Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ah keşke dedirten Urban

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında ratm tarafından paylaşıldı.

1. ratm

ratm Forum Bağımlısı

Adı:
    Hakan Engin
    Seviye:
    Whyte Stirling ... Şu anda hayallerimi süsleyen Urban. 999 sterlin fiyatı var. tabii yurtdışı fiyatı. param var kardeşim ver onu bana desen, o da yok, Türkiye'de satışı yok. yurtdışından getirtsen deli gibi masraf vergi uğraş. E değermi bu paraya bu uğraşa, o soru işareti.
    İngiltere'den gelecek birileri varsa bana bi tane Whyte Stirling getirsin :rolleyes: :agla:

Stirling, £999 | Whyte Bikes

hakan64 ve Arsen Aygün bunu beğendi.
  2. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Yusuf Z. Şipal bunu beğendi.
  3. Tuna Bozkurt

Tuna Bozkurt Aktif Üye

Seviye:
    Cok Şık Duruyor,Ama Sonuçda Şehir Bisikleti O Kadar Para Vermek Anlamsız Bence..Çünkü Piyasası Yok Gibi Birşey.1500 Tl Bile Şehir İçin Cokken O Paralara Böyle Ara Modelleri Almak Tehlikeli Olabilir:D
    Bence Sakın Bulaşmayın,Türkiyede Bu Bisikleti Satmanız İmkansız..1500 Liraya Falanda Satcak Haliniz Yok Böyle Bir Bisikleti...
    Yurt Dışında Bisiklet Ucuz,Üstüne 2.El Alınca Tam Ölüyor Fiyatlar:)

Bendede Merida Speeder T3D Var,Üstünde 105 & Tiagra Karışık Set Var,SLX Fren Seti Var,Karbon Gidon Falan Var,Gel Gelelim 1500 Liraya Alıcı Bulamıyorum..

Türkiyede Hibrit,Enduro,Bmx Piyasası Ölmüş,Ezan Sesiyle Toprak Atıcaklar..Bizdekiler Varsa Yoksa Dag Bisikleti.Emin Önüne İndim 35 Kişi XC500 Sürüyor:D

Yanlarından 220 Falan Yaparak Geçtim,Bizim Bisiklet Daha Saglam Diyolardı:)
    Yol Bisikletini 2 Saatte Bir Topluyoruz Sanıyolar,Adama Niye Dag Aldın Diyorum.Abi Saglam Diyor..Saglamda Bisikletin Üstünden Bişeyler Yapıyon Dedim.Tekme Falan Atıyor 15 Km/H Yakalarsa Selfie Cekiyor..Bende Artık Ocak Dışı Oldugunu Belirterek Grubdan Uzaklaştırtım..
    Amacınız Kullanmak Ama Sonuçda İnsan Bisikleti 2-3 Senede Bir Degiştirip Farklı Birşeyler Kullanmak İstiyor..

mehmetsunu, Demir C. ve hakan64 bunu beğendi.
    Son düzenleme: 5 Şubat 2015
  4. hakan64

hakan64 Bisikletkolik

Adı:
    hakan
    Seviye:
    bizim ülkemizde neden satılmaz ki böyle modeller. sedona,salcano,kron,carraro hiçbirinde karbon düz maşalı v frenli bisiklet yok

5. YüzSürKoş

YüzSürKoş Onursal Üye

Seviye:
    Lapierre Bisiklet

6. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
  7. hakan64

hakan64 Bisikletkolik

Adı:
    hakan
    Seviye:
    karbon maşalı yok abi. salcano daki hi ten maşa. sedona ve carraro nun maşalarında alın borusunun alt tarafıyla çakıştığı yer hiç estetik değil

[​IMG] [​IMG]

bir de şuna bakın

karbon maşa nasıl yakışmış. yol bisiketlerine takarsın da şehir bisikletine neden karbon maşa takmazsın diye sorarlar adama :p

edit: wilier biraz fitness bisikletine kaçmış, tam doğru örnek olmayabilir

8. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Willier'in daha güzel görünmesinin sebebi maşanın karbon oluşu değil; yatık alın borusu yerine daha dik alın borusu ve offsetli maşa kullanılması bence.

Karbon maşanın iki önemli avantajı var, titreşim emme ve hafiflik. Titreşim emme, yol bisikletinde olduğu kadar önemli değil, çünkü zaten 32, 35 hatta 37mm genişliğinde lastikler kullanılıyor. Birkaç yüz gram hafif olmasının da maliyetine değmeyeceğini düşüyorlar sanırım. Müşteriden mi, üreticiden mi kaynaklanıyor bilmiyorum ama Türkiye'de en çok amortisörlü, 13-15 kiloluk "şehir" bisikletleri satılıyor (Salcano CS, Carraro 224, 227, vs).

Maşası karbon olsun istiyorsanız yabancı markalara bakmanız gerek. Yanılmıyorsam en uygun fiyatlı olanları Ebubekir Bey'in bahsettiği Lapierre ve şu:
    CANNONDALE M QUICK 4 ŞEHİR/TUR BİSİKLETİ 2015

mehmetsunu, Berke ve hakan64 bunu beğendi.
  9. geloturikidakka

geloturikidakka Kıdemli Üye

Adı:
    Olgun Z.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Şehir bisikleti dedinizde bende bi hissiyatımı belirteyim :)

Daha önce İstanbula defalarca gelmeme rağmen Büyükadaya ilk kez gittim bugün. Malum havalarda güzeldi baya. Cok olmasada epeyce bisiklet süren vardı gerçekten acaba heryer orası gibi olsa nasıl olur diye düşündüm. O kadar köşk yalı fayton vs. değilde bisikletin yaygın olması hoşuma gitti. Ve birşey dikkatimi çekti. Kiralamacılar haricinde genel halk peugeot explorer ve raleigh eski tip bisikletler kullanıyordu bence şehir içinde gayet hoş oluyorlar. İleride bu tarz bi şehir bisikleti alacağım inşallah :)
    Fotograf temsili :)
    unnamed (12).jpg .

Konuyla alakası yok ama buraya yazayım dedim kusura bakmayın :)

10. tamayaytam

tamayaytam Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arkadaşlar yeri midir bilemiyorum ama sormam lazım. Kararsızım çünkü. Çanakkale de asfalt yollarda bisiklet sürüyorum . Halihazırda yeğenime söz verdiğim bir trainer bisikletim var. Şimdi Lastik patlatmalarına karşı daha dirençli olduğu için bu bisikletlerden alsam 35c veya 32c gibi bir tekerle kullansam . Yol bisikletini çok arar mıyım? Yaş 40 ortalama 25km/h hız yapıyorum. İki günde bir 20 -30 km yol yapmaya çalışıyorum. Ne dersiniz?

11. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Lapıerre Sevmem Ama Şu Modeli Epey Hafifmiş 11,2 Kg Lapierre Bisiklet Nakit 2000 Liraya Alınır Her Halde.

12. Tuna Bozkurt

Tuna Bozkurt Aktif Üye

Seviye:
    Hiç
    Kesinlikle Performans Farkı Olucaktır,Akorları Falan İyi Yapmışmış 600-700 Liralık Full Soralı Bisiklet Full 105 Sehir Bisikletinden Daha Akıcı Gidiyor,Olay Birazda Lastiklerin İnceliginde Bitiyor...Rüzgar Satte 25 Kmden Sonra Kendini Gösteriyor..O Yüzden Şehir Bisikletiylede 25 Yaparsanız..Buna Katılmıyanlar Olabilir,Ama Kendi Deneyimime Göre %20 Falan Performans Farkı Vardı..Şehirle 10 Pedal Atıyorsam Yarışla 8 Pedal...Ama Lastik Patlama Olayı Dış Lastige Baglı..Güzel Lastik Takarsanız Sıkıntı Olmaz...

13. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Scott un linkdeki modeli de çok güzel görünüyor. Trekking kategorisinde sergilenmekle birlikte donanım özellikleri kadro açıları şehir bisikleti karekterine de son derece uygun. SCOTT Sports - SCOTT Sportster 20 Bike

14. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:

hakan64 bunu beğendi.
  15. x-rayted

x-rayted Bisikletkolik

Adı:
    Cenk K.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Karbon maşalı en uygun fiyatlı fitness bisikleti sanırım
    BTwin fit 500 1250 TL
    Fit 500 Yol Bisikleti B'TWIN - Yol Bisikletleri Bisiklet - Decathlon

16. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Madem bin can ile bir şehir bisikleti arzuluyorsun. O zaman şu an yerli piyasada bulunan en iyi bisikletin ismini vermek istiyorum. Bu bisiklet bence şehir/fitnes bisikletlerinin şahikası: Cube SL road pro.

648000_light.jpg

Birde buna bakın. Ne bir yol kırması nede turdan taviz veriyor.
    Yol seti, 35 hacim lastikler, bagaj takılabilir, alü maşa, 32 delik jantlar...
    daha ne isteyebilirsinki

Son düzenleme: 5 Şubat 2015