Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ah şu çizikler

Konu, 'Kadrolar' kısmında Tolga Can Sabah tarafından paylaşıldı.

1. Tolga Can Sabah

Tolga Can Sabah Kıdemli Üye

Seviye:
    kadromda çizikler daha doğrusu ezikler oluştu küçük ama rahatsız ediyor.

ilk aklıma takılan soru " kronun boyasının bu kadar dandik olamayacağıdı":eek: ama oldu

kimi yerde boya sağlam ama cilası gitti
    kimi yerde ezikler oluştu
    kimi yerde ise baya demiri göründü tabi toplu iğne başından biraz daha büyük bir kısmı ilk aklıma gelen "oje" oldu hem hata payı var bildiğim kadarıyla asetonu görünce direk gidiyor ne dersiniz beyaz oje ve tırnak cilasıyla halledebilir miyim. çok kurcalamak istemiyorum daha çok bozmaktan baya tırsıyorum en kötüsü kadro koruyucuyla kaplarım bu arada bunun nedeni kent ormanda ağaca yaslamak sakın ağaca fln yaslamayın bisikleti, gidiyor valla boya:D

2. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Fotograflarini görmek mümkün mü problemli yerlerin?

3. Tolga Can Sabah

Seviye:
    fotoğraf makinesi veya tln gibi imkanlarım olmadığından şu an için mümkün değil

HaliliOzturk bunu beğendi.
  4. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Agaca yaslayarak, metalin aciga cikacagi cizikler bana biraz uzak ihtimal gibi geldi, yanlis anlama inanmadigim anlami tasimiyor bu fakat merak da etmedim degil.

Bu arada kadro koruyucu dedigin DC-Fix denen bir yapiskan bant. Boya o kadar kolay kalkiyorsa kadroda uzun süre kalacak olan DC-Fix de kadronun boyasina zarar verebilir.

Boya konusu garanti kapsamina ne kadar girer bilmiyorum, ancak üsenmezsen tüm ekipmanlari söküp kadroyu iyice temizle. Daha sonra üzerine bir veya iki kat vernik attir. Bir de temiz cila ila hem piril piril bir kadron olur, hem de boyayi korursun.

Serden Us ve Tolga Can Sabah bunu beğendi.
  5. Tolga Can Sabah

Seviye:
    ağaca yasladım ama bisiklet hep aynı yere sürtünerek düştü ondan sonra bunlar oldu ben kadro koruyucu derken şeffaf ince plastiklerden bahsetmedim kadroyu zincirden koruyan kumaşlar dan bahsettim ama kapatsamda aklım kalacak peki başka bir yolu daha varmı çünkü cila attıracağımı düşünmüyorum tanıdık araba boyayan cila atan bir yer yokta

6. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Benim su anda aklima gelen birsey yok, belki ayni problemden dolayi sorun yasayan arkadaslar yardimci olacaklardir.

7. Tolga Can Sabah

Seviye:
    ilgilendiğiniz için teşekkür ederim

8. yılgör

yılgör Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    merhaba airbrush atölyem var eğer sorunun ciddi olduğunu düşünüyorsan cila ve rötüş tamir konusunda yardımcı olabilirim.
    airbrush@windowslive.com
    adresine bisikletinin fotoraflarını yollarsan detaylı şekilde seni bilgilendire bilirim.

9. Haşim Okyay

Haşim Okyay Onursal Üye

Seviye:
    Daha önce forumumuzda bir kaç arkadaşımız da aynı dertten yakınmışlar. Konulara BURADAN ve BURADAN ulaşabilirsiniz. Verilen cevaplar belki yardımcı olur.

Bisikletinizi ağaca veya yaslayacak bir yer aramak yerine, ayaklık alıp taksanız. Bu da çiziklere karşı bir çözüm ;)

Tolga Can Sabah bunu beğendi.
  10. omurkadir

omurkadir Kıdemli Üye

Seviye:
    Mtbcilerin çoğunda ayaklık fobisi var.Şu koruyucu bantı merak ettim nasıl bir şeydir,işe yarar mıdır?Güzelim boyaya zarar vermesin?

11. Ahmet Can Yakışır

Ahmet Can Yakışır Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    bence mtb dediğin pırıl pırıl olmaz, kadronun paslanmasına yol açmadığı sürece her çiziğin bir hikayesi vardır ve vahşi bir görünüm katar bisiklete. :Skull-175 o yüzden bana sorarsan hiç takma kafaya, bırak dağınık kalsın :cool: