Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aile ve arkadaşlardan bisiklete binme baskısı

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında no haşhaş no vitamin tarafından paylaşıldı.

1. no haşhaş no vitamin

no haşhaş no vitamin Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    aileden ve arkadaşlardan bunların hepsi hayatında bisiklete binmeyen insanlar sürekli bisiklete binme kaç kilo oldun çok zayıflamışsın öleceksin diyerek bisikletten soğutmaya başladılar beni. geçenlerde doktora gittik doktor bir şey demedi. ciğerler falan sağlam, 1.84 74 kiloyum öyle çok zayıf da değilim,
    yalnız geçenlerde ailem zaten tam bir bisiklet düşmanı hayatlarında binmemişler yakın arkadaşlarım da başka sporları yapıyorlar, onlarda ne zaman görsem niye bu kadar zayıfladın bisiklete binme falan filan hiç böyle tepkiler alan varmı, sürekli her gün benim gibi bisiklete binenler için soruyorum, haftada 15 gunde bir binenlere zati kimse birşey demiyordur...

2. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Sevgili İsa İhsan Akdoğan;

Benden size 7kg vücut yağı hediye olsun. Herkes sanırım sesini keser.. Saygılar :D

3. Ozan Duran

Ozan Duran Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Yanlış anlamayın da "bu kadar zayıfladın, artık binme şuna" kadar saçma bir argüman duymamıştım.
    Boya göre kilonuz gayet iyi. Kendilerine Froome'un fotoğrafını gösterin. "Bunlar da mı bıraksın?" diye sorabilirsiniz. :)
    Bisikletten soğumayın, eleştirilere kulak asmayın.
    İyi sürüşler.

4. no haşhaş no vitamin

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    ben niye yanlış anlayayım ki 30 kilomu oldun diyenler de var hayır öyle aşırı bir kilo da vermedim 80 82 kilo arasıydım yüzme bana çok kilo verdirdi geçen 2 ayda bisiklete de biniyorum tabi ki

5. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    ya bisikletim ya sen diye seçecek olursam bisikletimi seçerim biliyomusun.. diye söyle onlara bidaha lafını açmazlar

6. Hüseyin Külcüoğlu

Hüseyin Külcüoğlu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Bunu söyleyenler sporla uğraşıyorlar mı ? O zaman bizde bırakalım g.t büyütelim.

7. Samet Kayalı

Samet Kayalı Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    İnsanlar zayıflamak için yapmadıkları spor denemedikleri diyet kalmıyor sen ne güzel ideal kilodasın bunun neresi kötü? :)

8. Mehmet Yusuf Koçak

Mehmet Yusuf Koçak Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Dostum o muhabbetler boş kuru muhabbetler insanlar sadece bisiklete iğrenç gözle bakıyorlar ve sana da ailen veya çevren kırmadan söylemek için çok zayıflamışsın bisiklete binme gibi söylemlerde bulunuyorlar ben de ilk başlarda öyleydim bizimkiler de aynıydı korkuyorlardı bisiklette bvaşıma bir şey gelecek diye ama sonradan bilinçli olduğunu gösterince onlarda anladı ki sıkıntı yok çevrene ve ailene bu bilinçliliği yansıt derim ben

9. Hasan Saylık

Hasan Saylık Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bisikletçi zaten zayıf olur. Bunu kim çıkarıyor önemli olan sağlıklı olmak ve kilo sağlığın bir numaralı düşmanı. Okulda 30 öğretmeniz okula yürüyerek gelen 2 kişiyiz ben 26 diğer öğretmen abimiz 50 yaşında ve ikimizde zayıfız. Geri kalan yaşlısı genci 1 km yol için bile dolmuşa binerler. Bende 3-5 kilo almak istiyorum fakat bunu yağ mile değil sporla beraber kas kütlesini artırarak yapmak istiyorum yani kimseyi dinlemeyin.

10. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    İsa Bey'i ben çok iyi anlıyorum, çünkü aynı eleştirilere ben de maruz kalıyorum. 173 boyum var, bisiklete başladığımdan beri 4 kg verdim, şu anda 65 kiloyum. Zaten çabuk yakan bir kişi olduğum için şu ana kadar 72 kilodan yukarı çıkmamıştım.
    Bizi seven insanlar, sağlığımızı kaybettiğimizi düşünerek bu eleştirilerde bulunabiliyorlar. Bisiklet sevdası uğruna tersleyip hiç birini kırmaya gerek yok. Kilonuzun iyi olduğunu ve gayet sağlıklı olduğunuzu belirtin. Hatta gittiğiniz doktorun da durumunuz hakkında olumsuz yorumda bulunmadığını belirtin.

11. no haşhaş no vitamin

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    bunu bana söyleyenlerin bisiklete hiç binmeyen ara da bir yüzme basketbol gibi sporları yapan boyları 1.75 den kısa 90 100 kilo kişiler olduğunu söylemeyi unuttum

bir de fasulye sırığı diye dalga geçen akrabalarda var onların kilo 135 150 arası gidip geliyor tabi

sanırım çekememezlik hayır geçenler de bana bir bisiklet bul diyen bir tanıdık bile bisiklete binme çok zayıfsın dedi

12. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Konu başlığında 74 kg olduğunuz yazmıştınız. Şimdi ise 80 - 82 kilo arasındayım yazmışsınız. Demek ki benim verdiğim 7kg yağı kabul ettiniz.. :):)

13. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Teşekkür ederim yardımınız için.. :)

14. no haşhaş no vitamin

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    80 82 kilo 2 ay önce ki kilom yazdım, şu anda 74 kiloyum.

hayır 7 8 kilo verince çok mu zayıflar insan anlamıyorum.

hem öyle aşırı zayıf bir kiloda da değilim, zaten fizik olarak her yerim kemikli kaslı bir yapım var.

yağ desen gerçekten ölçtürüyorum %6 çıkıyor.

1.84 74 kilo da %6 %8 arası çıkıyor yağ oranı, kuzen 90 kilo onda %22 çıktı boylarımız aynı...

15. M4A1

M4A1 Yeni Üye

ben de benzer sorundan muzdaribim.Kendimi bildim bileli de zayıfım.180 boy 68 kilo.7 8 aydır düzenli biniyorum,kilom ne arttı ne azaldı sabit devam ediyor.Ama çevremdeki belirli kişiler her gördüklerinde yeter çok zayıfsın zaten iyice zayıflayacaksın tarzında söylemlerde bulunuyor.Bu tarz söylemleri başta kafaya çok takıyordum hala da birisi çok zayıfsın dediğinde 1 2 sn moralim bozuluyor ama sonra birden bisiklet üzerinde tırmanırken yaşadığım keyif aklıma geliyor ve hayat güllük gülistanlık oluyor.Bisikletin bana sağladığı psikolojik fayda da bu sanırım.Vücudumla barışık olmayı öğrendim.Artık tek düşündüğüm ne yaparım da ortalama hızımı yukarı çekebilirim.:)
    Bu arada bisiklet sürmeyle zayıflama arasında direkt bir bağlantı yok bence.Olay tamamen beslenmede bitiyor.Bisiklet sürüp az yersen mutlaka zayıflarsın ama kilonu korumak istiyorsan da bisiklet sürdüğün gün diğer günlere oranla biraz daha fazla yer korursun mevcut kütleni.

16. Hasan Saylık

Hasan Saylık Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    İsa arkadaşım şimdi futbol sempatizanı bir ülke olarak futbol ilk sırada gelen bir spor fakat bu spor ülkemize bize ne katıyor ? Spor eğlence,kültür,rahatlamak için yapılır ama bizde futbol bunların hiç birisini içermiyor yani etrafta futbolcu dolu bir ülke var ama kaçı bunu özümseyerek yapmış yada yapıyor ? Amacımız sadece maç kazanmak ve spor kültürümüz bundan ibaret. O yüzden kimsenin lafına aldırış etmeyin evet onlar aynen sizin dediğiniz gibi sizi kıskanıyor ,asla bisiklete binemeyecekleri için yada bisiklete binme zevkini yaşayamayacakları için kıskanıyorlar. Sürmene de yaşıyorum bu çevrede insanların kültürü farklı fakat bana destek olan yada gerçekten ilgilenip birşeyler soranlar hep 40 yaş üstü fakat 20-25 yaş arası jöle beyinliler laf atıp kavga çıkartmaya çalışıyorlar. Bunlarında sebebi kıskançlık. İnsan kendi bildiğinden şaşmamalı. Hep şu olay aklıma gelir Galilei için idam karar verilir. Fakat o hala "Dünya yine de dönüyor" diyerek mahkemeden çıkar. İşte bu inanç olmalı.

17. no haşhaş no vitamin

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:

dediğim gibi bisiklete sürekli biniyorum 2 senedir neredeyse her gun yağmurda soğukta kışında biniyordum

yalnız bu yaz denize tatile geç gittim son 2 ay da çok fazla yuzdum çok daha fazla yemek yediğim halde aşırı enerji harcıyorsunuz yüzerken 82 kilodan 74 kiloya indim

bisiklete de binmeye devam ediyorum.

bisiklet kullanmadan önce ki öğünde en az 3 tabak daha fazla yemek yiyorum, bisiklet ile uzun km ler gidip geldikten sonra da yine aynı şekilde normalin 3 4 katı tüketiyorum ve aşırı protein yuklu yağ oranı şeker oranı az yıyeceklerı içecekleri alıyorum. bu şekilde beslenmezsem asıl o zaman tehlikeli boyutta zayıflardım...

18. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bende aile büyüklerine 50-60 km gidiyorum dediğimde gitme ortalık karışık diyorlar naparsın yaşlılar.

19. no haşhaş no vitamin

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    ben 100 km yoldan gelince aşağı sahile indim diyorum 5 km bişey diyorum kıyameti koparıyorlar o kadar yol gidilirmi diye değil 100 km 5 km de o kadar tepki veriyorlar

ve ben 30 yaşıma gelmiş 8 yıl önce askerden gelmiş evden 2 sene uzak kalmış biriyim aile böyle 50 yaşınada gelsen hala çocuk gibi görmeye devam ediyorlar :evil:

20. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    annem 11 den sonra beni aramaya başlıyordu önceden ama alıştırdım biraz. şimdi 12 den sonra arıyor :D