Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ah ayvalık ahhh,ya ben seni yada sen beni.hadi bakalım..

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında enver avcı tarafından paylaşıldı.

1. enver avcı

enver avcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    ağustos 15 de ''ayvalık yolları taşlı geliyor enver dum tıs dum tıs'' turuna çıkıyorum.bu tur sadece gidiş olarak gerçekleşecek.eskihisardan topçulara eski feribot ile geçerek yalova gemlik bursa susurluk balıkesir ivrindi burhaniye gömeç edremit olarak devam edecek...hava sıcaklığına göre turum izmire doğru da kayabilir.sabah saat 5 de yola çıkarak akşam üstü ayvalıkda olmayı planlıyorum.dediğim gibi güneş nevrimi döndürmeyi başaramazsa izmire doğru devam...:vroam: yandaş aramıyorum yanıma çünkü geri dönüşü tatilimden sonra araba ile yapacağım yanımda ailem olacağı için.yolu izmire doğru kayan birileri varsa yanarken yandaş kabul ederim elbette.:D :D turum biraz performans ağırlıklı olacak.yemek ve doğal ihtiyaçlar haricinde :D :D durmayı düşünmüyorum.susurlukda ayran keyfi haricinde tabi. katılmak isteyen olursa buyursun gelsin.ayranlar şirketden.....

kaptan vural 74 ve Cool_uzak bunu beğendi.
  2. Orhan Kılıç

Orhan Kılıç Bisikletkolik

Seviye:
    Ayvalık'a kadar yol kaç km?

3. enver avcı

enver avcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    yaklaşık 500-550 km orhan abi..max. 13-14 saat sürecek gibi görünüyor.sıcaklara bağlı birazda..

4. Orhan Kılıç

Seviye:
    Sen bu yolu hiç durmadan 1 günde mi yapmayı düşünüyorsun? 500 km olsa ve 14 saat pedal çevirerek varacağını varsaysan ortalama 36 km hızla gitmen gerekiyor ki hava sıcaklığını bir kenara atasak bile kolay bir iş değil. Belli bir mesafeden sonra şartlar hızla değişmeye başlıyor. Tek şansın yalnız yola çıkman olacaktır. Gurupla başarmanın imkanı yok. Bu işin düşüncesi ve cesaret edip yola çıkılması bile güzel. Başarmanı dilerim. İyi yolculuklar.

5. enver avcı

enver avcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
  6. enver avcı

enver avcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    3 hafta önce ayvalıkdaydım orhan abi.belli yerlerde çok güzel ve uzun inişler var.toplasan 40-50 km kadar bir mesafe vardır rampa bazında.ama ciddi boyutlarda değil.ciddiler yarısı kadar.çoğunlukla düz yol.en kötü asılırım bi kamyonun kasasına (küçükken yaptığım gibi :D ) çıkarım rampaları.dediğim gibi performansa dayalı tur olacağı için yanıma bel çantası harici ağırlık yapacak hiç bişey almıyorum.heybe falan yavaşlatır beni.turum bir gün sürmeyecek ciddi bir aksilik olmazsa.ama canımın çıkması bahasına da zorlamıycam tabiki kendimi.25 saat kadar bir sürede izmire giden dostlarımı biliyorum.14 saat olmaz 16 olur.fakat bu turumda asıl hedefim tek giderek limitlerimi zorlamak.daha doğrusu yapabileceğim mesafeyi anlayabilmek.limitlerimi bilmem de fayda var.kısmetse iki sene sonra atlas dergisi desteği ile türkiye turum var.her ili değil ama boydan boya çevresi.bu tur türkiye turunda bana biraz yardımcı olacaktır..bakalım.nasip

kaptan vural 74 bunu beğendi.
  7. Barış Kılınç

Barış Kılınç Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bahsettiğiniz rotadan İstanbul-Ayvalık 400 km civarı çekiyor.

enver avcı bunu beğendi.
  8. enver avcı

enver avcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    aslında araba ile gittiğimde 450 km civarı yapmıştım.harita üzerinde 515 km gösterdi.50 km az yada çokzaten 450km'yi güneş yemeden tamamlarsam sonraki 50 km tatlı gibi kalır barış.:D

9. Goflet

Goflet Onursal Üye

Seviye:
    dostum ;

ortalama 30 km ve üstü hızlar düşük hızlar değildir...heleki 36 km ...tour de france de ortalama 40 km ile gidiyorlar çoğunlukla.

performansını çok fazla bilmiyorum ama ortalama 25 km hedef koyman en iyisidir.

buda 450 km için 18 saat hiç durmadan pedal demek..dinlenmeleride katarsan nerdeyse 24 saat olur.

gece yollar çok tehlikeli olur.

yinede başarılar dilerim...

10. Cool_uzak

Cool_uzak Forum Demirbaşı

Seviye:
    Keşke eşlike debilecek gucum olsa.. Aşırı nem benı mahvedıyor. Bısıklete bınmek ıstıyorum ama nem i bir kenara bıraktım bacaklarım artık istemiyor ve bana dur diyor.. Ne oldu ise artık !!? :( ..

Sürat olarak dusundugun 36 km rakam bıraz fazla... Fakat yolu yapacagına ve turu tamamlayacagına ınanıyorum. Başarılar diliyorum Enver baba..

Bir gun "Enver baba bızı dıskoya gotur." demiştik. Bu turu yaparsan goturursun artık. :D.

-Paşa- ve enver avcı bunu beğendi.
  11. enver avcı

enver avcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    yahu bu 36 km hız olayını ben söylemedim arkadaşlar.:D :D fena inişi olan yollarda 55-60 km hıza çıkarım ama genellikler 25-30 km hızında olacağım.sen yolda su kaybından bayılırsın bülocum.sana konaklamalı turlarda ihtiyacım olur.sanırım kimse sabah saat 5 gibi yola çıkıp akşam saat 8-9 da ayvalıkda olacağıma inanmıyor.sayenizde bende inancımı kaybetmeye başladım:p :p hadi bakalım.yaşayalım ve görelim dostlar.bu arada turuma fsm yada boğaz köprüsünden start alarak başlayacağım.bazı dostlarada kapak olur umarım.eşlik edip uğurlamak isterler belki.şu ana kadar özelden mesajlar atıp tahrik edici akıllarınca gaz verici mesajlar atıp köprüyü tek geçemezsin,izin alamazsın zor iş diyen bazı 007 pedalcılara saygılarrrr...:D :D

Cool_uzak ve kaptan vural 74 bunu beğendi.
  12. Adem Sönmez

Adem Sönmez Aktif Üye

Seviye:
    helal olsun ne diyim, güle güle gidin

enver avcı bunu beğendi.
  13. Barış Özkan

Barış Özkan Kıdemli Üye

Seviye:
    Rampaları da 25-30km ile çıkmayı düşünmüyorsun her halde :). Her inişin bir çıkışı vardır. 55-60 km indiğin rampaları 10km ile çıktığnı varsayarsak pek ortalamayı yüklseltceğini sanmıyorum. Uzun soluklu turlarda 30un üzerinde bir ortalamaya çıkarsan seni şimdiden tebrik ederim ;)

enver avcı bunu beğendi.
  14. derşan sezer

derşan sezer Forum Bağımlısı

Seviye:
    ayvalıga 4 kere gidip gelmiş biri olarak söylüyorum enver kardeşim bana güvenebilirsin.Ortalama 20 km hızı tutturursan helalı hoş olsun :) kendini 3 gün yol yapacak gibi hazırla çadırını falan al yanına,bol bol su içmen gerekli su doldur buldugun yerlerdede iç,bol bol yemek ye zaten kocamansın daha bol ye :) Yollar çok tehlikeli almancılar manyak gibi kullanıyor onada dikkat et.Bazı yerlerde yol çalışmaları var araba yoluna girmen icap edicek çok çok dikkatli ol.Bende yalova üstünden gittim.Dönüşte ivrindi yokuşu falan adamı öldürüyor full yüklü bisikletle.Sen neyle gidiceksin scott scalelemi bence 700c bir bisikletle git daha hızlı yol alırsın ama 2 günde bile gitmen çok zor ama sen zoru seversin :) yaparsın aslansın 1 günde bile gidersin inancıyla çıkarsan yola hedefe ulaşırsın hehe yanlız gitme ama ya ay sonuna doğru bende gidicem oraya.

15. oğuz tüm

oğuz tüm Kıdemli Üye

Adı:
    Oğuz
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    abi zor iş bir günde başarılar

enver avcı bunu beğendi.
  16. Orhan Kılıç

Seviye:
    Enverciğim kabul edersen bir yere kadar sana eşlik etmeyi seve seve kabul ederim. Ama bu ortalamaları tutturabileceğimi tahmin etmiyorum. Bu durumda sen ufukta kaybolana kadar peşinden gelirim sonrasında geri dönerim. Kabul edersen gidiş tarihini ve saatini bildir işlerimi ona göre ayarlayayım.

enver avcı bunu beğendi.
  17. kaptan vural 74

kaptan vural 74 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    ben sana güveniyorum Enver sen yaparsın aşıksan vur gitara bisikletliysen bas pedala yalnız gaza gelme çok dikkatli ol yollarda eminiyette al tmm hayırlı yolculukların olsun yollar senindir

Cool_uzak ve enver avcı bunu beğendi.
  18. enver avcı

enver avcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    elbette orhan abi.ne demek.14 ağustos cumartesi sabah saat 5 gibi köprüden start alıcam ama önümüzdeki hafta belli olucak.cumartesimi yoksa 15 ağustos pazar sabahımı olacak diye.yalova il sınırına kadar gelsen bile yeter ama dediğin gibi bir an önce kaybolmaya niyetliyim.düz yollarda hızımı arttırarak gitme derdindeyim.zaten rampalarda yavaşlıycam ister istemez..ama aslını sorarsan hızlandıkça seni geride bırakıp gitmek rahatsız edicek beni.sen arkamda kalırken pek hızlanabileceğimi sanmıyorum:p yinede sorun yok dersen başımla beraber abi,buyur gel.

Orhan Kılıç bunu beğendi.
  19. enver avcı

enver avcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    eyvallah kardeşim.kalkarım altından merak etme..tek rakibim at arabaları :D :D

20. enver avcı

enver avcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    denemesi bedava oğuz.kaybedecek bişeyimiz yok.zaten mutlaka 15-16 saatde tamamlarım demiyorum.olmazsa uzar.canımı çıkarmaya niyetim yok ama kasıcam elbette biraz kendimi... :D