Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Satıldı Airborne Zeppelin Titanium Kadro

Konu, 'Yol Bisikleti İlan Arşivi' kısmında hornetyasin tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. hornetyasin

hornetyasin Bisikletkolik

Seviye:
    Airborne Zeppelin Titanium 50 cm kadro (*Airborne firması artık yok modeller aynı kalmak suretiyle Van Nicholas olmuştur)

Temiz kullanılmıştır.

Kadroya ait daha ayrıntılı fotoğrafları yakında ekleyeceğim. Şu an kızıltoprak kaçkarda duruyor.

Fiyat:500 TL

Maşa ile birlikte: 700TL

Üzerindekiler:

Hope sele kelepçesi (27.2) (Altın sarısı)

Cane Creek S-8 Furş takımı (rulmanlar sıfır)

Reynolds Ouzo Pro Full Karbon Maşa (43mm rake)

*Maşanın tek satışı yoktur!

Referans: (geometri detaylarına buradan ulaşabilirsiniz)

http://vannicholas.com/WbmBikeHome.aspx?EncIdName=TO4LQDf9f61uKoioAmVVZcwGB7bgrKdScq6uQg9rvamzbTtLAsiOF5pFfmXI%2b%2fr3XNLFFKv%2f5iw6JE%2bNWjjcNZnhEhgydhrI8ESgZSqHlig%3d

2. Hakim Arslan

Hakim Arslan Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    titanyum kadrolar çok iyi ağırlığa sahip bildiğim kadaryıla... onu da yazar mısınız bilginiz var mı ağırlık hakkında?

3. hornetyasin

Seviye:
    Kadro Ti olmasına rağmen öyle çok hafif değil, kadronun sürüş konforu ve yoldaki titreşimleri absorblaması çok iyi seviyede.

Ayrıca bu Ti kadrolarda Airbornun ilk olarak uyguladığı kadro boyuna göre üst boru ve oturma borusunun kesitleri değişmektedir.

1380gr

Reynolds Ouzo Pro ise 350gr

4. Ahmet Miura

Ahmet Miura Forum Demirbaşı

Adı:
    Ahmet Cemiloglu
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    1380 hafif değil de nedir? :)

Ben de geçen yıl 54cm Zeppelin kadrosetimi sattım (1460gr). Hala pişmanım. Yağmur çamur derdi olmadan; çelik paslanacak, alüminyum çürüyecek diye korkmadan kullanılabilecek güzel bir kadro.

5. Alp Aslan

Alp Aslan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Satış ilanlarına yazı yazılmaz ama sen ne yaptın Yasin durup duruken avuçlarım kaşındı kendimi zor tutuyorum alana hayırlı olsun yakından gördüğüm ve zevk meselesi olarak karbon kadrodan daha çok tercih edeceğim bir kadro,iyi satışlar

6. hornetyasin

Seviye:

Sayın Miura biliyorum sizin topladığınızda güzeldi, fixie idi sanırım. Bir yanım satma diyor zaten :) bir müddet tutarım ilanı alan olmazsa bir fixie de ben yaparım belki :)

7. Bülent ÖZER

Bülent ÖZER Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Ürünlere yorum yapmak istemiyorum kolay kolay yapmamda ama bu ilana dayanamadım zaten resimde hatalıyıdı tekrardan zevkle yükledim:D Titanyum kadro(heleki AİRBORNE) ve Reynolds karbon maşa ve hepsi 700 lira vallahi şaka gibi 58-59 cm biniyorum 54 bile olsa mutlaka alırdım ve şimdiki kadromu çıkarıp bunu toplardım .Boyu uyupta düşünen varsa düşünmesin hatta yatırım için bile alınabilir. Bu kadro 3-4 nesil görür yani insanın torununa ve sonrasına da kalır.:in:

8. Alp Aslan

Alp Aslan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bülent iştahımı kabartma ,ellerim titremeye başladı, Yasin kaldır şu ilanı başkasının almasına dayanamayacağım

9. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    merhaba, ulaşabileceğim bi mail veya tel no alabilir miyim?

10. hornetyasin

Seviye:
    bu arada belirtmeyi unuttum kadronun alt boru sağ ön tarafında resimde de görülen 5mm çapında 2mm derinliğinde ufak bir ezik bulunmaktadır.

11. Burçak Erbil

Burçak Erbil Engineer | Framebuilder

Seviye:
    Valla biraz ortalığı bulandırmak gibi olacak ama bu yorum üzerinde ben de bir karşıt yorum yazayım dengelensin ;)

Ben de hemen heveslendim Ti kadro, tam boyuma göre 500 liraya diye, hemen araştırmaya başladım; tesadüf bu ki ebay'de tıpatıp aynı kadro/maşa kombinasyonu yeni 250 dolara gitmiş.

http://cgi.ebay.com/2002-Airborne-Zeppelin-titanium-frame-and-fork-50cm_W0QQitemZ230425853324QQcmdZViewItemQQptZRoad_Bikes?hash=item35a6737d8c

Diğer Airborne modelleri de böyle fiyatlara bitmiş; açıkçası neden ben de bilmiyorum ama bu markanın piyasası düşük gibi??? Türkiye bazında bakınca fiyat fazla değil ok ama bence öyle şaka gibi de değil. Ama dışarıdan parça getirmeye çekiniyorsanız başka mesele..

12. hornetyasin

Seviye:
    Bende kadroyu ingiltereden ebay üzerinden getirmiştim ancak sizin ilanını veridiğinz kadro 2002 model bendeki 2006, ayrıca maşası da eski bir model.

http://cgi.ebay.com/Airborne-Zeppelin-Titanium-road-bike-54-cm-custom-build_W0QQitemZ260550068845QQcmdZViewItemQQptZRoad_Bikes?hash=item3ca9fe8a6d

bu ilana da bakarsanız, üzerindeki malzemeleri çıkararak kadronun ne kadar edebileceğini görmüş olursunuz.

ayrıca van nicholas'ın sitesinde Zephry modelinin fiyatına da bakabilirsiniz.

http://vannicholas.com/WbmBikeHome.aspx?EncIdName=TO4LQDf9f61uKoioAmVVZcwGB7bgrKdScq6uQg9rvamzbTtLAsiOF5pFfmXI%2b%2fr3XNLFFKv%2f5iw6JE%2bNWjjcNZnhEhgydhrI8ESgZSqHlig%3d

13. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Aslında ilana müdahale etmek istemiyordum ama bu kadroyu alacak olan arkadaş için önemli olduğunu düşünerek ve ilan sahibinden özür dileyerek bunun nedenini söyleyim. Her titanyum kadro, aynı malzeme oranlarına sahip olsa bile, aynı kalitede ve esnemezlikte değil. Mesela bu kadroyu Merlin veya Litespeed'in 3AL/2.5V lik muadilleri ile kıyaslamak pek uygun olmaz.
    2nci nedene gelirsek Ti., çok yeni bazı hydraform olanları hariç, esnektir hem de bazıları öyle böyle değil :) Özellikle kilolu ve güçlü bacaklara sahipseniz her pedal bastığınızda BB kısmının sağa sola gittiğini görebilirsiniz. Birazda bu yüzden içinde vanadium "V" metalinin yüksek olduğu başka Ti. alaşımlar var mesela 6AL/4V ler. ama dikkat ederseniz bunlar çok pahalılar.
    Fazla uzattım :) kısaca ilandaki bu kadro yarış için pek uygun değil ama genel kullanım ve konfor için bu fiyata kaçırılmayacak bir kadro. Boyum kısa olsaydı alıp bir köşeye koymuştum bunu.

14. hornetyasin

Seviye:

Maalesef bütün kontralara karşı oturup tüm gün boyunca cevap yazacak değilim ama buna cevap vermem lazım :)

Ben bir Metalurji ve malzeme mühendisi olarak söyleyebilirim ki 3-2.5 Ti ile 6-4 Ti arasında kullanımda anlaşılabilecek kadar bir fark olduğunu söylemeyiz. 3-2.5 Ti alaşımları içerdikleri daha düşük alaşım elemanları sayesinde daha kolay şekil alabilirler buda şekillendirme esnasında daha düşük sıcaklık kullanımını sağlamaktadır. 6-4 Ti alaşımlarında ise malzemenin şekil alabilirliği düşük olduğundan plaka halindeki bir 6-4 alaşımını boru şekline sokmak için tavlamak gerekecektir buda dayançta düşmeye neden olacaktır. Ayrıca boru şekiline gelmiş olan alaşımda da tane boyutları farklılaşacaktır bununda en büyük dez avantajı kaynaklı bölgelerde aşırı tane büyümülerinden ileri gelen dayan düşüşü ve kırılganlıktır.

Sonuç olarak 3-2.5 Ti alaşımları ile 6-4 Ti alaşımları arasında rijitlik farkı da yoktur, iki malzemenin elastiklik modülleride aynıdır. Tabii ki alaşımlarından dolayı 6-4 Ti nin çekme gerilmesi diğerine göre daha yüksektir ancak 3-2.5 Ti ise torsiyon modülü ile öne çıkmaktadır.

Pahalı olan herzaman iyidir diye birşey yok, 6-4 Ti alaşımları malzemenin şekillendirme işlemlerinin uzun ve zahmetli olmasından dolayı diğer alaşıma göre daha pahalıdırlar. Ama kullanımda çok fazla farkları oldukları söylenemez.

15. Bülent ÖZER

Bülent ÖZER Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Amerikada 250 dolara iyi kadrolar bulursunuz ama bu kadronun piyasası budur demek bence yanlış, titanyum kıymetli bir malzeme ki vidaları için bile dünya para isterler, birde verdiğiniz linkte only usa yani amerika dışına satmıyor;) bu tarz ilanları yabancı birçok forumdada bulabilirsiniz ben 800 dolara campi recordlu çok De Rosa gördüm, bunlar kıstas alınmamalı biz elimizin altındaki ürünler için konuşalım, dileyen Amerikadan Almanyadan getirtir yada sizin gibi italyadan gelirken koltuğunun altına bir Alan kadro sıkıştırır.;)

16. Alp Aslan

Alp Aslan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    ilana zarar vermeyelim diye Utana sıkıla beğenimizi belirtmekte bile güçlük çekerken, satış fiyatı gibi alıcı ve satıcıyı ilgilendiren bir konu için yorum yapmanın uygun olmadığını düşünüyorum, beğenimi belirteyimderken Satış ilanına istemeden zarar vermiş oldum bende, kusura bakma Yasin.

17. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Teşekkürler yorum için. Aşağıda iki materyalin kıyaslandığı güzel bir link var. Bahsettikleriniz burada da yazıyor ve benim de az çok bildiğim şeylerdi.
    http://www.spectrum-cycles.com/624.htm
    Asıl farkın sağlamlıkta olduğu ama esnemezlik hususunda bir fark olmadığı söyleniyor, sizinde dediğiniz gibi. Yalnız pratikte bu sanki biraz daha farklı. Bir aralar takıntı seviyesinde Ti. kadroları araştırmıştım. Kullanıcı yorumları emin olun kağıt üzerinde yazılanlar gibi değil. Mesela sizin kadronun biraz fazlaca esnek olduğuna dair yorumlara ufak bir araştırmayla ulaşabilirsiniz. Ama tabi bu bilgiler yanlışta olabilir. Bu kadronun yeterli miktarda rijitlik sunduğu hususunda alacak olan arkadaşa garanti verebiliyorsanız bir problem yok tabi.

18. hornetyasin

Seviye:
    Kadro+maşa satılmıştır alan arkadaşıma hayırlı olsun ...

19. ErdoganKesgin

ErdoganKesgin Bisikletkolik

Seviye:
    ben onca yolu yasin'in arkasında gittim geldim, çıkılmaık yokuş bırakmadık ama ben birgün olsun altında esnediğini görmedim ki Yasin yokuşda sprinte kalkar , atak çeker:in: , kullanmadan kullanıcı yorumlarıyla hareket biraz çekimser kalınası durumlardan dır.O yazan arkadaş 90-100kgr geliyorsa kusura bakmasın altındaki karbon Giant de olsa esner;)

20. Bülent ÖZER

Bülent ÖZER Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Hayırlı olsun

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.