Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ailemi İkna edemiyorum :S

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında ömerr tarafından paylaşıldı.

1. ömerr

ömerr Aktif Üye

Seviye:
    Herkese merhaba,ben ömer.92 doğumluyum.Bisikleti küçüklüğümden dolayı çok seviyorum ve artık profesyonel şekilde yapmak istiyorum.Fakat; ailemi bir türlü ikna edemiyorum.Seni şehir dışına gönderemeyiz,hergün neler duyuyoruz gibisinden laflar ediyorlar.Yardım edebilecek var mı ? Neler desem de ikna olmuyorlar.:eek:

2. Muhammed PINAR

Muhammed PINAR Forum Bağımlısı

Seviye:
    küt diye başlamayın bence hem şehirdışına gidebilmek için kondisyonunuzun çok yüksek olması gerek...

bu da antremana bağlı şehir içi turlara katılıp ilk adımı atabilirsiniz ilerde kendi eviniz kendi işiniz kendi hayatınız olduğunda istediğiniz çılgınlığı yaparsınız zaten :)

3. ömerr

ömerr Aktif Üye

Seviye:
    Tabi ki hemen şehir dışı olmaz ama bu sporun için de elbet şehir dışı olcak.Hele ki ben ilerisini düşünüyorum.Artık bir yerden başlamam gerekmiyor mu sence ? Yaşım 16 olmuş.

Muhammed PINAR bunu beğendi.
  4. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Ömer merhabalar.. Yarışmayı mı düşünüyorsun? Eğer öyle bir düşüncen varsa ilk önce şehir içinde düzenlenen yarışlarda kendini sınaman ve eksiklerini görmen çok daha iyi olacaktır. Emin ol senin geçtiğin yollardan yarışlara katılan ben gibi çoğu kişide geçmiştir. İlk önce kendine kendini kanıtla, eksiklerinin olmadığı hissettiğin anda ulusal yarışlara gidip kendini deneyebilirsin..
    Ayrıca 92'li olduğun için şu an genç(Junior) erkekler kategorisinde yarışacaksın ve o kategori inan çoğu kategoriden çok daha zor. Çoğu yarışta elit sporcularla birlikte start alıyorlar ve onlarla aynı anda parkurda oluyorlar.. Bu durum göründüğünden çok daha tehlikeli olabilir.. Bu aşamada sürekli antreman yapıp tekniğinide geliştirmen gerekiyor..
    Tabi ben dağ bisikleti için konuşuyorum ama sen yol yarışlarınıda düşünüyor olabilirsin.. Bu aşamada istediklerini yazarsan ben veya başkası en iyi şekilde yarcımcı olacaktır..

Güney Tuncer ve ömerr bunu beğendi.
  5. ömerr

ömerr Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba,teşekkür ederim ilginiz için.Asıl hedefim yol bisikletinde başarılar kazanmak,yarışlara katılmayı düşünüyorum yani.

6. ömerr

ömerr Aktif Üye

Seviye:
    Yani,hayatımı bisiklet üzerine kurmayı düşünüyorum.Onun yanında da,bisiklet sporuma uyabilecek bir meslek,mesela beden öğretmenliği gibi.Dediğim gibi; yol bisikleti üzerine hedeflerim ama dağ bisikletinde de yarışmayı isterim.Gelişim açısından önemli olduğunu düşünüyorum.

7. ömerr

ömerr Aktif Üye

Seviye:
    Aslında ailemin korkusu,şehi dışı falan değil gibime geliyor.Geleceğimi çok düşünüyorlar,bisiklete başlarsam ne iş yapacağımı bilmedikleri için istemiyorlar galiba.

8. çağda ş

çağda ş Aktif Üye

Seviye:
    Aslında haklılar ülkemizde çoğunlukça sevilen, üzerinde büyük paraların dönmediği sporları yapmak maddi kazanım açısından yeterince tatmin edici değil. Bu benim takip ettiğim kadarı ile müzikde de aynı. O yüzden bu uğraşların! yanında insanları sürekli yapacakları ve belli bir kazan sağlayabilecekleri işlerin yanında bunlar ile ilgileniyor. Sanada ailen gibi olacak ama farklı, bisikleti sevdiğin için bisiklet ile beraber aynı zamanda bir de iş bulmanı öneririm. Eğer zaten bisikleti çok seviyorsan kendini belli edersin ve bu sevgi ile çok başarılı olur tamamen bisiklet ile yoluna devam edebilirsin.

Bir örnek; Kazım Koyuncu İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde okurken ilk senesinden sonra bu işi yapmaması gerektiğini hissediyor ve sevdiği şey olan müzik ile hayatına devam etmek için okulu bırakıyor. Belgeselinde şunu söylüyor; ben hiç kimseye sevdiğiniz için benim gibi yapın diyemem, ama çok seviyorsanız, bunun için herşeyi yapabilirseniz o zaman başarılı olabilirsiniz.

Bu çelişkili dönemini atlatır kendini tanır ve belkide ülkemizi temsil eden başarılı bir sporcu olursun.

ömerr bunu beğendi.