Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ah yalan dünyada yalan dünyada,Yalandan yüzüne gülen dünyada!..

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Kadir Altuntaş tarafından paylaşıldı.

1. Kadir Altuntaş

Kadir Altuntaş Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    :( Sözleri de gerçek olan değerli sanatçımıza Neşet Ertaş'a Allah Rahmet Eylesin!.Çocukluğumuzdan beri dinlediğimiz,böyle bir Üstad bir daha gelmez..

Yakınlarına sabır diliyorum,hepimizin başı sağ olsun...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 4 Ocak 2015
  2. ulaş kaya

ulaş kaya Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Allah rahmet eylesin bir değerimiz daha aramızdan ayrıldı.

Kalanlara sabırlar dilerim.

Bozkırın tezenesi elveda:(

Kadir Altuntaş bunu beğendi.
  3. Sinan Ceylan

Sinan Ceylan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Anadolu çok büyük bir değerini kaybetti. Hepimizin başı sağ olsun. :(

Kadir Altuntaş bunu beğendi.
  4. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:

Öncelikle aslen Kırşehirli bir üye olarak konuyu açtığınız için teşekkürler.Sabah sekiz buçukta tv de altyazı da gördüğümde foruma konu açacaktım ama cepten açamadığım için akşama kalmıştı.Sonra size sormadan video linkinizi görünür hale getirdim onuda haber vereyim.

Başta ailesi ve sevenleri olmak üzere tüm Türkiyenin başı sağ olsun.Yeni nesil pek dinlemez bilmez gibi gözükür ama bestelerini başka sanatçılardan dinledikleri için hemen hemen tüm parçaları ezbere söylenir.Bozkırın insanında ayrı bir yeri vardır.Küçüklüğüm düğünlerde bestelerini dinlemek ile geçti babamın arabasının kasetçalarında hep kendisi olurdu.Bir gönül insanını, saf ve temiz sevginin son temsilcilerinden birini daha kaybettik. Tekrar başımız sağolsun mekanı cennet olsun inşallah.

5. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    60 lı yaşlarının ortalarına kadar kıymeti bilinmedi;yaşamının büyük kısmı gurbette geçti.Zaten Neşet Ertaş demek gurbet demekti.Onun hayat verdiği türkülerle onlarcası popüler şarkıcı oldular.eserlerinden telif halkkı alacak olsaitüm zamanların en zengin ozanı olurdu;olmadı.Bu adamların zaten parada pulda gözü olmazdı.Bendeniz de bir müzisyen olarak onca türküsünü,bozlağını çaldım/çalmaya çalıştım.Şimdi o büyük ozanı yitirdik ve malesef artık geride ozan falan da kalmadı.Yani o sonuncusuydu:Ne acı...

Bir yanım büyük üzüntü içindeyken,diğer yanım,ölümü de bir yaşam biçimi olarak gören Anadolu insanı kadar ferah.Yıllar boyu,bütün öğrencilerime,aşık veyselden Neşet ertaş'a ne kadar ozanımız varsa öğrettim,anlattım.İnsanlar ölür,ağaçlar kuşlar ölür,sanatçılar ölmez.O da her gün türküleriyle yaşayacak.Kimse onun kadar yürekten dokunamasa da,bizler de vuracağız o garip yüreğin tellerine.

Rahat uyu büyük ozan.

6. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    Neset Baba nin pek umrundaydi, ha camiye gitmesi, ha cemevine.

7. Kadir Altuntaş

Kadir Altuntaş Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    :( Ferhat kardeşim özür dilerim konuyu açmadan önce baktım açılmadığını görünce yazdım.Çünkü ihmal edilmemesi gereken bir durumdu.Ayrıca ben teşekkür ederim sadece üzerime düşen görevi yaptım.

Sizin de Kırşehirli olduğunuzu da öğrenmiş oldum.Yalnız şunu söylemek isterimki zaten bu herkesin,halkın sanatçısıydı.Sabah kalktığımda inanamamıştım ama gerçek.Hepimizin gideceği yer orası fakat böyle muhterem,cana yakın,gönlü garip bir insan bir daha aramıza gelmez.Tekrar,Allah Rahmet Eylesin Mekânı Cennet Olsun.Bir Kırşehirli olarak önce sizin ve hepimizin başı sağ olsun..

Not:Ferhat Kardeşim Video link'i bir türlü becerememiştim hani daha kapsamlı dinleyen olur diye;Ne demek çok Teşekkür ederim çok makbule geçti.

Hoşça Kalın...

Sinan Ceylan ve Ferhat Köse bunu beğendi.
  8. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    kendi dilinden kendi hayatının özeti dinlemekte fayda var.Yıllar önce İbo show da canlı dinlemiştim şimdi aratınca hemen çıktı ......

başlığa konu şarkısı Ah Yalan Dünya....

Ferhat Öz ve Kadir Altuntaş bunu beğendi.
    Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 4 Ocak 2015
  9. Ayhan Şahan

Ayhan Şahan Kıdemli Üye

Adı:
    Ayhan Şahan
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bende bir kırşehir'li olarak bu duruma çok üzgünüm.hepimizin başı sağolsun. Yakınlarına sabır diliyoruz...(Ve saz tele küser)