Ne güzel hiç yer yok diye bırakmak zorunda kalacağın birşey yok. Doldur bagaja herşeyi. Tabi yokuşları çıkabilirsen.

Eee şunun şurasında 300 Km sonra bizdesin artık.

Görüşmek üzere hoşçakal.

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
@sevinur

Yüreğine saglık,yazdıklarına bir cevap bulamadım inan.Belkide gördüklerin tümü ile senin güzelligindir.

Aradım,ömrümce hep aradım.Bazan ne aradığımı bilemeden dolandım durdum.Hep tanımak istedim.Bütün insanları,düşlerini hülyalarını,korkularını belkide...tanıyıp tatmak istedim.Dönem oldu bu heyecanı doruklarda yaşadım,dönem oldu bedelini ağır ödedim.Bilmiyorum nedendir güzel insan bilmiyorum nedendir.Ölümün bizlere yakın gezdiğindendir belkide telaşım.Ben tercihimi bu yönde kullandım.

'''Oltanın ucundaki balık olmak isterdim.'''

• Beğen
Tepkiler: sevinur

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
@Serkan Taşdelen

Sevgili Serkan,biliyorum bu coğrafyanın her bir noktası tadılmaya değer güzellikte.Düşlediğin seyir yaşadığım seyir kadar kapsamlı degil.Tatdığım güzergahda doyasıya yaşadığım anlar Mersin Antalya arasında idi.Sanırım buna en büyük sebeb güzergahın verimliliğinin dışında km.olarak da uzun mesafeler kattetdiğimden olsa gerek.Eminim sende bu noktayı aşarken inanılmaz ensantaneler,güzel sopetler ve doyasıya verim kazanacaksın.Bir daha söylüyorum bir bisikletci mutlaka bu güzergahı aşmalı.

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
@H.Can DEMİREL

Güzel insan.Ben bu sıcak geziyide gezi kadar sıcak sizleri de unutamadım.Yüreklerimizin sıcaklığı he daim birbirimizi ısıtsın.

Abi hafta sonu burdaydım,biryerlere ayrılmadım.(Avonos'un dışında.)Fırat beni aramadı.Buralara kadar gelmişte bizi görmemiş,bizlerde bir ev sahipliği yapma şansını kaçırmış isek Tek kelime ile aşkolsun Fırat kardeşime.

Ahada buradan yazdım,umarım iyi bir gerekcesi vardır.

• Beğen
Tepkiler: H.Can DEMİREL

a-simetri

Daimi Üye
Tepki
168
iste universite yillarimi gecirdigim yer olan aydincik'a varmis ve gecmis bulunuyorsun bu bolumunde. bukalemunlar, seralar, seralardaki domates biber salatalik ve patlicanlar, deniz, virajli ve dik yollar, ve az sayidaki ogrenci arkadaslarimla ve gordugum uzun yol bisikletsever/maceracilarla az zaman gecirmedim. o bolge yabanci gezginler aicisndan da iyi bir gecis noktasidir. yuruyerek, bisikletle, motorsikletle, karavanla ve hatta karavan-otobuslerle dolasanlarin sayisi hic de az degil. bi kismiyla da sohbet ederdim ki ilerde gerceklestirmek istedigim bisiklet gezilerim hakkinda tuyolar kapabileyim.

bi iki bilgi vermeden de gecemeyecegim. fotograflarda tek basina gorunen adanin ismi yilanli ada. adada yilan oldugu soyleniyor, bir turlu gitmek nasip olmadi. hemen altindaki fotograftaki ismini unuttugum buruna deniz kenarindan kayaliklari asarak giderdik. kisa dogru aydincik'in ustundeki yaylalardan o bolgeye yorukler inerler. o tarafa dogru gidersen cadirlariyla ve kendileriyle karsilasabilirsiniz. birkac fotograf altta yer alan fotograftaki camdan yapilarin yani seralarin yogun oldugu yer yenikaş'tir. kibris'in su sorunu yenikaş'tan cikan kaynaktan alinan su ile karsilaniyor. su, metal bir balon yardimiyla romork ile cekilerek goturuluyor kibris'a. 40-50 yıl evvel guneydogu bolgesinde gerceklesen bir depremden oturu diyarbakir'daki bir su kaynaginin rotasi degismis, ve bir sure sonra aydincik'a 7 km. uzakliktaki yenikaş'tan bu kaynagin ortaya cikmis oldugu soylenir.

gayet guzel gidiyor can. izlemeye devam...

• Beğen

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
@Ender Alıcıoğlu

Tura hazırlık aşamasın da bunu elde etmenin epey yollarını aradım.ABD de 150 dolara çantası ile birlikte şatılıyor.Burda yapmak olanaklımı? Evet yapıldığı vakit randımanlı olacağına inanıyorum.Kaldıki bunu Türkiyeden bir arkadaşımız yapmış.Zaman yetersizliğinden bu eylemi ben gerçekleştiremedim.

• Beğen
Tepkiler: Ender Alıcıoğlu

rahmankarataş

Forum Bağımlısı
Tepki
707
(link)

(link)
selam güzel insan
söylenecek yazılacak
bir şey bırakmamışsın
güzelliklerle kalman dilegimle
saygılar

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
@rahmankarataş

Sevgili Rahman bu kesitin içinde beni çarpan en etkin fotoğraf seninde seçtiğin fotoğraftı.Bu fotoyu çektikten sora bir on dakka oturup izledim desem.

'''Oltanın ucundaki balık olmak isterdim'''

• Beğen
Tepkiler: rahmankarataş

M.Ergun GÖZET

Forum Demirbaşı
Tepki
688
Bisiklet
Fuji
Evet gerçekten söylenecek bir şey kalmamış bize... Bunlar nasıl fotoğraflar böyle Candede? Beğenimi anlatacak söz bulamıyorum... Ellerine sağlık, beynine sağlık, gözlerine sağlık...

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
@M.Ergun GÖZET

Ergun abi meraba,güzel yüreğin için teşekkür ediyorum sana.Dünyada yaşanan en güael şey düşlerimizin gerçekleştiğini görüyor olabilmek saanırım.Bende düşlerinin gerçekleşmesi dileği ile diyorum.

tırt kaptan

Forum Demirbaşı
Tepki
640
Sevgili Can, (link) burada da yazdığım gibi, sana uğramayı çok istiyordum. Sanırım Nevşehir müzesinde çalışıyormuşsun. Rehberimize sordum program dahilinde yokmuş, ayrıca gruptan da ayrılacak vaktim hiç olmadı ( n'apayım kardeşim memlekettinizde o kadar çok güzel yer var ki, bi dakika bile boş geçiremedik ). Bahsi geçen etkinliği ise şöyle güzel bir Çömlek Kebabı yiyelim diye girdiğimiz lokantanın penceresinde gördüm. Saat 13 tü ve ne yazık ki etkinlik sabah saatlerinde yapılmıştı, rehber bize yemek için 45 dakika vermişti. Kebap yemeye bile vakit olmadı :(
Neyse Güzel Atlar Ülkesi insanlarına sevgilerimle...
Gezini keyifle okuyorum, ellerine sağlık...

• Beğen

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
@tırt kaptan

Sevgili Fırat son anda Can hocamdan duydum.Haberimiz olsaydı da layıkıyla seni ağırlasaydık diyorum.Etkinliğe erken saatta katılıp Nevşehir üzerinden Ürgüp'e döndük.Ben Ürgüp'teyim.Turizim Enformasyon bürosunda,tam kentin merkezindeyim.

tırt kaptan

Forum Demirbaşı
Tepki
640
Hay allah, bak şu işe biz Ürgüp'te bir otelde kaldık, bilseydim uğrardım yanına. Can Nevşehir müzesinde çalışıyor demişti. Neyse bir daha yolum düşerse görüşürüz...

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
@tırt kaptan

Yüreğimiz yüreğineze yakındır bilesin.Siz dostlarımıza ev sahibi olarak kapımız sonuna kadar açık.

'''Her Saniye Değerlidir.''' L.Armstrong