Ailelerimizin bisiklete bakış açıları...

ecanaksoy

Aktif Üye
Tepki
52
bencede hepsinin bisiklete biniyor olması lazım.yada gerçekten çok anlayışlı insanlar.

Scudo

İlker Var

Aktif Üye
Tepki
193
Bisiklet
b'Twin
annem hala neden motosiklet almadın oğlum benide gezdirirdin diyo:)
babamda bisikleti 3. kata omuzlayıp çıkardığımı gördüğünde balkona bi makara kurup öyle çek bari yukarı yorulma der:)

mziyaeddin

Daimi Üye
Tepki
272
İsim
Mehmet Ziyaeddin UYANIK
Bisiklet
Marin
Bizimkiler başta bi hevesdir geçer sandılar. İlk başlarda sık sık düştüğümden dolayı (ufak tefek hareketler öğrenmeye çalışıyordum da) annem biraz karşı çıkmaya başladı. Bende hareket yapmaya çalışmayacağım dedim. Anneme görünmeden çalışmalara devam ettim. Sonra mtb ye dönünce bir şey dememeye başladı artık destekliyo da rahatım:D

Hasan Topcan

Forum Demirbaşı
Tepki
220
Yaşım şu an 26 ve bisiklet sevdam depreşti neden oldu bende anlamadım ama ailem bana sonsuz destek oldu özellikle annem al tabi oğlum spor yapar gezer değişik yerlerin resimlerini çeker sonra bana gösterirsin dedi sigaran yok içkin yok dedi ve dediği günün akabinde bisiklet aldım şunuda eklemeyi unutmadı. bisiklet al ama arkasındada beni götürürsün tamammı :)

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
Annem bisiklete iyi yönden bakar ama kimlerle gezdiğimi hep sorar. Her bisiklet binişimde "bak haberlerde duydum biri şunu bıçaklamış", "şu çocuğu kaçırmışlar" diye hep tedirgin. Bende o türden insanlar aramızda yok diyorum ama yinede ana yüreği:) meraklanıyor. Bu konu haricinde ailemin bisiklete karşı bir kötü durumu yok, binmemi isterler.

42FY

Daimi Üye
Tepki
184
bisiklet bir tutkudur,kim ne derse desin bildiğim yolda eğer haklı gerekçelerim varsa hiçbir zaman pes etmem...

Tepki
4
Anneme Bir Gün Dedim 500 TL lik Bisiklet İstiyorum Tamam Dedi Bir Sonraki Gün Anne En Fazla Kaç Paralık Bisiklet Alabiliriz Dediğimde Aldığım Cevap 350 Ama İkna Ettim:D15 Temmuzda Alıyorum.Salcano Alu Yeni Başladım.

Hasan Topcan

Forum Demirbaşı
Tepki
220
@Canokan Fidanoğlu

inş. alırsınız hayırlı olsun şimdiden

Abdullah Hakkı

Forum Bağımlısı
Tepki
673
Bisiklet
Diğer
ilk başlarda babam karşı çıktı. heves sandı galiba:D bigün ben gezmeye çıkıyorum dedim sabah saat 9 gibi kalkıp çıktım. akşam eve döndüğümde babam neredeydin diye sordu. bende bisiklet sürüyodum dedim nerede dedi tur yaptım dedim. ben kopacak fırtınayı tahmin ettiğimden iyice uzatıyorum ama babamda diretiyor. en son sordu kaç km yaptın diye. bende 50-60 felan dedim. önce oha der gibi bi baktı. ondan sonra bişey demedi hatta afferin lan gibisinden konuşutu. beklediğim fırtına kopmadı. :D o günden beri bisikletimde özellikle güvenlik için lazım olan parçalarımı direkt babam ilgilenerek aldı. kaskım aynalarım eldivenlerim mataram felan :D diğerleri içinde maddi destek istediğimde sadece sorar neresine ne alcan diye:D fazla zorlamadan verir sağolsun parayı. artık bişey demiyolar alıştılar. hatta geçen gün tura çıkarken öğlen saatleriydi. annemde akşam gelirken ekmek al dedi ??????? ekmek ??? yani biliyo bayağı geç geleceğimi :D tamam dedim.

eminim bazı arkadaşlarda mutlaka karşı çıkan biri vardır. aileler bunu bi heves olarak görüyor. eğer biraz diretilirse anlayışla karşılamaya başlarlar
herkese iyi forumlar

Şeref ARSLAN

Aktif Üye
Tepki
55
Bisiklet
Specialized
ilk tepki bisikletçiden bundan 4-5 yıl evvel aracımla bisikletçinin önüne park edip bisiklet kiralammamdı , Adam 4 tekerden inip 2 tekere binilirmi demişti. şimdi bisiklet sahibi olarak, eşim söyleniyor. Bunlara rağmen pedal çeviriyoruz.