Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ailenizin Bisiklet Sürmenize Desteği Ya da Karşıtlığı- yardım

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Snaqe tarafından paylaşıldı.

1. Snaqe

Snaqe Kıdemli Üye

Seviye:
    Öncelikle selamlar forumu uzun zamandır takip ediyorum, küçüklüğümden beri bisiklete merakım var 8 9 yaşında kemik teker bi bmx im vardı ondan sonra çeşitli bisikletlerim oldu , son 2 3 yıldır hiç bisiklete binmedim ,

Sorunum şu ki bir kaç hafta içinde bi bisiklet alıp aranıza katılmayı düşünüyorum yalnız ailem buna hiç sıcak bakmıyor, İstanbul da bisiklet sürmenin tehlikeli olduğunu söylüyorlar gerçekten öyle olduğunu bnde biliyorum fakat gerekli önlemleri alacağımı söylesemde yinede buna çok karşılar.

Ben kararlıyım o bisikleti alıcam :) bana engel olamazlar:D ama onlarında bunu istemesini ya da hiç karışmamasını istiyorum .

Bu konuda yardım isticem ailemi nasıl ikna edebilirim ailem derken annem ve babam ikiside ayrı bi karşılar geçmişten örnek verip duruyorlar. Birde merak ediyorum sizlerin ailesi bu konuda size hiç karışmıyor mu :D

yaşım 18 bu arada, ailenin tek çocuğuda değilim:)

2. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Valla yaşın zaten 18e gelmişse biraz paran birikmişse kakını taktıktan sonra sen dikkatli ol gerisi olucağı varsa olur... Alien sana tedirgin olur ama insanlar yollarını kendi çizer....

Ben bu işe başladığımda yaşım 15 falandı yani ciddi ciddi başladığım zaman bu işe ciddi paralar harcamaya başladığımız zamanlar... Aliem ilk başta ne gerek var boşa para yorulduğuna değmez vs gibi üstüme geliyodu baktılar olmıcak zorlamdılar kendim cayarım diye ama oda olmadı...

Sonra yaş ilerledi geldik üniversiteye "oğlum ders çalışsana" "bak okulun uzadı sırf bu bisiklet yüzünden" vs gibi devam ettiler sora 2 kez kaburgamı çatlattım, 1 kez parmağımı kırdım ameliyat oldum hala caymadım onlarda bana karışmaktan iyice vazgeçtiler... Şimdi sadece okulunu adam gibi bitirde ne yaparsan yap demeye başladılar...

İnş bende kendi eğitimim ve bilgim doğrultusundaistediğim hedefe doğru ilk basamağa adım attım iş yaşamında burdan umarım istediğim yere gelicem ve ailemin hala yarışlarda destek vermediği, hala boş iş olarak gördüğü ama benim için hayat tarzı olduğunu bildikleri bisikletin bana kattıklarını o zaman görecekler ve keşke daha çok destek olsaydık diycekler...

Ben en azından öyle umuyorum ve öyle olması için çabalıyorum... Sende kendini çekme istediğin şeyi kovala onun için uğraş...Kimse bişey yapamaz...

3. bisikletcanavari

bisikletcanavari Onursal Üye

Seviye:
    Öncelikle büyük bir ikna yeteneği ve inatla bisiklet sporunun sana neler kazandıracağını ailene anlatman gerek.Tabii öncelikle bu getirileri en ince ayrıntısına kadar kendin araştırıp öğrenmeni tavsiye ederim.Bir de araştırmadan bisiklet aktivitesinin içine girdikten sonraki getirilerini zaman içinde anlarsın ;) Bisikletin gerekli önlemler alındıktan sonra görüldüğü kadar tehlikeli bir spor olmadığını onlara bi şekilde benimsetmen de çok önemli.Ki ailelerin en büyük endişesi çocukarının sağlığına bişey olması yönündedir.
    Tabiki bunu evde terör estirmekten ziyade arada oturup uygun bir dille anlatmak en iyisi.Ha bu arada bu dedikleirm tabiki aileden aileye değişebilecek faktörler.BAzıları destekler bazıları hayatta izin vermez.(Yaş kaça gelirse gelsin :))

Şimdi kendimden örnek vermem gerekirse, bundan 5-6 sene öncesini hatırlıyorum günü birlik bir geziye bile ailemden çok zor bir şekilde izin kopartarak ancak benden büyük bir abinin sorumluluk almasıyla gezilere katılabiliyordum.Tabiki bi kaç geziden sonra ve yaş biraz daha büyüyünce ailemden izin almak yerine sadece onları haberdar eder oldum.... Şimdide çok günlü uzun turlar için telefondan anneme yavaş yavaş çıtlatıyorum :) Birden olmuyor bunlar anlayacağin.Ailenin zamanla benimsemesi gerek...Bakarsın zamanla yaptığın aktiviteden dolayı seninle grur duymaya ve desteklemeye başlarlar.

Bisikletin bana verdiği en büyük getiriyi sizlerle paylaşmak istiyorum.Tabiki vücuduma verdiği sağlık ve diğer güzellikler dışında nerede olursam olayım yeni arkadaşlıklar ve yeni çevreler tanımama çok büyük katkısı oldu.Daha önceden hiç gitmediğim bir yere okumaya gidiyorum ve yaklaşık bir ay içinde forumlardan bi kaç çalışmasını gördüğüm Kadir Usta ile ve daha sonra neredeyse Adanalı bisikletlilerin hepsiyle tanışıyorum.Ve aralarında bu şehirden ayrılsam bile irtibatı hiç koparmayacağim çok değerli arkadaşlarda var. Benim için bisikletin bana verdiği en güzel ek getirilerden birisi bu.....

4. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    32 yaşındayım, geçtiğimiz yaz bisikletle İran - Pakistan - hindistan turumuzdan ailemin haberi yoktu. daha sonra haberleri oldu bu seferde bisikletle olduğunu söylemedim.

bu yaz avrupa turu yapacağız yine söylemeyeceğim.

Benimki artık engellenir, karşı çıkılır vs diye değil tabi, endişelenmesinler, her gün arayıp dünya kadar telefon parası vermesinler diye.

Kısaca aileler buna çok kolay alışmıyor.

işte olimpiyatlar geliyor , yüzlerce branşta tek sporcumuz bile yok !

daha adını duymadığımız branşlar var.

Nedir sebebi ?

Bence ailelerin kısıtlayıcı ve cesaret kırıcı, kendilerine benzetici davranışları, farklılıkları yok eden , alışılmamış , sıradışı her şeyi kötü zanneden, yeniye karşı alerjisi olan bir toplum yapısının ürettiği kalıplaşmış bireyler olmamız.

Düğünde silahla ateş etmeyi tehlikeli görmeyen , teyze, amca çocuğu ile evlenmenin adet olduğu , 5 metre kare banyoya sofben takıp ölmekten bıkmayan aileler , çocuğu bisiklete binmeye kalksın göktaşının önüne yatacakmış tepkisi veriyor . :)

Tekenesi ile dünya turu yapan Fransız sayısı 900
    Türk sayısı 10

:)

5. boşgezeninboşkalfası

boşgezeninboşkalfası Forum Bağımlısı

Adı:
    Mustafa Önder ATİK
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Çok güzel hayat tecrübeleri paylaşılmış. Öncelikle herkese paylaştığı fikir ve tecrübelerinden dolayı tebrik ve teşekkür ederim. Bence ailene laf anlatmaya çalışmakla zaman kaybetme. İlk olarak sen çok istiyorsun. Bunu hissedebiliyorum. Aile için her zaman öncelik derslerdir. Kendi paranla yaptığın işlerde kolay kolay sana karışmazlar. Zamanla ciddi hedeflerin varsa kendini kanıtladığın zaman bu durumu kabullenmeye başlayacaklardır. Kendimden örnek vermek istiyorum. Detaylı bilgi kişisel web sitemdede var.

Öncelikle ben kendim öğretmen lisesi mezunuyum. Liseye kadar takdirsiz teşekkürsüz dönemim olmamıştı. Başarılıydım. Lise hazırlıkta okulumuzun bahçesinde suçsuz yere yediğim bir polis tokatı sonucu 2 kulağım işitmesini kaybetti. Lise 1 de sağ kulağıma lise 2 de sol kulağıma kulak içi kulak cihazı verdiler. Ve 2 tane kulak içi cihaz kullanıyorum. Lise hayatım boyunca o polis tokatını yiyip işitmemi orta - ileri derecede kaybettikten sonra insanlarla iletişim kurmakta ve dersleri anlamakta çok zorluklar çekiyordum. Lise sona kadar düşe kalka bi şekilde lise sona geldik. Kendimi boş ve yetersiz hissetmeye başladım. Avara durmak veya boş durak beni rahatsız eder. Birşeyler ortaya koymak onunla uğraşıp ilgilenmek kendimi geliştirmek isterim. Bu dürtükleme ve istekle şunu sordum. Lise bitiyor , ben neydim , ne oldum , ne olacağım. Geleceğimle ilgili kararlar almamın vaktinin geldiğini düşündüm. Kendimi kişisel gelişim ve hedef belirleme nasıl ders çalışılır zorluklarla nasıl mücadele edilir türünde kitaplara vermiştim. Bu tür kitaplar okuyup kendimi bulmaya başladım. Zamanla kendime hedef belirlemek konusunda çok bilgiler edindim. Okuduğum kitaplarda diyorki: " Kendinize bi hedef belirleyin. Ne hayalde kalacak kadar uzak olsun , ne de elinizi uzattınızmı ulaşabileceğiniz kadar da basit ve yakın olsun. Sizin sınırlarınızı sizden başka hiç kimse bilemez. " Ben bu düşünceyle kendimi sorguya çektim. Bu süreç 2-3 günlük deil en az 2-3 aylık bi süreçtir. Velhasıl kelam bisiklet sporuna ilgimin de etkisiyle sporcu olmaya karar verdim. Yine okuduğum kitaplarda diyordu ki: " Belirlediğiniz hedeflerinizle ilgili detaylı araştırmalar yapın. Zorluklarını ve eşik sınırlarını iyi belirleyin. Ona göre program yapın ve ona göre çalışın. Kendi sınırlarınızı da hesaba katarak ona göre hareket edin. " diyordu. Bende inanın bisiklet sporu ile ilgili aklınıza gelebilecek tüm kaliteli ve ünlü dünya markalarını tek tek internetten araştırarak öğrendim duydum. Bisiklet sporu ile ilgili tüm teknik bilgileri hep internetten öğrendim . O sıralarda yeşilbisiklet in forum bölümü vardı. Hala daha varmı bilmiyorum. Bir arkadaşla tanıştım. Kendilerinin maddi anlamda hiç bir sıkıntıları yoktu. Ve çok iyi insanlardı. Çocukla o forumdan tanıştık. Ciddi ciddi tanışmak istediğimi ve hedeflerimden bahsettim. Çocukta bana açıldı ve tanıştığımızdan tam 1 ay sonra çocuk bana MET kask göndermişti hediye. Ve o kask beni öyle mutlu edip öyle bi şevke getirmişti ki ve arkadaşımla konuşmamızda mustafa üniversiteyi kazandığında istanbuldan kazanırsan sana sponsorluk ve takım bulmak konusunda yedek parça ve bir çok konuda sana her şekilde yardımcı olurum demişti. Senden tek ricam kendine bir bisiklet alman demişti. Onunda fikirleriyle araştırmalar yaptım. Bianchi CHAMPİON yol bisikletinde karar kılmıştık. 960 ytl ydi. Bende hedeflerimden aileme bahsedip açılmıştım. Onlarda benimle bi anlaşma yaptılar. Oğlum bize bu sene takdir getir üniversitede başarı gösterip bir yere yerleş. Senin bisikletini alacağız dediler. Tamam dedim söz mü , söz dediler. Sen takdir getir bisikletini alacağız dediler. Tamam dedim. Ben o sene akla hayale gelmeyecek derece bir istikrar azim mücadele gösterdim. Burada çok ayrıntılara inmeyeceğim. Ve yıl sonu geldi. Ben 4 yıllık lise hayatı boyunca teşekkür dahi alamayan ben Lise sonda aileme söz verdiğim takdiri getirdim. Takdiri getirdikten sonra sıkıştırmaya başladım sonra babam yemekteyken omzuman tutup gözlerimin içine bakıp dedi ki. " oğlum dedi üniversitede bi yere yerleş bi başarı göster dedi eliyle göğsüne vurarak senin bisikletini ben alacağım dedi " tamammı dedim tamam dedi söz mü söz. Ben o azim ve istekle de öss sınavına girdim sonra istanbula geçtim 2005 senesi yaz tatilinde. Arkadaşımla ve ailesiyle yüz yüze tanıştım. Ayrıca bir bisikletçiye lazım olabilecek malezemeleri eldiven gözlük forma padli tayt vs. kendi biriktirdiğim harçlıklarımla tek tek hepsini aldım ihtiyacımı tamamladım. Spd ayakkabım felan olmadı hiç. Ama bugünlere kadar geldik. Neyse 2005 yaz tatilinde istanbuldayım. Öss sonuçları açıklandı. Mustafa Önder ATİK - ZONGULDAK KARAELMAS ÜNİVERSİTESİ Ereğli Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği. Çok sevinmiştim. Sevincimden havalara uçmuştum. Neden mi ? Üniversiteyi kazandığım için değil ailem bisikleti alacağı için sevinmiştim. Ben tekrar evime döndüm ailemi sıkıştırıp duruyodum bi gün artık canıma tak etti. Çünkü hep geçiştirici cevaplar veriyorlardı. Dedim siz bisikleti alacakmısınız almayacakmısınız. Annem konuştu. Oğlum üniversiteye kayıt yaptırcaz para lazım. Yurtta kalacaksın para lazım. Gidiş geliş masraf orada kalacaksınız para lazım. Yol parası bilmem ne para lazım. Bisikletini alamayacağız dediler. Ben çok üzülmüştüm. Dünyalarım karardı sanki. Peki dedim sustum. Neyse össye kayıt yaptırdık okul başladı gel zaman git zaman bisiklet alınmadı üniversiteyim ama ben mutlu deilim ve hedefime ulaşamadım. Yarı yolda kaldım. Derken üniversite okuduğum zonguldak ereğlide takım varmı yokmu bisiklet sporu ile alakalı kurumlar kuruluşlar dernekler arıyordum derken yolda gördüğüm bir trek bisiklet kullanan arkadaşı durdurup tanışarak oradaki bisiklet sporumla yoluma devam etmeye başladım. Hem okul hem spor gidiyordu. Düzenli antremanlara katılırdım. Ailem bana 300 ytl gönderirdi. 200 ü yurda giderdi. 100 ü bana kalırdı. 75 ytl sini biriktirir 25 ytl si ile tam 1 ay idare ederdim. 3-4 ay geçti. Biraz elimde para birikti ve oradaki bisiklet ortamından edindiğim arkadşalarım ve büyüklerimin yönlendirmeleri ve edindiğim tecrübe ve bilgilerimle orada gördüğüm 2. el bir mtb bisikletine talipli olup bisikleti aldım. Yani ailemin bana söz verdiği bisiklet olmasa da ailemin bana söz vermiş olduğu bisikleti yine ben kendi harçlıklarımı biriktirerek kendim aldım. Kendim aldığım için ailem bana tek kelime bile edemedi. Çünkü o benimdi. Sonra zamanla kendimi kanıtlamaya çalışmak iyi yerlere gelebilmek için ciddi mücadeleler verdim. Bak taaa takdir getirmem için verilen sözden yani 2004 - 2005 eğitim öğretim yılından ta bu seneye kadar AİLEM BANA HİÇ BİR ŞEKİLDE MADDİ MANEVİ DESTEK OLMADI . Ben şu anda bir tek spd ayakkabısı olmayan ama herşeyi güllük gülistanlık olan ve belki çok ahamlı şaşamlı değil ama bir kron zoxes ım var. Bir kırmızı formam birde pedli tatım mavi renk birde kaskım. Buna da şükür. Ve yavaş yavaş azmimle inancımla mücadelemle adımı belli yerlere ve önemli isimlere duyurmayı başarabildim. Bundan sonraki hedefim de sporumda yavaş yavaş artık kendimi kanıtlamak ve başarılı olup spor dünyasında saygın bir isim olabilmek.

Benim vermek istediğim ders şuydu. Sen istedikten sonra mücadeleni verip bu uğurda işin hakkını verebildiğin zaman sana ne anan baban karışabilir. Ne de bi başkası karışabilir. Yeterki dosdoğru ol dürüst ol. Samimi ol. Her zaman kazanırsın. Zorlukların kıymetini bil. Hedefinden şaşma. Bir insan kör sağır topal. Ne olursa olsun. İstedikten sonra ! BAŞARAMAYACAĞI ŞEY YOKTUR. Sözümü güzel bi cümle ile bitirmek istiyorum.

BENİ BEN YAPAN , GÖNLÜMDE YATANLAR DEĞİL ; ORTAYA ÇIKARIP YAPMAYA ÇALIŞTIKLARIMDIR ...

Hakkımda ayrıntılı bilgi için kişisel web sitem:

http://mustafaonderatik.100webspace.net/

Sevgi ve Saygılarımla

Mustafa Önder ATİK

6. Soner Sarihan

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bence senin kocaman bir yüreğin var ve bu diğer olmayan herşeyden üstün.
    Çünkü o yürek para ile alınamaz.:in:

Başaracağına inanıyorum.:in:

7. punkermanmania

punkermanmania Forum Demirbaşı

Seviye:
    aıleyı tabıkı dınlemen gerekıyor snaqe.
    ama bısıkletın iyi bır spor odugunu ve orada burada zamanını bos bos gecırecegıne, hıc olmassa bısıkletı spor ve kotu alıskanlıklardan uzak durmak ıcın alacagını anlat.senın olaya bu acıdan baktıgını hıssetsınler.
    mesela benım yasım 26 , 6 ay once bu forumla tanıstım 2 ay oncede bısıklet aldım .ilk basta banada bıraz karsı cıktılar ,
    *hanı bu yasta ne yapıcan ,

*dagdan mı ınıcen,(bır yerını kırarsın )

*rampalardamı kullanıcaksın :) (bır yerlerını kırarsın .)

*aman bak olm temmuz/ agustosta dugun var , evlenıyosun v.b.

sonra olayı acıkladım bısıkletın asıl amacını . ılk destegı nisanlım verdı(zaten extreme sporlarında herzaman bana destektır :) ) , nisanlım da bana dogumgunu hedıyesı olarak street / dj ıcın kask hedıye ettı,
    sonrada babamlar full ust koruma hedıye ettıler.

burda anlatmak ıstedıgım bana gelen hedıyeler degıl .
    bazı konularda sana karsı cıksalarda duzgunce herseyı acıkladınmı , sana karsı cıkmayı bırakıp destek olurlar.
    unutmakı senın mutlulugun aılenın mutlulugudur !!!
    bol sanslar .
    saygılarımla ,

erman ustun

8. punkermanmania

punkermanmania Forum Demirbaşı

Seviye:
    MaNiaC_oF_BiKe bu arada azimine hayran kaldım ,
    insallah hersey gonlunce olur.

Snaqe ve boşgezeninboşkalfası bunu beğendi.
  9. yasinymn

yasinymn Bisikletkolik

Seviye:
    MaNiaC_oF_BiKe Seni Gönülden Kutlarım.... Gönlünü hoş tut hedefine ulaşacağına inanıyorum

Snage Kardeş Herşey kafada başlar ve bazı konularda alieni bile karşına alabilirsin.. Bazen haberlere göz atıyorumda .. yok iski çukuruna biri düşmüş yok çatıdan bişeyler düşmüş insanlar otobüs durağında beklerken kamyon girmiş yaya kaldırımda yürüyor araba yarış yaparken kontrolünü kaybedip çarpıyor vs. vs. vs. İnsanların ölümü ne kadar basit görüyormusun kaderinde varsa yaşarsın o yüzden içini rahat tut.... Bİsiklet camiasına hoşgeldin derim ben :D

Burak Özen, encralis, Snaqe ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  10. lindemann

lindemann Onursal Üye

Seviye:
    Forum üyeleri olarak seni sonuna kadar destekliyoruz sevgili kardeşim. Yaklaşık 4000 kişi var arkanda, durmak yok, yola dewam :)

11. gurol

gurol Onursal Üye

Seviye:
    Bu iş bir muamma. Karışmaz olur mu. Benim annem 70 yaşında, benim oğlum ise 8. Yine de annem "hala bisiklete mi biniyorsun?" diyor. Onlar kaygılarını hep içlerinde tutacaklar.

Artık bir baba olarak bu işe nasıl yaklaşıldığını söyleyeyim. Anaç hislerim çocuğumu her türlü zarardan koruyabileğimi bana gösteriyor. Eğer bisikletin çocuğumun hayatına zarar vereceğini yada sorumluluklarına engel olacağını düşünürsem ben de engel olurum.

Anababanızı inandırmanız gereken, bisikletin dünyada yapacağımız her hangi başka aktivite kadar tehlikeli olduğudur. Tabi benim şiddetle üzerinde durduğum kendi sorumluluklarımızı yapıp yapmadığımız. Öğrenci iseniz okulunuz birinci sırada olmalı. Başarılı bir öğrencinin elbette bisiklete binmeye her anababanın gözünde hakkı vardır.

Maddelere dökersek;

1. Okuldaki başarınız/kendi sorumluluklarınızı yerine getirmeniz.
    2. Bisikleti çok sevmeniz
    3. Bisikletin dolmuş durağında beklemek kadar tehlikeli olduğu
    4. Bütün bunları anababanızla kavga etmeden anlatabilmeniz
    önemlidir.

12. boşgezeninboşkalfası

Adı:
    Mustafa Önder ATİK
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Hedef 6-7-8 Mayıs Üniversiteler Arası Türkiye Bisiklet Şampiyonası. Bu yarışa odaklanmış ve istikrarlı bir şekilde çalışmaktayım. İnşallah ilk derecemi yapıp başarılı olmak yönünde önemli ve büyük bir adım atmak istiyorum. Dualarınızı esirgemeyin yeter. Tekrar herkese gönülden teşekkür ederim.

Hakkımda ayrıntılı bilgi için

Sevgi ve Saygılarımla

Mustafa Önder ATİK

13. Soner Sarihan

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:

15.000 kişi var aslında. :in:

boşgezeninboşkalfası ve Snaqe bunu beğendi.
  14. Snaqe

Snaqe Kıdemli Üye

Seviye:
    Her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

MaNiaC_oF_BiKe hocam senide ayrıca tebrik ediyorum :)

bu akşam tekrar konuşmayı denicem gerekirse burda yazılanları okutucam razı gelmeseler bile haftaya gidip bisikleti alıcam, aldıktan sonra bisikleti kıracak değiller ya :)

Parasını biriktirdim sayılır bide kampanyadan kazandığım iPod Touch var onu da satınca bisiklet ve aksesuarımı rahatlıkla alabilirim.

boşgezeninboşkalfası bunu beğendi.
  15. b_burcu

b_burcu Üye

Seviye:
    evde 3 tane bisiklet var ve hepsi de arkadaslarimin diyorum ve nasilsa babam inaniyor.tabi benim sansim ailemle birlikte yasamam.
    bilse öldürür :)
    umarim aileni ikna edebilirsin.olmadi adresi ver gelip konusalim :D

16. Ediz Tevfik Özgan

Ediz Tevfik Özgan Bisikletkolik

Seviye:
    Valla ben hala bisikletimi nerde saklıyacam onu düşünüyorum:( . Hanıma yeni topladığım bisikleti söyleyemeyeceğim galiba. Soner hacam sizin orda yer varmı:D ?

17. fiveX

fiveX Yeni Üye

Seviye:
    bisiklete binmeme hiç bir zaman karışmadı ailem ama ne zaman motosiklete binsem '' höyttttt in aşağı ,vallaha evlatlıktan reddederim gibi tepkilerle'' karşılaşıyorum .

boşgezeninboşkalfası bunu beğendi.
  18. boşgezeninboşkalfası

Adı:
    Mustafa Önder ATİK
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

:) Çok güzel anılar aslında. Gün gelecek dönüp arkamızı baktığımız zaman hey gidi küçücük bir çocuktuk. Peşinden okula başladık. Derken annemiz babamız elimizden tuttu bizleri okula götürdüler. İlkokul 3. 4. sınıflarda bisiklet merakımız başlar. Bisiklet isteriz. Çocukça isteklerle. Gün gelir o bisikleti alırlar. Bayanlar genelde dikkatli ve güzel temiz bir şekilde kullanırlar. Erkeklerse arka freni daha sert sıkıp arka tekeri kaydırmaya bayılırlar.Hele hele o çıkardığı ses. :) Derken Orta okul gelir çatar. Yavaş yavaş kendimizi ifade etme eğilimleri doğar. Arkadaşlarımızın dikkatini çekmeye çalışırız. Onların arasına girmek isteriz. Derken Orta okul biter lise gelir. Dermişizki hey gidi be ilk okulda orta okulda çocuk gibiymişiz. Hayatta asıl önemli olan neler neler varmışta çok şeyi görmeyi kaçırmışım gibi...

Demek istediğim şuydu. Bugünler yarınlara güzel birer anı olarak kalacak. Bugünlerimizin kıymetini bilip ona göre dolu dolu ve mutlu ve güzel bir şekilde yaşamaya çalışalım. Bugün varız yarın yokuz. Ne zaman öleceğimiz belli mi ?

Sevgi ve Saygılarımla

Mustafa Önder ATİK

Sercan Sözer bunu beğendi.
  19. boşgezeninboşkalfası

Adı:
    Mustafa Önder ATİK
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

20. boşgezeninboşkalfası

Adı:
    Mustafa Önder ATİK
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Sanki arkamda bir çığ var. Bana inanıyor bana güveniyor. Sanki insanın ayakları yere daha sağlam basıyor. İnsanın kendisine olan güveni artıyor. Gerçekten bazı şeyleri anlatmaya kelimeler yetmez. Tekrar teşekkür ederim.

Hakkımda öğrenmek istediğiniz herşey için kişisel web sitem:

Sevgi ve Saygılarımla

Mustafa Önder ATİK