Aileyi bisiklet konusunda ikna etmek

mhtozel

Forum Demirbaşı
Tepki
874
İsim
Mehmet
Bisiklet
Giant
@Auron Sanchez ve @teo53 tamamen katiliyorum. Sırf böyle durumlar için çalışan bir arkadaşım vardı senin yaşlarındayken çok hoşuma giderdi tavrı.. pahalı bir pantolon görür ailesine söylerdi almazlarsa gider bir hafta çalışır kendi alirdi.. tabi bisiklet bir haftada kazanılacak bir parayla alınmaz ama hem kendini inandırmak hem de @Dogan09TR arkadaşın dediği gibi hadi ustumu de sen koy diyebilmek için iyi bir yöntem...

• Beğen
Tepkiler: Dogan09TR ve teo53
Scudo
Tepki
7
İsim
Ramazan K.
Bende okula gidip gelmek amaçlı 900 liraya bir bisiklet alacağım.Ancak ailem buna razı olmuyor.Sebep ise bir bisiklete o kadar para verilmezmiş.Ayrıca para benden çıkıyor.Ama olmaz her gün 15 km yolu yürüyecekmişim.

Tepki
7
İsim
Ramazan K.
@Auron Sanchez ah be abi.Keşke öyle olabilse.Kredi kartıyla taksitle alabilirim ancak.Bu yüzden bisiklet fiyatını mecbur öğrenecekler :(

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@ramazansaim Üniversiteye geçince alırsın üzülme. Bende 2500 liralık alet aldım bizimkiler 1000 lira sanıyor o bisikleti ona bile laf ediyorlar :koptum::koptum: Bilmeyince fiyatları veya ne olduğunu böyle oluyor. Bende aldıramazdım senin yaşında olsam, kendin para kazansan alsan kimse bi şey diyemez ama peşin al bu arada çiz sağını solunu iadesi olmasın :komik: :harika:

Tepki
7
İsim
Ramazan K.
O kadar parayı verince çizmeye kıyamam

Bir şekilde alacam artık yoksa her gün 15 km yolu yürüyemem

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Arkadaşlar bende bu konuda muzdaribim.Bana yeni tavsiyeler verebilecek arkadaşlara çok ihtiyacım var şu genç :cool::cool::D:D:Darkadaşınızı da görün.:kptmya::kptmya:

oztmert

Üye
Tepki
75
İsim
Mert
Bisiklet
Giant
Arkadaşlar bu iş olaylari carptirarak olmaz. Aileler bizlerin iyiliğini ister. Bence kararli bir şekilde , ailenizin keyifli bir günün de oturup mantiklica konuşun. Atiyorum, maddi imkanlar veya sizin kaza yapmanizdan endişe ediyorlarsa. Sizin bu durum ile ilgili bir teklifiniz olmali. Once oturup + ve - leri belirleyinki konuşuruken hazir cevap olun.Hem bu zorlukları aşarak aldiginiz bisiklet size daha keyif verir. He son olarak eğer aileniz hicbir mantikli teklifinize sicak bakmiyorsa. Alin bisikleti odaniza koyun. Siz izin verene kadar kullanmiycam deyip duygu sömürüsü yapin birazda boyle aksamlari bisikletin karsinda oturup , surat yapsaniz felan tamamdir :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@oztmert Hocam maddi sıkıntı işi şimdilik yok istediğim bisiklet bakılınca alınabiliyor.Ama ben bir söyleyince onlar sürüce laf vurabiliyorlar.Diyorlar ki 7 ay önce gittin kolunu kırdın bir daha kırarsın diyorlar.Ben ise o market bisikleti ile bacağımı falan kırmayacağım mı falan deyince ise o yavaş gidiyor falan diyorlar.Geçenlerde ben yokken bir akrabamızı ve bir komşumuzu sorup ret yanıtı alıp bana dediler.Dedim kask falan alacağım diye ama sonra konuşmuyorlar veya konuyu başka yere çekiyorlar.Bir haftadan beri bana bu haberi söylüyorlar.(link) Son olarak bisikleti alıp 15 gün sonra kenara atacaksın diyorlar.Onlara göre bisiklet evin çevresindeki ufak parklarda binilirmiş.Şimdiye kadar okuduysanız hakkınızı helal dein.Vaktinizi çaldım.:acpsnr::acpsnr::ytrya::ytrya:

@oztmert
Hocam bu meseleyi söyledim temmuz gibi bisikleti alırsan bu eve giremezsin dediler yoksa onu yapacaktım.o_Oo_O

• Beğen
Tepkiler: bariss.t

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@Cyclinq
Strava kayıtlarımızı ve relive başlığındaki videoları bir izlet :)

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

alpagu6

Aktif Üye
Tepki
33
İsim
Erdem
Ben bisiklet için 8-9 ay bekledim. Sonuç olarak aldılar ama o 8 ayı birde bana sorun :D Her hafta bisiklet konusu açınca ister istemez alışıyorlar

• Beğen

oztmert

Üye
Tepki
75
İsim
Mert
Bisiklet
Giant
@Cyclinq Valla sizin durum biraz psikolojik savaşa dönmüş. Yani olay inada binmiş. Babanıza , onunla beraber binmek istediğinizi sordunuzmu ? Oda alsın bi tane baba oğul gezin hemde içleri rahat etsin. Başka çözüm yok bende..

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Cyclinq bisikleti kendi paramla alıp ailemden kredi kartlarından taksit yapmalarını istemiştim. Onun için bile yapmadığım kalmamıştı. Hatta ve hatta meyvelerden bisiklet bile yaptım. Okul yolunun güvenli olduğunu, dikkat edeceğimi defalarca söyledim. En sonunda yılıp lütfettiler de alabildim. İşte o bisiklet :kptmya: (forum yan dönürdü) DSC_0160.JPG

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@BerkEvren
Hocam geçenlerde bizim oradaki bisikletçilerden hocam @Osman Tuğrul var.Dedim bak adamlar 40+40km yol yapmışlar dedim.Sonra sen yarışcımı olacaksın dedi.Bir de ben kolum kırıldıktan 5 ay sonra market bisikletimle hiç istemeyerekten de olsa 14-16km yol yaptım dedim sonra yok oralara gidilir mi? Falan diye söylendi.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet almak için 10 yıl bekledim :agla: dertleşmek isteyen varmı.

Ailenin ne düşündüğü önemli ama aile oldukları için hayvansal iç güdüleri mantıklarının önüne geçebiliyor ve sizin ne düşündüğünüzün bir önemi kalmıyor ne yaparsanız yapın ikna edemiyorsunuz. Sonuç yaşıtımdakiler rahatça 30-40 ortalama ile giderken ben 20 ortalamayı bile yakalayamıyorum. Tabiki bu kadar değil her yaşın bir güzelliği var çocuk dediğin spor yapıcak maraton koşacak, bisiklet sürecek o ne öyle ot gibi yetiştiriyorlar. Zamanın kıymetini bilmek lazım. Şimdide işten, okuldan bisiklete binilecek vakit kalmıyor.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@oztmert Hocam kendisi gençlik yıllarından çok motor binmiş.Bu işleri az çok biliyor.
@Mustafa Zeybek hocam benim de aklımda kendi biriktirdiğim parayla aksesuar giyim almak var.Bisikleti de kredi çekip harçlıklarımla ödemeyi düşünüyorum.

@Pamuk hocam annem diyor ki git yürü koş hareket et diyor.Bu sene daha liseye yeni başladım.Lisede ödevler çok veriliyor.Bir hafta sonu var.Gittiler servise yazdırdılar.20 dklık yolu 1.5 saatte varıyoruz.O yolu bisiklet ile gitsem hem spor yapsam.Hem de yol parası derdi olmasa olmaz mı kışın nasıl gidecekmişim.

• Beğen
Tepkiler: resulosman2301

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Cyclinq kredi çekebilmek için reşit olman gerek. Bisikleti alacağın zaman ihtiyacın olan şeylerden kısmadan almanı öneririm. Aksi takdirde bisikletten aldığın keyfin azalacağını düşünüyorum.

Ailenle inatlaşmadan almaya çalış diyeceğim fakat bu konuda ailelerin ne denli zorluk çıkardığını biliyorum. Bana 7 yaşımda bir bisiklet alınmıştı ve 10 yaşıma kadar kullanabilmiştim.sonra ne kadar istesem de bir daha aldırmadım. Yaşıtlarım bisiklete binerken sezercik gibi izliyordum :D

gerçekten istiyorsan biraz dişini sıkıp idarelik 2. El bir şey alıp, ileride daha iyisiyle eski zamanların acısını çıkarabilirsin :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Mustafa Zeybek
Hocam bunu biliyorum da zaten o en son seçeneklerden biri.İki yıl önce otomobil almak için kredi çektiler.Kredi şubata kadar ödendi.Geri kalan parada başka yere gitti.Annem bu TEOG bittiğinden beri biz seni dershaneye gönderelim dedik falan filan dedik diyor.Geçen de dedim madem dershaneyi göndermeyi çok istiyordun dedim.O zaman dershane parasını ver dedim.Annem hiçbir bir şey diyemedi.

Annemin şimdi ki almama sebebi ise yazın düğün yapılacakmış.Babam ise hala birşey olur diyor.

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.024
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
@Cyclinq büyüklerine şunu söyle evin önünde bile yürürken ne olacağını belli değil veya kaldırımda yürürken arabanın çarpmayacağı . Kaç haber var kaldırımda yürürken araçların altında kalan yayalarla alakalı . Bu kaza olayı sonuçta herkesin başına gelebilecek bir musibet . (Allah korusun , sadaka vermeyi ihmal etmeyin) . Biraz da vakit nakittir de mesela ben staj yapıyordum babam otobüsle git deli oldum . Niye derseniz durağa yürü 10 dk , yer var veya yok ,akşam çıkışta 30 dk otobüs bekle sıkıntı idi . Bisiklete bin 22 dk da hastanedeyim . Inadına bisikletle gittim birşey demedi . Şükür başıma da kaza olayın falan pek yaşamadım . Bir çok tehlike atlattım

@Cyclinq illaki bir bisikletim olsun diyorsan ikinci el ucuz ve güzel bisikletlere bak hem bu sayede iknan kolaylaşır . Ben kendime 13 yaşında karne hediyesi diye 220 liraya dağ bisikleti aldım . Yaş oldu 18 halen biniyorum . Bakımını yapınca ilk günkü gibi uçuyor . Şimdi o fiyatlarda yok tabi ki de 400 - 500 arası ikinci el bak derim . Mevzu işin görülsün .

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@MAERKEK Hocam mesajınızı şimdi gördüm.Kusura bakmayın.
@MAERKEK
Hocam yaşadığım şehirde ikinci el bulmak biraz zor olduğu için ikinci el bakmak istemiyorum.
@MAERKEK
Hocam ben de yarım saat servis bekliyoruz ardından bir 20-25 dakikalık yolu dolaşarak 45-60 dakikada geliyoruz.Ona verilecek 4 yıllık parayla şimdi mosso reborn 105 alınır.