Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ahh yol bisikleti aşkı...

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında Raven_35 tarafından paylaşıldı.

1. Raven_35

Raven_35 Onursal Üye

Seviye:
    Yol bisikletleri km'lerce yolda gitmek için varlar.Sadece hava güzelken binelecek makineler değiller.Ciddi dostlardır ve ne demişler:"Dost acı söyler".

Acı söylediklerinden size bir mühendis gibi dinamiği öğretir: "Sabahlara kadar nedir ne değildir diye kıvranırsınız".

Mekaniker olursunuz:"Bisikletin arızalarını gidermekten".

Sizi iyi ve dikkatli sürücü haline getirir:"En küçük hatanızı affetmez".

Yolların her cm'sini hafınıza işler:"Yollardaki bütün bozuklukları bilirsiniz,titreye titreye sınırlarınızı ölçersiniz".

Şehirler arası mesafeleri kısaltırlar:"Kendinizi ve bilgilerinizi geliştirdikçe motorlu araçlara ihtiyaç yokmuş derseniz".

İşte yol bisikleti sevgisi böyle bir şey.Herkesin yaşaması gerekir.

Cmpgnl, Erhan1, Hamza Hakkı ve 17 kişi daha bunu beğendi.
  2. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    İşte böyledir yol bisikleti.Gecenin bir yarısında adama bunları düşündürtmekle kalmaz,bir de paylaştırır.Yüreğine,diline sağlık.

halil fatih akbaş ve Raven_35 bunu beğendi.
  3. serhat toy

serhat toy Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bir de bunları düşündükten sonra dayanamayıp gecenin bir vakti kaçan uykunun yerine boş yollar da şöyle kısa bir tempolu 30 km lik tur yapıp,öyle rahatça uyumaktır yol bisikleti aşkı.

Sabaha karşı 4 te gündüz cesaret edemediğin virajda kontra tekniği çalışmak,sabah okula/işe uykusuz gitmektir...

Raven_35 ve Ali Serdar GÖK bunu beğendi.
  4. savasuysal

savasuysal Yeni Üye

Seviye:
    Akşam üzeri kısa bi turlamak için çıkıp, 40km yapıp kapının önünde durdugunda ayaklarının durmak istememisidir. Hep daha cok daha cok dersiniz.

Raven_35 bunu beğendi.
  5. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:

Kesinlikle katılıyorum. Güzel bir yazı dizisi, teşekkürler.

Raven_35 bunu beğendi.
  6. sonEr´´

sonEr´´ Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yolların her cm'sini hafınıza işler:"Yollardaki bütün bozuklukları bilirsiniz,titreye titreye sınırlarınızı ölçersiniz".

Aynen katılıyorum :) Ellerinize yüreğinize sağlık...

Raven_35 ve Doğukan KARBAL bunu beğendi.
  7. Hüseyin Odabaşı

Hüseyin Odabaşı Forum Demirbaşı

Seviye:
    'her cm'si hafizanıza kazınır' kısmı için ;
    sürekli aynı yolda gidip bozuk olan bölüm bir gün tamir edildiğinde bile oradan geçerken hala vücudunun kasılması ,
    ayrıca , yapacağın bir tur sırasında aksilik dolayısıyla tur yarıda kaldıysa bile eve dönüş yolunda bunu nasıl telafi ederimi düşünmeye başlamak...

Raven_35, Bora ve ramon71 bunu beğendi.
  8. Doğukan KARBAL

Doğukan KARBAL Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Yol bisikletim henüz yok. Ama anlıyorum duygularınızı. Yol bisikleti de ayrı bir zevk. Bakalım gelecekde bızımde olur belki... :)

Raven_35 bunu beğendi.
  9. emrahozkan

emrahozkan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Adı üstünde yol bisikleti, türkiyede hangi yoldan gitmek mümkün ki? dağ bisikletinde bile lastik basınçlarını düşürerek gittiğim yollar var titreşimden... 4 sene kullandım yol bisikleti, aynen dedikleriniz oldu. göbek değiştirmeyi jant örmeyi - düzeltmeyi akort ayarı yapmayı yol bisikletim sayesinde öğrendim :)

Raven_35 bunu beğendi.
  10. Niyazi ALTUN

Niyazi ALTUN Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Yol bisikleti bir yaşam biçimidir, onunla yaşamın güzelliklerine varırsın,bazen odanda saatlerce onu izlersin kıpırdamadan , bazen dalar gidersin izlerken semada yükselen bulutların üstüne,
    Yol bisikletinde aerodinamiğin tamamen vazgeçilmez bir nukte olduğunu anlarsın , bazen yol bisikletinde bir parçanın dahi ağır geldiğini düşünerek bir sürü para harcarsın,
    Lastiği şişirmek için olağan gücünle 120 psı basmaya çalışırsın 100 psı lık taiwan pompanla, istemeden de olsa biceps( pazu kasları) yaparsın oda çabası :))
    Arada gidon bandlarını değiştirirsin rengine ve eskimesine bağlı olarak arabandaki koltuk kılıflarını değiştirmek gibi, zaten onu sarmak öle bir zevktir ki üstat olursun sargı sarmada zaman geçtikçe.
    Ağır vites oranları ile kalf , hamstring ve üst bacak kası yaparsın, bacaklarında kıvrımları ve devasal kas kütlelerini aynada seyir keyfini yaşarsın.
    Ter dökersin uğruna yağ tutmaz vücüdun bırakmazsan.
    Yokuş çıkarken ve inişlerde ve virajlarda mtb den farkını hissedersin rijitliğin , aerodinamizmin, ve konforun:)))
    Daha yazacak çok şey var ama .. no road bike no life diyorum...
    sağlıcakla kalın..

11. Zafer KAPLAN

Zafer KAPLAN Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Uzun mesafeler kat ettikten sonra ne kadar çok popo acısı,ne kadar çok avuçiçi acısı yaşatsada,keşke daha fazla zamanım olsa ve binebilsem dedirten,diğer bisikletlere binince en güzeli benimki hissiyatını veren,benim yol bisikletimdir :) ...

Raven_35 bunu beğendi.