Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Akbank kredi kartı kullanıcıları dikkat!

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında cashsta tarafından paylaşıldı.

1. cashsta

cashsta Tilt..700!

Adı:
    Mustafa Kemal KILIÇOĞLU
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Arkadaşlar merhaba. Bu ayın hesap ekstresinde gördüğüm bir bilgiyi sizlerle de paylaşmam gerek. Özellikle akbank kredi kartı kullanıcıları için çok önemli olduğunu düşünüyorum, şöyle ki:

Üyelik ücreti adı altında 80 TL lik bir ödeme yansıtmışlar. Bankayı aradığımda bana verdikleri cevap aynen şu oldu : '-Bu ücreti tüm üyelerimizden alıyoruz. Ararsanız iade ediyoruz, aramazsanız etmiyoruz. Aradığınız için sizinkini bir sonraki ay iade edeceğiz.'
    Sanıyorum tercümesi de şu: '-Kafamıza göre para alıyoruz sizden. Durumu fark edip bizi ararsanız bir ay paranızı kullanıp sonraki ay iade ediyoruz. Hesap ekstrenize bakmıyorsanız zaten bu para bizim oluyor.'

Aman dikkat. Zaten neredeyse nefes aldığımız için bir yerlere para ödeyip duruyoruz. Tanıdıklarınıza da haber verirseniz bu şekilde haksız bir kazanç elde etmelerinin olabildiğince önüne geçelim.

2. sefasahin

sefasahin Aktif Üye

Seviye:
    Öyle yada böyle paranızı kullanıyorlar.Şikayet etmeye kalksanız haksız duruma düşüyorsunuz.Sözde tüketici aleyhine olan kanunlar nedense müşterileri haksız çıkarıyor.

3. cashsta

cashsta Tilt..700!

Adı:
    Mustafa Kemal KILIÇOĞLU
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Maalesef öyle. Fakat bunda açıkça gasp ettikleri için aradığınız zaman hemen iadesini yapıyorlar.(Bir ay sonraki ekstreye yanısyor) Aklıma gelen her platformda paylaşıyorum bu konuyu. Bizler bilinçlendikçe bazı şeyler elbet düzelecektir.

4. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Garanti Bankasını da ararsanız üyelik ücretini iade ediyorlar. Bilginiz olsun.

geloturikidakka ve cashsta bunu beğendi.
  5. aycan turan

aycan turan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    yapı kredi yi aradıgımda ödemelerinizi düzünli yapıosunuz dedi ve parayı geri ödemişlerdi:) finans vermedi haftaya hakem heyetine gitcem:) söke söke alacam hepsini gecmiş yıllar da dahil

cashsta bunu beğendi.
  6. Fatih Çetin

Fatih Çetin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Aylık kart kullanım hacminiz çok düşükse ve borcunuzu zamanında ödüyorsanız bankalar tarafından sevilmezsiniz. Ayrıca bazı dönemlerde banka çağrı merkezlerinde çalışanlara örneğin ''yarın aidat ücreti iptallerinin hiçbirini kabul etmeyin'' tarzı baskı da uygulanıyor maalesef. Yani bugün iptal ettiremediğiniz kart aidat ücretini 2 gün sonra arayıp iptal ettirebiliyorsunuz.

Yeni yasa gereği kart aidatı ödemek istemiyorsanız bunu bankaya bildirmeniz yeterlidir. Bu durumda banka ya ücreti iade etmek ya da dilerseniz size aidat ücreti olmayan bir kredi kartı vermek zorundadır. Fakat aidat ücreti olmayan kredi kartlarıyla taksitli alışveriş yapılmıyor.

cashsta bunu beğendi.
  7. Deniz

Deniz Üyeliği iptal edildi.

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Doğru düzgün tüketiciyi koruyan bir kanun olmadığı sürece daha çooook paramızı çarparlar.

cashsta bunu beğendi.