Air Brush

ilkerikier

Daimi Üye
Tepki
251
Sizlerden bir konuda fikir vermenizi istiyorum arkadaşlar. daha önce bisikletlerimizin resmi başlığı altında scott ransom 20 bisikletimin resimlerini koydum. şimdi yardım istediğim konu şu. bisikletimin siyah olması güzel ama stickerları çok silik.biraz renk olsun istiyorum. izmirde çok iyi bir airbrush ustası var.istersem yazıları başka renk yazıyor istersem resim çizebiliyor. hatta sadece yazıları yazalım diyince hayal kırıklığına uğradı. bu kadar alana neler neler yapılır dedi. ama bunu yapmam için bisikletimin kadrosundaki orjinal karbondan vazgeçmem gerekiyor.dümdüz siyah bir kadrom olacak üstüne istediğimizi yapabilicez.sizce orjinal karbon halimi yoksa diğer halimi. benim görüşüm karbon desenide güzel ama dümdüz siyah olmasınında çok kötü olmayacağı konusunda. sizlerin görüşünü bekliyorum

• Beğen
Tepkiler: Banu B.
Scudo

Banu B.

Forum Bağımlısı
Tepki
306
konu tasarım olunca fikrim geldi :) es geçmek istemedim.
bisikleti gördüm. çok şık bence.
o yüzden orjinal kadro üzerine renklendirme çalışmaları daha güzel olur.
yağtığınız değişikliğe nasıl karar verirseniz verin, siteye fotosunu koymanızı isteriz.

görüşmek üzere.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Karbon bir kadroyu asla boyamazdım... Üstelik karbonun üzerindeki vernik kaldırılmadan air brush sağlıklı olmayabilir. Karbonun verniğini kaldırıp üzerine boya atmak karbona zarar verebilir. Air brush üzerine tekrar vernik atmak da kadroyu ağırlaştırabilir...
Yahu mis gibi Ransom 20'n var. Neden dokunursun ki o güzel halini bozmak istersin? :).

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
İlker zaten Türkiye'de Ransom'ı olan 2-3 kişiden birisin.Bisikletin her yerde hep boyutlarıyla hem de dev karbon gövdesiyle dikkati üzerine çekiyor.
Türkiye'de bisikletçiler artık gerçek karbon olmasa bile karbon deseni olan ürünleri tercih etmeye çalışıyorlar, görüntü herkes için ön planda.
Benim de tercihim karbonu değiştirmemen yönünde olacak.
Karbon kadro üzerine ne yapılabiliyorsa onu yaptır, daha fazlası için güzelim karbon desenleri yok olmasın.

burgazz

Forum Bağımlısı
Tepki
324
bana bunu yapabılecek bır usta varsa hemen boyatıyorum ayrıca dogru karbon desenı mutlaka kalsın degerı oyle anlasılır

ilkerikier

Daimi Üye
Tepki
251
Karbonun üzerindeki verniği kaldırıp zarar vermeyecek bir boya atıp üzerine vernik atıyormuş. Harley Davidson motorlarla çalışan bir usta.daha önce karbona çalıştım hiç bir zarar gelmez dedi. şimdi bir motora karbon deseni çalışacaktı. yani normal bir kadroyu bile karbon görünüme çevirebiliyor.amacım üstüme dikkat çekmek değil çünkü zaten sadece dağda kullanıyorum asfaltta ve insan içinde hiç kullanmıyorum. ama bu tip şeylere fazla meraklıyım zaten başıma ne geliyorsa ondan oluyor :) peki önereceğiniz bir resim var mıdır?? benim aklıma hep kartal kafası geliyor..

ilkerikier

Daimi Üye
Tepki
251
@burgazz

ne istersen yapabilirim dedi hatta sadece bir kartal resmi diyince hayal kırıklığına uğrattın beni dedi. ufacık bir depo kapağına bile bir çok şey yaptığını gösterdi..

ilkerikier

Daimi Üye
Tepki
251
Elektrostatik de kullanabilirim ama az renk seçeneği var ben oto boyası kullanıyorum demişti diye hatırlıyorum...ama gidersem o tarafa yine sorarım ben çünkü ciddi ciddi düşünüyorum da sorun ne yaptırcağımı bulmakda.

OzgurIskin

Daimi Üye
Tepki
215
(link) bazı bilgiler var carbon boyama ile ilgili belki işinize yarar.

Ben olsam o bisiklette böyle bi olaya kalkışmazdım ama. Bisikletiniz hem carbon hem de all mountain sınıfında. Hali hazırda dayanıklı bi durumda olması gerekirken, yapılacak o zımparalama törpüleme işlemlerinden sonra dayanıklılıgı azalabilir. Bence hiç bulaşmayın :)

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
Ilker merhaba,

Biz de eski kiz arkadasimla airbrush isine girmeyi dusunmustuk 2 yil once.Kompresor ve airbrushimiz;yeterince bilgimiz de vardi ama sermaye yoktu.Zaten benim hatunda bir isi ucundan tutma hevesi olsa hala "biz" olurduk.

Neyse; KARBON OTO BOYASI ILE BOYANMAZ moderator arkadaslar mazur gorsun hayati bir konu diyebiliriz.

Cunku oto boyasi dedigimiz boyalar solvent icerir ve bu da karbonu bitirir. Eger kadron kirilirsa iniste; "en iyi ihtimalle" -kimse bunu istemez- sen de kirilirsin.

Elektrostatik boya fikri nereden geldi anlamadim? Cunku elektrostatik boya sadece metale atilir.Cunku boyanin yapismasini saglayan elektrostatik etkidir.Boya tabancasinda/kazaninda bir kutup, boyanacak malzemede bir kutup olacak sekilde elektrik verilir.Yani boya + , boyanacak malzeme - 'dir hatirlamiyorum tam. Karbon elektrik gecirmediginden bu imkansiz.

Buyuk ihitmalle Pinar Hn.'a boyatacaksin ama ben Kibris Sehitlerinde Coskun Sakre'yi de onerebilirim.

Selamlar.

Cok bilmis bilmis yazdim ama neyle boyanacagini yazmamisim; polikarbon boya kullanilmasi gerek ama nereden bulunur hic bir fikrim yok.