Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ağustos Ayında Düzce-Bolu-Abant-Bilecik-Bursa-Bandırma Turu

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Özgür K. tarafından paylaşıldı.

1. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Arkadaşlar merhaba,

19 yaşındayım, İTÜ de hazırlığı bu yıl bitirdim. Yani üniversite 1. sınıf öğrencisiyim diyebilirim.
    Bisikletimi 2 ay önce aldım. Trek 7.2 , bu tarz turları düşünerek almıştım çok da memnunum. Şu ana kadar en uzun 110 km sürdüm. Tura daha 1.5 ay var, daha da geliştiririm.
    Tur için çadır-tulum gibi ekipmanlarım yok, gelecek ay onlar ile ilgilenirim ve tura katılacak bir arkadaş da bulursam birlikte çadırları vs. konuşabiliriz.
    Bu konuyu birlikte pedallayacak 1 yada maksimum 2 kişi bulmak için açtım.

Güzergah olarak daha önce çok kullanılan ve benim de görmeyi çok istediğim bir rotayı kullanacağız. Düzceye otobüs ile gidip oradan Yedigöllere gideceğiz. Yedigöllerde 2 gün kalacağız ardından Bolu Merkez- Abant - Mudurnu - Sünnet Gölü - Göynük - Taraklı - Geyve - Pamukova - Osmaneli - Bayırköy - Vezirhan - Bilecik - Köprühisar - Yenişehir - Bursa - Nilüfer - Mudanya - Zeytinbağı - Trilye ....... Bandırma Feribot ile İstanbul

Benim için süre sınırı yok, katılacak kişi(ler) için de olmazsa iyi olur çünkü mesela yedigöller çok hoşumuza gitti diyelim 3 gün kalabiliriz. Yol üzerinde ki güzel yerlerde kamp kurabiliriz bu nedenle süre kısıtlı olmazsa iyi olur.

Rota da ufak değişiklikler olabilir, daha önce bu rotada turlayanların konularına bakarak listeledim bu yerleri. Aslında tek başıma turlamayı daha çok istiyorum. Tur arkadaşı aramamın nedeni korkmam da değil. Ama bu tur için heybe-bagaj-çadır-mat vs.. alırken babamdan maddi destek alacağım. O tek başıma tur yapmamı istemediğinden maddi desteği kesebilir, bu sebeple tur arkadaşı arıyorum.

Bu rotayı daha önce kullanan bazı kişilerin konuları :

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=118468
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=116846
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=27542
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=47329

Yani epey kullanılan/beğenilen bir rota. Daha önce de söylediğim gibi rota da ufak değişiklikler de yapabiliriz.
    Konuyu Ağustos ayına kadar ara ara güncellerim. Katılmak isteyen kişinin daha önce böyle bir tur yapmış olup olmaması çok fark etmez. Ama benden daha az antremanlı olmaması iyi olur. Ve tüm güvenlik önlemlerini almalı ve tüm eşyaları tam olmalı. Kask - eldiven takmayan birisi ile birlikte turlamam.

Para konusunu herkes kendi ihtiyaçlarını aldıktan sonra ortaya belirli bir miktar para koyarız ve yiyecek-içecekleri oradan alırız.
    Ve daha önce de yazdığım gibi acele ile bir tur yapmayacağız. Yavaş yavaş, sakince, eğlenerek turlayacağız. Güzel manzaralı yerlerde duracağız. Güneşin aşırı rahatsız edici olduğu bölgelerde ağaçların altına çadırlarımızı kurup kahve içip kitap okuyacağız. Olabildiğince doğa ile içiçe olacağız. Yani şehir içine yalnızca gezilecek yerleri gezmek ve alışverişimizi yapmak için gireceğiz.
    Bolu-abant benim çok çok sevdiğim yerler. Ankaralı olduğumdan, yıllardır bolu-abanttan geçerken hep oralarda çadırda kalmayı istedim. Bu sebeple hızlıca geçip gitmeyeceğiz oraları.

Ve katılacak kişi(ler)nin hangi şehirde yaşadığı önemli değil. Başlangıç noktamız ve rotamız belli. İsteyen kişiler ile Düzce de buluşuruz, sorun olmaz.

Barış TURAN ve Bisikletli Gezgin bunu beğendi.
  2. Mervan T.

Mervan T. Yeni Üye

Bisiklet:
    İdeal
    Seviye:
    merhabalar bunca zamandır aradığım tur arkadaşını bulmuş gibi gördüm bir anda. kendimi tanıtiyim 17 yaşındayım istanbul başakşehirde oturuyorum lise son a geçtim. uzun zamandır istanbul tekirdağ çanakkale turum için yol arkadaşı arıyorum ama henüz bulamadım. benim şu ana kadar en uzun turum 90 km oldu. ama kondisyon için sadece bisiklet üzerinde değil spor salonlarında programlarla aylarca çalıştım. senin bu turuna katılmayı çok isterim. ben tamamen hazırım. yedek iç-dış lastiklerin çadırım kaskım eldivenlerim ışığım fenerim herşeyim hazır. sadece yol arkadaşı arıyordum. ağustos ayına kadar daha çok var ama ben ramazandan önce gidip gelme niyetindeyim. ama ağustosta olur eğer sanada uyarsa benim turuma katılmanı çok isterim. Bu arada ben bolu mudurnuluyum memleketimi görmek çok iyi gelicektir :) özellikle abantı çok özlüyorum. eğer sanada uyarsa benim turuma katıl hem birbirimizin performansını görürüz hemde daha iyi tanışmış oluruz.

3. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Konu günceldir.

Mervan, kusura bakma 17 yaşındasın. Turlayacağımız kişi 18 ve üzeri olmalı.
    Geçtiğimiz hafta toplamda 135 km tur yaptım, mesafeyi git gide arttırıyorum, gelecek hafta da Tekirdağ'a gitmeyi planlıyoruz. Ama turun sonrası geceleri pek rahat uyuyamıyorum. Biraz daha antreman yapmam gerekli anlaşılan.
    Sol bileğimde bir ağrı oluyordu, sanırım sol elcik biraz yukarıda olduğundan rahatsız ediyormuş, düzelttim. Sele ayarını da tam olarak hallettim. Şu an bir sorunum yok, sık sık bisiklet sürerek kendimi tura hazırlamaya çalışıyorum.

4. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Rotanız çok güzel... Allah yolunuz açık etsin... :)

Özgür K. bunu beğendi.
  5. Mervan T.

Mervan T. Yeni Üye

Bisiklet:
    İdeal
    Seviye:
    bende başakşehir silivri yaptım 2 günde toplam 176 km. çadırımda konakladım çok memnun kaldım seleme bir kılıf almam lazım anladığım tek şey bu. ne bacaklarımda nede bileklerimde hiç bir ağrım olmadı. tabi yinede size kalmış benim katılıp katılamayacağım.. İyi pedallamalar.

6. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Konu günceldir, tarih kesin değildir.

Gelecek ay ilk olarak bir Çanakkale turuna katılacağım.
    Bu tur ise, Ç.kale turunda ki ağrı durumuma, profiency sınavı sonucuma ve ekipmanların durumuna göre zamanı belirlenecek.
    Ancak bir terslik olmadığı sürece gerçekleşecek.
    Tur arkadaşım benim gibi öğrenci olabilir, Mervan T. sen de Ç.kale turuna katılacaksın galiba, turda tanışırız.

7. Faruk ONUK

Faruk ONUK Kıdemli Üye

Seviye:
    Temmuza kaldın galiba profta :)

8. baris34ince

baris34ince Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    özgür yeni gördüm forumdaki bu konuyu.Çanakkale turunda iyice tanışırız zaten bu turunda da bir sorun olmazsa benim ya da senin açından eşlik etmek isterim konuşuruz daha sonra da :)