Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ah şu motosikletliler...

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında Çağrı Fatih Yamalı tarafından paylaşıldı.

1. Çağrı Fatih Yamalı

Çağrı Fatih Yamalı Bisiklet Terbiyecisi

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Tüm bisikletforum ailesine selamlar olsun.

Bugün yine klasik bir şekilde bisikletimle işe geliyorum. Alibeyköy-Kağıthane-Tünel-Şişli rotasındayım.
    Her yeri sorunsuzca geçtim ancak tünele geldiğimiz zaman küfürler bir bir dökülür oldu ağzımdan. Tünelin ortalarına doğru gelmiştim, bir motosiklet sesi geliyor ama tünelin girişinde vietnam savaşı var. Ses yaklaştıkça yaklaşıyor, maksimum 250 Cc bir motosiklet. Plakasını alamadım. Yanımdan geçerken aynası omzuma değdi ve motosikleti kesiciye sokarak geçti. Bir hayli hızlı geliyordu veled-i zina. Kafasında kask yoktu. Üstelik bu olay "EDS EDS EDS EDS EDS" diye şeritlerden oluşan tünelin en sağ tarafında gerçekleşiyor. Buradan tüm EDS yetkililerine sesleniyorum. Allah hepinizin belasını versin. Polis gelip bana "Yolda niye bisiklet sürüyorsun, çık lan kaldırıma" diyor, bu durumda bile suçluyum. Heriflerde kask yok, eminim ehliyeti de yok. Gelip bize çatın. Bisikletleri çekemeyenler bunlar . . . Dikkatli olalım arkadaşlar.
    Beni soracak olursanız, biraz kolum yaralandı o kadar. Soyuldu yani. Bu magandalardan kurtulmanın bir yolunu bulalım :(

2. Mutlu Furkan

Mutlu Furkan Yeni Üye

Bisiklet:
    Eddy Merckx
    Seviye:
    Öncelikle çok geçmiş olsun.Maalesef bu durum standart yaşanıyor.Teoride bize yakın gibi görünen fakat pratikte alakamız olmayan motosikletli arkadaşların, biraz daha saygılı olmaları gerekiyor.

3. Max Torque

Max Torque Forum Bağımlısı

Adı:
    Hüseyin Gündoğdu
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Altın elbiseli adam (Barkın bayoğlu) bile bisikletleri oyuncak olarak görüyor.
    Hatta 2 programda dalga geçmişti. arkadaşlar ile mesaj yazmıştık tavrı için ama geri dönüş tenezzülü bile etmedi.

Barkın gibi 50bin kişi takipçili kişiler bisiklet ile dalga geçiyorsa, onu dinleyen adamların da bizi takmaması geçerken laf atması. korkutması gayet doğal oluyor. Onlara göre oyuncak sürüyoruz!

4. Çağrı Fatih Yamalı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bazen kamera kullanayım diyorum ama aksiyonlar için değil, bu yaratıklar için ! Aklıma geldikçe sinirden gözlerim yaşarıyor !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

5. lealtad

lealtad Onursal Üye

Adı:
    Hüseyin
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bazen kullandığım bir yer şişli tüneli ve bikaç kez kurye motorlarıyla emniyet şeritinde karşılaştım bende. Tehlikeli bir bölge çok geçmiş olsun

6. Çağrı Fatih Yamalı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Her gün her saat görebilirsiniz, buyrun ağırlayayım herkesi orada. Polislere diyorum, işimiz var diyip kaçıyorlar. Polislerde tırt.

7. nolef

nolef Üye

Adı:
    ali
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Barkının motosiklet bilgisine hastayım o ayrı konu ama kişilik olarak egolu kendini yükseklerde gören kendi yaptığı spor dışında herşeyi aşağı gören önyargılı bi insan.Benim şaşırdığım nokta Okan Bayülgen kadar zeki bi adam olmasına karşın neden bu kadar kıt görüşlü bilmiyorum.Sanırım yıllarca racing motosiklet kullanmanın verdiği bir bilinç köreltmesi :))

Tayfun Sezer ve Max Torque bunu beğendi.
  8. evren eke

evren eke Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bu iyimiş yarıldım akşam akşam :D

9. Onur İlker Gündoğdu

Onur İlker Gündoğdu Forum Bağımlısı

Adı:
    Onur
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bu adam zaten Türkiye'deki motorcuların bir aynası.Adamın ne üslubunu seviyorum ne hareketlerini...

10. aeneskral

aeneskral Allah için NAMAZ'a dur ey müslüman!

Adı:
    Abdulkadir Enes KIRAL
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    öncelikle geçmiş olsun, allah'dan fazlası olmamış.
    eds görevlilerine bela okunmuş, direk (kul)hakları alınmış hayırlı olsun. yok öyle bir şey önce oraya bir açıklık getirelim. olay motosiklet sürücüsünün direk hatasıdır. veya dikkatsizliği bilemeyiz. motosikletin plakası varsa şayet tünelden çıkmaya fırsat bırakmadan eds cihazları görevlerini yapmışlardır muhtemelen. düşüp de bir yerinizi yaralamamışsınız ona şükredin bence.

11. karankabul

karankabul Aktif Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    kaza gecirmis adama bilgelik yapmak diye birsey de yok.ona da aciklik getirelim

evren eke ve Mustafa balcı bunu beğendi.
  12. Çağrı Fatih Yamalı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Kişi eds çalışanı olsa gerek.

13. Ahsen Okyay

Ahsen Okyay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Gecmis olsun. Bu tur insanlarla suana kdr karsilasmadim. Allah karsilastirmasin.

14. ArdaE

ArdaE Aktif Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Bisikletli olarak çok sıkıntı yaşamadım ama yaya olarak kebapçı/hamburgerci scooter'larından gına geldi. Bu vatandaşlar kaldırımda üzerinize sürerler, ışıkta yaya geçidinde üzerinize sürerler. Bir de çekilmezseniz söylenirler. Bir gün cidden arka tarafına geçirecem bir tanesinin ama o kebabı bekleyene acıyorum :)

15. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    motorcu değilde araç sürenkler bizi görmüyor bile 2 kere test ettim adamın 1 metre önündeyim hala gaza basıyor.