Ahh yol bisikleti aşkı...

Raven_35

Forum Bağımlısı
Tepki
1.898
Yol bisikletleri km'lerce yolda gitmek için varlar.Sadece hava güzelken binelecek makineler değiller.Ciddi dostlardır ve ne demişler:"Dost acı söyler".

Acı söylediklerinden size bir mühendis gibi dinamiği öğretir: "Sabahlara kadar nedir ne değildir diye kıvranırsınız".

Mekaniker olursunuz:"Bisikletin arızalarını gidermekten".

Sizi iyi ve dikkatli sürücü haline getirir:"En küçük hatanızı affetmez".

Yolların her cm'sini hafınıza işler:"Yollardaki bütün bozuklukları bilirsiniz,titreye titreye sınırlarınızı ölçersiniz".

Şehirler arası mesafeleri kısaltırlar:"Kendinizi ve bilgilerinizi geliştirdikçe motorlu araçlara ihtiyaç yokmuş derseniz".

İşte yol bisikleti sevgisi böyle bir şey.Herkesin yaşaması gerekir.

Scudo

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Sertaç EKİCİ
İşte böyledir yol bisikleti.Gecenin bir yarısında adama bunları düşündürtmekle kalmaz,bir de paylaştırır.Yüreğine,diline sağlık.

serhat toy

Forum Demirbaşı
Tepki
369
Bir de bunları düşündükten sonra dayanamayıp gecenin bir vakti kaçan uykunun yerine boş yollar da şöyle kısa bir tempolu 30 km lik tur yapıp,öyle rahatça uyumaktır yol bisikleti aşkı.

Sabaha karşı 4 te gündüz cesaret edemediğin virajda kontra tekniği çalışmak,sabah okula/işe uykusuz gitmektir...

savasuysal

Üye
Tepki
47
Akşam üzeri kısa bi turlamak için çıkıp, 40km yapıp kapının önünde durdugunda ayaklarının durmak istememisidir. Hep daha cok daha cok dersiniz.

• Beğen
Tepkiler: Raven_35

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
@Sertaç EKİCİ

Kesinlikle katılıyorum. Güzel bir yazı dizisi, teşekkürler.

• Beğen

sonEr´´

Forum Bağımlısı
Tepki
1.421
Bisiklet
Salcano
Yolların her cm'sini hafınıza işler:"Yollardaki bütün bozuklukları bilirsiniz,titreye titreye sınırlarınızı ölçersiniz".

Aynen katılıyorum :) Ellerinize yüreğinize sağlık...

Hüseyin Odabaşı

Forum Demirbaşı
Tepki
869
'her cm'si hafizanıza kazınır' kısmı için ;
sürekli aynı yolda gidip bozuk olan bölüm bir gün tamir edildiğinde bile oradan geçerken hala vücudunun kasılması ,
ayrıca , yapacağın bir tur sırasında aksilik dolayısıyla tur yarıda kaldıysa bile eve dönüş yolunda bunu nasıl telafi ederimi düşünmeye başlamak...

Doğukan KARBAL

Forum Bağımlısı
Tepki
386
Bisiklet
Merida
Yol bisikletim henüz yok. Ama anlıyorum duygularınızı. Yol bisikleti de ayrı bir zevk. Bakalım gelecekde bızımde olur belki... :)

• Beğen

emrahozkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.824
Bisiklet
Cube
Adı üstünde yol bisikleti, türkiyede hangi yoldan gitmek mümkün ki? dağ bisikletinde bile lastik basınçlarını düşürerek gittiğim yollar var titreşimden... 4 sene kullandım yol bisikleti, aynen dedikleriniz oldu. göbek değiştirmeyi jant örmeyi - düzeltmeyi akort ayarı yapmayı yol bisikletim sayesinde öğrendim :)

• Beğen

Niyazi ALTUN

Forum Bağımlısı
Tepki
435
Bisiklet
Trek
Yol bisikleti bir yaşam biçimidir, onunla yaşamın güzelliklerine varırsın,bazen odanda saatlerce onu izlersin kıpırdamadan , bazen dalar gidersin izlerken semada yükselen bulutların üstüne,
Yol bisikletinde aerodinamiğin tamamen vazgeçilmez bir nukte olduğunu anlarsın , bazen yol bisikletinde bir parçanın dahi ağır geldiğini düşünerek bir sürü para harcarsın,
Lastiği şişirmek için olağan gücünle 120 psı basmaya çalışırsın 100 psı lık taiwan pompanla, istemeden de olsa biceps( pazu kasları) yaparsın oda çabası :))
Arada gidon bandlarını değiştirirsin rengine ve eskimesine bağlı olarak arabandaki koltuk kılıflarını değiştirmek gibi, zaten onu sarmak öle bir zevktir ki üstat olursun sargı sarmada zaman geçtikçe.
Ağır vites oranları ile kalf , hamstring ve üst bacak kası yaparsın, bacaklarında kıvrımları ve devasal kas kütlelerini aynada seyir keyfini yaşarsın.
Ter dökersin uğruna yağ tutmaz vücüdun bırakmazsan.
Yokuş çıkarken ve inişlerde ve virajlarda mtb den farkını hissedersin rijitliğin , aerodinamizmin, ve konforun:)))
Daha yazacak çok şey var ama .. no road bike no life diyorum...
sağlıcakla kalın..

Zafer KAPLAN

Daimi Üye
Tepki
239
Bisiklet
Focus
Uzun mesafeler kat ettikten sonra ne kadar çok popo acısı,ne kadar çok avuçiçi acısı yaşatsada,keşke daha fazla zamanım olsa ve binebilsem dedirten,diğer bisikletlere binince en güzeli benimki hissiyatını veren,benim yol bisikletimdir :) ...

• Beğen