Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ağırlık Taşıma Kapasitesi....

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında özkan tezcan tarafından paylaşıldı.

1. özkan tezcan

özkan tezcan Yeni Üye

Herkese Merhabalar umarım konuyu doğru yere açmışımdır. Ben Salcano Alu Modelini almayı düşünüyorum fakat 1.88 boyunda ve 115 kiloyum acaba bi sorun olurmu ve ayrıca bisikletlerin kişi taşıma kapasiteleri nedir . Yardımcı olan herkese teşekkürler...

2. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Gerçekten de bu ciddi bir kilo ama yinede şehir kullanımında bu bisikletin sorun çıkaracağını sanmıyorum ama içiniz rahat etsin isterseniz bi tane cro-moly kadro bir bisiklet alabilirsiniz,daha da ucuza mal olur.Salcano Alu da güzel bir giriş seviyesi ama ilgi çeksin diye yapılan jantlarını ben açıkcası beğenmiyorum.İleride değişim vs. olsa çember bulmak zor olacaktır.

3. Cem Erdoğan

Cem Erdoğan Kıdemli Üye

Seviye:
    115 kiloysanız 2 kişi binmeyin bence..

4. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Ben de 2 tane Scott var. İkisinin de kullanma kılavuzlarında "110 kg.a kadar kullanılabilir" yazıyor. Sanıyorum Salcano'da da aynıdır durum. Bence sorun olmaz, ama alırken satıcıya durumu söyleyin ve garanti şartlarını sorun ki sonra düz yolda kırılırsa "kilodan kaynaklanmış" cevabını vermesinler.

5. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Sadece düz asfaltta kullanırsanız pek birşey olmayabilir, ancak yol çukurlu ve bozuk olursa cant ve telleri süratle sorun çıkarabilir...