Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ahmet Örken'e Otobüs Çarptı " Yolda ne İşiniz var dedi"

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında amoush00 tarafından paylaşıldı.

1. amoush00

amoush00 Çiğdemli2tekerleri kurduk balgat çiğdem odtü

Adı:
    Emrah Çetintaş
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Arkadaşlar gün geçmiyor ki Türkiye'de veya dünyada bisikletlilere bir araç çarpıp zarar veriyor ya! Bisiklete gönül vermiş biri olarak canımı sıkıyor. facebookta veya diğer sosyal medya platformlarında gördüğüm haberler endişe yaratıyor. Genelde sabah erken saatlerde trafiğin en az olduğu zaman dilimlerinde çıkıyorum sürüşlere onda bile haddini bilmez birisi arkadan gelip vuracak diye korkuyorum. İşte profesyonel olsanız bile başınıza gelebiliyor bu ülkede.. Ahmet Örken’e Otobüs Çarptı | Bisiklet Haber | bisiklethaber.com-cyclingnewstr.com Hollanda'da ki gibi kanuni bir direniş başlatıp bazı haklar elde etmek gerekiyor sanırım. Trafikte birbirine bu kadar saygısız bir toplum ancak işte bizim gibi gelişmekte olan veya az gelişmiş ülkelerde görülüyor. Keşke bisikletin ekonomik ve sağlığa yararlı bir ulaşım olarak kabul etsek ve yollarımızı ona göre yapıp bazı kurallarla koruma altına alınsa. Daha medeni sağlıklı bir toplum olacağımıza adım gibi eminim.. Herkese bol sağlıklı, bol pedallamalı günler diliyorum.. !

ATALAY16, sewko123, SerkanH ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  2. orthomike

orthomike Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Çarpan otobüs şöforü, kaza sonrası Ahmet Örken'in üzerine yürümüş... Biraz ağır olacak belki ama bunların hakkı "kötek"...

3. Orçun TÜRK

Orçun TÜRK Yeni Üye

Seviye:
  4. Şevket Özer

Şevket Özer Aktif Üye

Adı:
    Şevket
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @orthomike hem de ne işin var yolda diyerek... Öküz önündeki gideni görmüyomu.. Bugün adam sokaktan çıkıyo ben caddeden gidiyorım beni göre göre hala çıkartıyo arabanın burnunu yol vermemi bekliyo... Kamyon kullanırken bi denk gelse üzerine üzerine sürsem havalı kornaya asılsam :krnz::krnz:

ATALAY16 ve amoush00 bunu beğendi.
  5. eness

eness Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Gecenlerde sinyal vermeden sag serite gecen bir otobus soforunu yumusak dille uyardim.ancak anlasilan o ki beyefendi trafikte kendini kral zanneder olmus.hatasi soz konusu oldugunda hemen bi cirkeflesmeler falan.en sonunda senin yolda ne isin var diyordu. Iyide abicim konu ben degilim konu senin sinyal vermeden yan seride ziplaman.
    Insanimiz gercekten cok tuhaf.

caesar, Ersin savaş ve Şevket Özer bunu beğendi.
  6. gmfaruk

gmfaruk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    her zaman yolu tam ortalayarak giderim(bayan sofor edasiyla) kenara gecipte kor noktada kalmayin

Özden Özdemir bunu beğendi.
  7. Şevket Özer

Şevket Özer Aktif Üye

Adı:
    Şevket
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @eness aynısı bana oldu avrupa yakasında sahilde sağ şeritten gelirken arabanın biri sahil kenarında boş yeri gördü birden sinyal yakmadan bi döndü sağa frene asıldım sıkıştıracaktı sağdaki park halindeki arabaya çarptım ordan sekim öndekine :) allahtan kask eldiven vardıda ufak çiziklerle atlattım adama bağırdım hatalı olduğunu anladı hastane felandedi yok dedim dikkatli ol bi daha dedim bastım

8. akndgl

akndgl Kıdemli Üye

Adı:
    Akın
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Yuh arkadaş, adam milli sporcuya arkadan çarpıyor, bir de senin yolda ne işin var diye üzerine yürüyor, ulan asıl senin o şoför koltuğunda ne işin var

amoush00 bunu beğendi.
  9. taner07

taner07 Onursal Üye

Adı:
    Taner Yılmaz
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Yüksek hızda akan trafikte gidiyorum, dönüş var ve arkamı da sürekli kolluyorum, sürekli aynı sahne bir araç sağ şeritten geliyor, dönecek belli ki ama bekliyorum sinyal yakacak mı diye çünkü 30-35 km hızla gidiyorum ve durup ritim kaybeden sürmek isterken bir yandan da canımı düşünüyorum, araçlar ya sinyal vermeden dönüyor ya da 1 metre kala sinyal veriyorlar çok acayip insanlar ya...

Şevket Özer bunu beğendi.
  10. amoush00

Adı:
    Emrah Çetintaş
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Dengi bu oluyor sanırım. Ama eşek hoşaftan ne anlar misali o yine bildiği yolda ilerler. İlk önce yaşamın her alanında karşıdakinin yerine kendini koyma duygusu empati lazım.

Bisikleti yanlız çocukların sürdüğü bir oyuncak olarak görüyorlar bu insanlar. Ben veriyorum kalayı. Üstelik çocukta olsan önemi yok. Geçen odtü kampüsünde kızımla sürüyorum hayvan biz geçmeden geçmek için daha da hızlanıyor . Halbuki ki durup yol vermesi lazım. Yedi sülalesinin kulakları iyi çınlamıştır.

Hocam sizi ortalayıp vurma ihtimalleri var. Her türlü durum söz konusu bence özellikle işi şoförlük olanlar çok terbiyesiz. Size teğet geçiyorlar.

11. sebahattin atalay

sebahattin atalay Üye

Adı:
    Sebahattin
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Hatasını anladıysa ne mutlu.Genelde yağdaki kıl misali.Ama kendinden zayıfı önemsememek genel bir durum herhalde maalesef.Kamyon sürücülerinin çoğuda otomobil küçük araç o dikkat edecek tabi diyor.En azından benin karşılaştıklarım.

amoush00 bunu beğendi.
  12. amoush00

Adı:
    Emrah Çetintaş
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Şoförlere yani meslek olarak yapanlara özellikle psikoloji testi ve yeterliliği koymalı.

Ya arkadaşlar işte öküz çok. Konuş konuş bitmez . Bazen derim ki dünyaya bir bomba Atacan ama Seçici birsey söyle ultra son teknoloji bu adamları bir anda melek yapacak beynin o kısmını düzeltecek. Fantezi tabii benimkisi . Geçen pedal dergisinde istanbul ve çevresinde trafiğe kapalı çok güzel mekanlar vardı. Ankara'da Eymir gibi.. Bir yandan da sayımız çoğalırsa ki, çoğalıyoruz. Bisiklet sporunu bilinçli bir kesim yapıyor. Yilmayacaksin sosyal medya o bu şu insanların beynine kazıyacaksın. Bisiklet süren milletvekilleri yaratacaksın. Kanunlar vs.. Sana carptığında vs bir yaptırım olsun, bak yapıyor mu enayi.. !

cagdascaneroglu ve Saturn bunu beğendi.
  13. oktayakgoz

oktayakgoz Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Sizde(bizde) kendinizi bir sey saniyirsunuz. 3 5 bisikletli gelmissiniz. Soyle olsun boyle olsun. Bisiklet terorunun farkinda olan sadece bizleriz. Toplumun belki %1 ini olusturuyoruz. Bizim ulkemizde sunni aleviye alevi sunniye bir partili diger partiliye insan inasana saygi gostermiyorken bisikletliye saygi beklemek hoş bir hayal belki olabilir.

Sizde farkindasinizdir ama tekrar soylemekten zarar cikmaz. Biz uganda ayarinda 3 ncu dunya ulkesiyiz. Bisiklet suren milletvekili ariyorsunuz. Halbuki butun milletvekillerinin anasi varken bir koy bi kiza tecavuz ediyor ve suclu cikmiyor.
    Bu gibi bir suru ornek varken bisiklet konusu kusura bakmayin ama cok havada kaliyor.

14. deathsidestory

deathsidestory memnuniyetsiz.

Adı:
    Cem
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bu sorun sadece araç sürücüleriyle alakalı değil aslında. Bu sorun, bizim ülke olarak her konuda ezik bir psikolojiye sahip olmamızla alakalı. Hep acelemiz var, hep önceliğin bizde olduğuna dair müthiş bir özgüven taşıyoruz, asla haksız olmamız gibi bir durum söz konusu değil. Toplumun her alanında bu histerik hareketlerimizi görmemiz mümkün. Büyük şehirde yaşayıp, trafiğe çıkmak zorunda kalan mazoşist kesimin bu kadar toplu krizi başka türlü açıklanamaz.

Dediğim gibi, sadece araç sürücüsüyle alakalı da değil. Geçen gün toplasan 5km sürecek yolda 3 kere kazanın ucundan döndüm ve bunun bir tanesi bir bisiklet kullanıcısıydı. Hani şu sahil şeridi bisikletçilerinden bahsetmiyorum, orada zaten kalabalık yüzünden sürekli bir kaos hakim ama bu arkadaş yolu boş bulduğu için bir sağa, bir sola gidiyordu. Süratli olduğum için normale dönmesini bekledim geçmek için, düz gitmeye başladığı anda yanından geçmek için tekrar hızlandım, hop, bir daha sola bir kavis. Karşı şeride geçmek zorunda kaldım çarpmamak için, napıyorsun kardeşim, dedim, adam "ne var laaa, noooldu" diyor elini sallayarak, atarlı atarlı. Eh, dedim, "naanana nana" oldu. Karşı şeritten bir araç gelseydi 3. sayfa haberi olurdu, ne olacak..

Onlarca kez bir anda arkamdan gelip, bana çarpmadan girme şansı olmadığı imkansız olan o lanetli sağ yola girmeye çalışan adam uyardım.
    Onlarca kez bir anda sağ yoldan yarısına kadar burnunu çıkaran araç sürücülerini uyardım.
    Onlarca kez bir anda kapısını açan sürücü uyardım.
    Onlarca kez solundan bir araba sıkıştırdığı için frene basmak yerine sağa aniden manevra yapıp kapısıyla öpüşmeme neden olacak sürücü uyardım.

Bir tanesi bile ilk seferinde özür dilemedi. Bir tanesi bile kardeşim iyi misin, görmedim seni demedi. Hepsine (kimisini peşinden sprint atıp ışıklarda yakalayarak) ne yaptığının, nelere yol açabileceğinin, kafamda şu minik kasktan başka bir şey olmadığını anlattım. Önce inkar, sonra suçu sana atma; insanlıktan az bir şey pay almışsa hatasını anlayıp özür diler, o da yoksa işte yukarıdaki haberde olduğu gibi üstüne yürür.

cagdascaneroglu, Atilla G. ve akndgl bunu beğendi.
  15. Max Torque

Max Torque Forum Bağımlısı

Adı:
    Hüseyin Gündoğdu
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Torku Konya Şekerspor’un milli bisikletçisi Ahmet Örken’e, belediye otobüsü çarptı, genç sporcu ölümün kıyısından döndü.
    Torku Konya Şekerspor ve Milli takımın gelecek vaadeden sporcularından Ahmet Örken, Konya’da geçtiğimiz salı akşamı takım arkadaşı Fatih Keleş’le birlikle çıktığı bisiklet gezisinde talihsiz bir olay yaşadı. Örken’in ifadesine göre; şehrin toplu taşımasında görevli bir belediye otobüsü, kendisine arkadan çarparak düşmesine neden oldu. 22 yaşındaki isim, şansı ve tecrübesi eseri otobüsün altında kalmazken, kazadan dizinde oluşan yaralarla kurtulmayı başardı.

“Şoför üstümüze yürüdü!”
    Gazetemize olayın detaylarını anlatan genç bisikletçi; trafik kurallarına uygun şekilde ve yolun sağında seyrettiklerini, otobüsün ise anlaşılamaz bir şekilde kendisine çarptığını belirtti. Örken, olayda hatası bulunan şoförün özür dilemesi gerektiği halde “Sizin yolda ne işiniz var!” diyerek üstülerine yürüdüğünü, fiziki bir müdahaleyi ise çevredeki duyarlı vatandaşların engellediğini ifade etti.
    Olay sonrası, Konya Büyükşehir Belediyesi yetkilileriyle görüştüğünü söyleyen Örken,” Ölüm tehlikesi atlatmamın yanı sıra şoförün bize karşı gösterdiği tavır nedeniyle ayrıca üzüldük. Konya Büyükşehir Belediyesi yetkilileriyle görüştük ve olayın sorumlusu şoförden şikayetçi olduk. Onlar da sağ olsun bize destek oldular ve Konya gibi bisiklet sporuna önem veren bir şehirde bu tip olayların yaşanmasına bir daha izin vermeyeceklerini belirttiler.”dedi.

“Doktorlar şanslı olduğumu söyledi”
    Sağlık durumu hakkında da bilgi veren Örken, “Dizimde darbeye bağlı yaralanma ve ödem oluştu. Doktorlarımız, çok daha vahim sonuçlar doğurabilecek bir kazayı bu kadar az yaralanmayla atlattığım için şanslı olduğumu söylediler. Önümüzdeki 2 hafta boyunca hiç bisiklet kullanmadan dinlendiğim takdirde sağlıma yeniden kavuşacağım” ifadelerini kullandı.

kaynak: Ahmet Örken’e Otobüs Çarptı | Bisiklet Haber | bisiklethaber.com-cyclingnewstr.com

16. darknessturk

darknessturk Yeni Üye

Adı:
    Ercan Altmis
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Geçmiş olsun gerçekten Allah korumuş.

17. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Haber için teşekkürler Hüseyin.

Ahmet'e acil şifalar diliyorum.

@Max Torque

18. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    her kaza haberine yüreğim hop hop tıklıyorum... neyseki 2 hafta dinlenmesi yeterli olacakmış... geçmiş olsun...

19. Ömer D.

Ömer D. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Konya'da yolun sağında ilerlerken, 2 defa otobüsün durağa yanaşması esnasında sanki ben hiç yokmuşum gibi sürtünerek önüme kırıp yanaşıp durmasına şahit oldum. O tecrubeden sonra hep duraklardan geçerken arkama bakarım hızla gelen bir otobüs var mı diye. Arkadaşa geçmiş olsun.

20. Uğur Recep AKGÜL

Uğur Recep AKGÜL Bisikletkolik

Seviye:
    Yol sadece otobusun sanırım. Otobusun ne işi varmıs ki yolda ? Turkiyede su geciş üstünlügünün arac büyüklügüne ve fiyatına göre önceligi olmasından cok sıkıldım artık. Motorda kullanıyorum hiç saymıyolar , bisikleti hiç saymıyolar. Araba ile giderken de otobus ve minubusler hatta jip sürücüleri hep geciş üstünlügü onlarda sanıyor bu zihniyeti ülke olarak atamadıgımız sürece MALESEF bu tip kazalar olmaya devam edecek gibi.

volkan a bunu beğendi.