Aileyi razi etme

prokamikazae

Forum Bağımlısı
Tepki
493
İsim
Bio
Bisiklet
Carraro
merhabalar, yazlari bos bilgisayar basinda ve yazlikta gecirmekten biktim ben 16 yilda biktim yazliktan anneannemler nasil 40 yil dayanmis sasiyorum, bu yaz uzun bir tur yapmak istiyorum, antalya yapabilirsem yoksa marmariste falan durmayi dusunuyorum. Fakat 18 yas alti oldugumuz icin mahkumuz aileye, sizce nasil ikna edebilirim onlari?? ve de eger tek basima gidersem sorun cikar mi, kamp alanlari vardir duracagim her sehirde, sahil seridinde arkadaslarda da kalabilirim. Okuldan Arkadaslari gaza getirdim biraz belki gelecekler planlayabilirsek, onlarin gaziyla antalya kesin yapariz da aile sorun iste...

su universite gelsin de beni hakkari falan paklar..

Scudo

onur güneş

Forum Bağımlısı
Tepki
183
Bende istiyorum insallah seneye :) su universite sinavi bittikten sonra kiyi seridinden antalya dusunuyorum alicam romorku mu bir miktar para alicam kamp cadiri yavas yavas geze geze gidicem :)

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: prokamikazae

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
16 yaşında tek başına şehirler arası turlar yapmak için benide razı etmen lazım :D

• Beğen
Tepkiler: mustafa burak

Mehmet D.

Forum Demirbaşı
Tepki
95
Bisiklet
Salcano
@Berk Ilgar

bak kardeşim yaşını falan bilmiyorum ben 17 yaşındayım. Ailem senin ailen gibiydi. Başıma gelecek şey burada da gelir orada da dedim. Sonra işte ikna ettim zor bir çabayla. Şimdi gittiğim yerlerden aramak kaydıyla uzun tura izin veriyorlar. Birde bisikletimde gps sistemi var. Her an takip edebiliyorlar. :D tavsiye ederim. Bu yaz eğer istersen beraber bir tur düzenleyelim

• Beğen
Tepkiler: Çağatay Günet

prokamikazae

Forum Bağımlısı
Tepki
493
İsim
Bio
Bisiklet
Carraro
@Emre GÜLEN

3 yas var bence cok fazla degil :D

Mehmet D.

Forum Demirbaşı
Tepki
95
Bisiklet
Salcano
@Emre GÜLEN

16 yaşımda tam 2100 km lik bir yol gittim. ikna olmanız için yeterli mi?

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
@Berk Ilgar

Şahsen ailene hak veriyorum. Benim 16 yaşında çocuğum olsa bende göndermezdim. Ben sana şimdilik şehir içi kısa turlar yapmanı öneririm. Kamplı tur riskli olabilir. Tabi dersen biz 5-10 kişi gidicez o ayrı.

• Beğen
Tepkiler: mustafa burak

Mehmet D.

Forum Demirbaşı
Tepki
95
Bisiklet
Salcano
@Berk Ilgar

berk kardeşim kimin ne dediğini umursama. Çıkmak istiyorsan tura hayalini şimdiden kurmaya başla. Çünkü hayallerdir gerçeği güzel yapan. Ben gidebildiysem 2100 km sende gidebilirsin.

• Beğen
Tepkiler: prokamikazae

prokamikazae

Forum Bağımlısı
Tepki
493
İsim
Bio
Bisiklet
Carraro
@Mehmet D.

kesin bir sey soyleyemeyecegim tur konusunda karne gelsin belki bir guzellik yaparlar (bu yasta hala karneye bakiyoruz:D). ugrasayim bakalim ikna etmeye, sana donus yaparim eger izin cikarabilirsem. bu arada gps sistemi'ni kim akil etti :D

Mehmet D.

Forum Demirbaşı
Tepki
95
Bisiklet
Salcano
@Emre GÜLEN
Emre bey böyle yaparak karşınızdakini bisikletten soğutmaktan başka birşey yapmazsınız. Oradaki tehlike Şehir içi yayla turlarında da yok mu? orada olacak şey burada da olur. Kaza ve kader diye birşey var. Ben tek çıkabildiysem herkes çıkabilir bence

@Berk Ilgar

ya baktım ki izin vermeyecekler dedim gps takalım izleyin nerede olduğumu dedim. Onların aklına yattı :D

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
@Mehmet D.

Ben burda hiçbir şeye ikna olmuyorum. Herkes özgür arkadaşın beni dinleyipte karar vereceğinide düşünmüyorum. Kendi istediğini yapar. Ben sadece düşüncemi söyledim.

• Beğen
Tepkiler: Ahmet F.ELBİR

prokamikazae

Forum Bağımlısı
Tepki
493
İsim
Bio
Bisiklet
Carraro
@Mehmet D.

gps benim bile aklima yatti, 2. plan olarak kalsin aklimda :D

Mehmet D.

Forum Demirbaşı
Tepki
95
Bisiklet
Salcano
@Emre GÜLEN
düşüncelerinizi söylerken düşünürseniz sevinirim :) arkadaş umarım doğru karar verir

@Berk Ilgar
evet kesinlikle işe yarıyor. Mesela bisiklet zorlandığında, hırpalandığında, aşırı hız yapıldığında veya bir yere çarpılıp düşüldüğünde telefona ikaz gidiyor

@Berk Ilgar
evet kesinlikle işe yarıyor. Mesela bisiklet zorlandığında, hırpalandığında, aşırı hız yapıldığında veya bir yere çarpılıp düşüldüğünde telefona ikaz gidiyor

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
@Mehmet D.

Haddinizi bilin ve bu konuyu fazla uzatmayın. Benim düşüncemi sorgulamak size düşmez. Kendinize sevinecek başka şeyler bulun.

@Mehmet D.

Haddinizi bilin ve bu konuyu fazla uzatmayın. Benim düşüncemi sorgulamak size düşmez. Kendinize sevinecek başka şeyler bulun.

prokamikazae

Forum Bağımlısı
Tepki
493
İsim
Bio
Bisiklet
Carraro
@Mehmet D.
bi de karar bende olsa... gps'i dusuneyim biraz, sagolun cevaplariniz icin.

gencler sakin, gereksiz tartismaya gerek yok

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.899
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
16 yas herseyi yapabileceginizi dusundugunuz, ama aslinda dunyayi sandiginizin aksine pek tanimadiginiz bir yas donemidir. Ozellikle tek basiniza risk almamaniz gereken ama bundan kendinizi alamadiginiz bir yastir.
Heleki gunumuzde "at izi, it izine karisti" denilen bir kaos icindeyken yuzunuze guler, iyi niyetinizi ve deneyimsizliginizi kullanirlar. Paranizdan, bisikletinizden, en kotusu caninizdan bile olursunuz. Bu dedigm 20 yasindaykende, 30 yasindaykende, 40 yasindaykende olur ayri mesele... Ama maalesef gormus gecirmislik, bilinc seviyesi ve cocuksu olmayan bir durus ilerleyen yaslarda size olumlu yonde avantaj saglayacaktır.
Diyeceksin "gormus gecirmis olmak icin yapiyorum bunu zaten". Ama maalesef kazın ayagi oyle degil iste.
Hatta diyorsun "elin ihtiyarı salliyor benimkiler gibi" bu ihtiyarlarda gencliklerinde senin gibi dusunurken ve kendilerine ogut vermeye, yardim etmeye calisan ihtiyarlara iclerinden "offf yaaa, kessen laga lugayida isimize baksak" derlerdi ama bak ayni seyi simdi kendileri yapiyor.
Bisikletle karayolunda olabilmenin yasal siniri 11 yas.
Kanunen resit olma yasin 18!
Sen ciksan tura, annen baban "evden kacti" dese yaka paca toplar evine teslim eder polis hicbirsey diyemezsin.
Yolda trafik zaten Allah'a emanet, kelle koltukta gitmeniz ile esanlamli. Kapinin onunde bile adama araba carpar ayri!
Hadi butun bunlari gectim, varsay aileni de ikna ettin, zihnen hazirsin tura. Guvenlik icin arkadas grubuda buldun ki cikacaksan mutlaka grup cik bu yasta.
Peki teknik donanim, teknik beceri, bilgi ve bedensel olarak hazir misin?
Cadir deneyimin var mi? Evin bahcesinde bile olsa kurup bir gece kalip sabah toplamayi denedin mi?
Yol kitin var mi? Patlak lastik, fren, zincir, vites problemlerini ilk etapta kendin onarabilecek misin?
Bisikletin donanim olarak bu tura hazir mi? Bagaj, cantalar vb.
Beslenme, su, mola noktalari, tedarik noktalari, gunluk kamp yerlerin belirlendi mi?
Yuklu bisikletle gunde 80 - 100 km lik ortalama tur bisikletcisi mesafelerini pespese alabilecek misin? Birinci gun tamam, ikinci gun tamam ama gunler arttikca vucudun bunu kaldiracak duzeyde mi? Buna uygun beslenme programinin bilincinde misin?
Gunubirlik uzun turlarla buna hazirlandin mi?
Vucuduna ve eklemlerine zarar vermeyecek kadans teknigi, nefes teknigi gibi detaylara uygun bisiklet kullaniyor musun?

Butun bunlara hazirlandiysan ve ailenide ikna ettiysen bize zaten laf dusmez.
Sadece yolda karsilasacagin kisilere ve trafige dikkat et yolun acik olsun diyebiliriz...

Yine de benim oglum olsan bende kabul etmezdim boyle bir turu heleki 3 kisiden kucuk bir grup olursa ve iclerinden birisi en az 19-20 yasinda olmazsa!

Tepki
43
Bisiklet
Ümit
Bende 17 yaşındayım ama 18 yaşındaki arkadaşlarım der ki hiç birşey değişmiyor yine evdekiler hesap sormaya devam :D herneyse bende İstanbulda yaşıyorum bisiklet ile değil ama evdekilere arkadaşlarımla adalara diye çıkıp günü birlik yalova seyahatimiz olmuştur :D :D bunu benzer bir şey kullan :D

prokamikazae

Forum Bağımlısı
Tepki
493
İsim
Bio
Bisiklet
Carraro
@Çağatay Günet

sahilde gezcem diye cikip 55 km gitmisligim var, plan yapmadim daha once cesme ve kusadasi ile kendimi deneyecegim, aile'den de hayir yok su an, seneye sarkar sanirim

Tepki
43
Bisiklet
Ümit
@Berk Ilgar

Dostum hiç bu tarz olaylardan hoşlanan kuzendir akrabadır falan yokmudur? Onları al yanına veya kamp deneyimin nasıldır?

onur güneş

Forum Bağımlısı
Tepki
183
Gps sistemi guzelmis bak :) nasil calisiyor gps bilgisayarindan mi bizi aydinlat :)

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi