ağırlık farkı

yusuf bekar

Forum Bağımlısı
Tepki
256
merhaba arkadaşlar bu iç lastikli tekerleklerle tubeless tekerlerin arasında ne gibi bir ağırlık farkı oluyor duyduğuma göre tubeless 15-20 gr daha ağır oluyomuş tabi bu söylenti doğrumudur sizce bide tubeless normal tekerleğe göre daha avantajlımıdır yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

Scudo

ilkcan çağdaş

Forum Bağımlısı
Tepki
265
otomobillerde de ilk üretildikleri zaman bu soru çok yaygındı.Fakat yapılan araştırmalar tubeless lastiğe çivi girdiği zaman bile yolda bir süre gidilebileceğini gösterdi.Fakat tubeless lastiğin tek püf noktası şu;lastiği sökerken lastiğin yanaklarını bozmamaya dikkat edeceksiniz.Yoksa hava kaçırır.

• Beğen
Tepkiler: yusuf bekar

yusuf bekar

Forum Bağımlısı
Tepki
256
@ilkcan çağdaş

güvenliği ile bir sorunum yok ama sadece hiç kullanmadığımdan endişe içindeyim kullananlar pişmanmıdır acaba

İlyas ŞANLI

Forum Bağımlısı
Tepki
961
Tubeless lastikler,normal lastiklerden 200 gr kadar daha ağırdır.Kendi lastiklerimden örnek vereyim Hutchinson AirLight iç lastikli Maxxis Crossmark kullanıyorum.Lastiğin ağırlığı 470 gr.İç lastiğin ağırlığı 115 gr.toplam 585 gr.ediyor.Aynı Crossmark lastiğin tubeless versiyonunun ağırlığı 690 gr.+içine koyacağın stans sıvısı 20-30 gr gelir.Eder 720 gr.

İç lastikli ve tubeless lastikler arasında 230 gr.fark olur.Bunun yanında Tubeless daha dayanıklıdır patlamaya karşı,en azından patlasa bile yine de yol alabilirsin.

• Beğen

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Burada en önemli konu dayanıklılık kadar tubelss lastiklerin yol tutuşa sağladığı üstün katkıdır...

Tubeless lastikler yolu çok daha iyi kavrarlar çünkü içlerinde iç lastik gibi ikinci bir katman olmadığından yola daha iyi oturabilirler. Ayrıca yılan ısırığı şeklindeki patlaklar ile karşılaşmayacağınız için daha düşük lastik basınçları ile kullanabilmenizde yol tutuşu arttırır...

Ama çoğu arkadşınımızında dediği gibi dış lastiklerde zaman zaman 200gr a varan bir fark olur... Buna birde sınıyı katarsak 250gr gibi bir fark çıkar...

Ama bunda herkesin 115gr lık iç lastik kullanmadığını var sayar isek (normal iç lastikler 175-200 ge arasıdır) fark 70-80gr a kadar inecektir...

ben şahsen 70-80gr için tubeless in verdiği yol tutuş kabiliyetini kaybetmek istemem ve tubeless seçerim ki zaten öyle yapıyorum (hemde 310gr lık normal Furious fred ve Maxxlite 310 lastiklerle bile tubeless kullanıyorum şehirde :) )

• Beğen

yusuf bekar

Forum Bağımlısı
Tepki
256
arkadaşlar değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim ben yakın zamanlarda jant alıcam ama tek kafamı karıştıran tubeless mi alsam normal iç lastiklimi alsam aklımda mavic crossmax slr var onun rengine hastayım ama tubeless ona benzer bir jant bulursam almayı düşünüyorum