Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

age of empıres 2

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında swaxy tarafından paylaşıldı.

1. swaxy

swaxy Yeni Üye

Seviye:
    arkadaslar aranızda age of empıres 2 oynayan varmı?
    oyunla ılgılı kucuk ayrıntıları ve stratejılerımızı burada paylasabılırız arzu edersenız?
    tabıı sıfrelerden soz etmıyorum onlar her yerde bulunuyor.hoscakalın

2. Ogez

Ogez Kıdemli Üye

Seviye:
    Benim bilgisayarımda yüklü.Önce kale duvarları sonra kalenin dışına toplar okçu kuleleri Onlar birbirlerini yok ederken gelişiceksin.Her binadan 2 tane kuracaksın.Bol bol köylün olacak:)

3. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    bende oynuyorum. favori ülkem ingilizler. savunma yapmak daha hoşuma gidiyor. eğer ayrı adalarda oynuyorsam deniz tarafından bir sur çekiyorum. yaklaşan gemileri okçu kuleleri ve kaleler indiriyor. onun dışında tüm ada etrafına belli aralıklarla okçu kuleleri dikip çıkartma yapmalarını engelliyorum. eğer yinede çıkartma yaparlarsa şehre gelene kadar beklerim şehri çevreleyen tahta surların arkasından okçular ile indiririm adamları. taaruz içinse adanın 4 tarafına gemilerle 20şer atlı çıkarıp şehri alırım. ve biter.

düşmanla aynı adadaysam 3 kat sur çekerim en içteki sura okçuklarımı yerleştiririm. saatlerce surları yıkmakla uğraşırlar ama okçularda boş kalmaz. adamlar surlarla uğraşıken indirirler. en sonunda yine atlılarla saldırırım...

4. İsaAlp

İsaAlp Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bulldog
    Seviye:
    Hala üniversiteyi bitirememiş olmama sebep olan oyun.
    Bilgisayara karşı mı yoksa insanlara karşı mı oynamaktan bahsediyorsunuz?

Bilgisayara karşı oynamak basit ve bir süre sonra sıkıcı bir hale gelir, oyunun asıl zevkli tarafı multiplayer oynarken ortaya çıkıyor, yaklaşık 11 senelik bir oyun olmasına karşın hala internetten turnuvalarının yapılmasının sebebi de bu. Oyunda özelllikle micro management çok önemli, yani her ünitenize tek tek emir verebilmeniz. Ayrıca ünitelerin birbirlerine karşı olan bonuslarını bilmek çok önemli (mesela helberdier vs. paladin, elephant). Multi oyunlarda surlar sadece karşı tarafın kaynaklarının etrafına çekilir mesela.
    Bunun gibi binlerce detay var daha... Burada anlatmakla bitmez ki!

Özgür Nevres ve ateze bunu beğendi.
  5. mahmut aslan

mahmut aslan Aktif Üye

Seviye:
    kısayolları öğrenmek çok önemli: be ev, bz oduncu, bg maden gibi bunları bilince elde alışınca çabuk gelişiyosun. düşmana populasyon limitne ulaşmadan saldırmak gerek.

bide saldırı zamanı kendi populasyonunu 20 0 yapıp dahada adam basıcaksın. ölenin yerine yenisi çıkıcak yani 200 den aşağı düşmiceksin. saldırı bölgesine yakın okçu evi kale vs yapıcaksın, ve bunların bayrağını saldırı bölgesine tıklicaksın , ölenadamın yerine yenisi aynı yere gelicek..

karşıda kimse dayanamaz ozaman.

valla bu benim bilgisayara karşı taktiğim, multi playerda mümkün olduğunca çabuk gelişiceksin duvar falan uğraşmicaksın, bilen adam daki,kada yıkar girer içeri. bi kaç köy kurucaksın, çift taraftan saldırıcaksın. koordinasdyonu iyi olan alır :D

ne güzel oyun bu be , en son silmek zorunda kaldım :D

cruphasulie bunu beğendi.
  6. herolasting

herolasting Üye

Seviye:
    ağaçları yakarak aradanki geçitten çaktırmadan saldırmak bu bir,
    ikincisi en önce sadece işci ve bi kaç tane de atlı yapıp etrafı kule,kale ve surlarla korumak surların arkalarına tonla ev dizmek ki surdan daha etkili oluyor gerekli parayı sağladıktan sonra yeni atlılarımızı sipariş verip işcileri düşman surlarına doğru yönlerdirmek.onlara daha ihtiyacımız olmucak cünkü ( işciler süper duvar yıkıyorlar.toplu halde olunca top ok vız geliyor. )

7. Özgür Nevres

Özgür Nevres Forum Bağımlısı

Seviye:
    İyi oyunculara karşı savunma önlemleri alarak başarılı olamazsınız. O kaleler, surlar 8-10 tane trebuchet ile birkaç saniyede aşılacak engellerdir. Ayrıca İsa arkadaşın dediği gibi attack bonusları bilmeden oynarsanız yenilmeye mahkumsunuz. Paladinlerinize güvenirseniz pek çok insanın yaptığı gibi, ucuz halberdier'lar birkaç saniyede o güzelim ve pahalı ordunuzu eritecektir. Aynı şekilde okçularınıza güvenirseniz bir avuç Gothic Huskarl işinizi görecektir. Ya da champion veya teutonic knight'lar bizans cataphract larının karşısında darmadağın olacaktır. Liste uzar gider.

8. cruphasulie

cruphasulie Forum Demirbaşı

Seviye:
    10 sene oldu çıkalı orta okuldaydım, üniversite bitiyor, şu oyunun ardını
    getiremediler. Sekiz senelik tayfa arada toplanır ''eycof'' atmaya gideriz.
    Aynı ortamda olunca daha bir zevkli oluyor:
    -Adam çapulcu basmış bitmiolar ..... Britonlar nerde .....!!!
    -Ya oğlum trebuchetlerimi koru demedikmi ne takıosun adamları ...... köylülerinin peşine bi sabit dur......
    -Ohoo biz girene kadar adamlar bizim beyze girdiler delmişler ormanı......
    beyzi......
    -Kaçır abi köylü kaçır benim beyze.

Bu arada multi player'de duvar yapmayacaksın diyen arkadaşı kınıyorum :),
    Kimi haritalarda karşı takımı sıkıştırmak için erken agelerde çekilen duvarlar çok önemli,
    özellikle erken çevrilen resourcelar tadından yenmez.

Yalnız son 4 senedir Eycofun popularitesi DOTA illetinin gerisine düşmüştür,
    Millete Dota'yı bıraktırmak için rehabilitasyon merkezi açmaları gerekecek bu gidişle.

9. Erdi Altınyay

Erdi Altınyay Üye

Seviye:
    Çok çok hızlı gelişmen lazım karşına bir adam atıp easy olacak.Sen kısa yollarla en hızlı nasıl gelişirim antrenmanı yapmalısın.Hayır 7 hardest yenen adam diyo bunu

10. Özgür Nevres

Seviye:
    Karşınızdaki oyuncu resource ları duvarla çevirmenize izin veriyorsa zaten kalkın masadan, oynamayın onunla :) Amatörlerle oynamak zevk vermez :)
    Birkaç sene önceki halim olsa meydan okurdum herkese :10: :D
    Ama birkaç senedir elimi sürmedim, bizden geçti artık. Gene de eski kurtum ve hala korkulan bir oyuncuyum, kendime de güvenirim, beni yenebilecek kişinin "gerçekten" iyi olması gerekir.
    Black forest gibi haritalarda çekilecek duvarların bir avantajı olabilir, haklısınız. Tabi rakibiniz cavalry'lerini çoktan köylülerinizi doğramaya göndermemişse.

11. Erdi Altınyay

Erdi Altınyay Üye

Seviye:
    Özgür abi kit yaparmısın ?

12. Özgür Nevres

Seviye:
    Sanırım hileydi o. Nasıl yapıldığını hatırlamıyorum.

13. Erdi Altınyay

Erdi Altınyay Üye

Seviye:
    Abi öyle değil benimle oynarmısın ? Yenilen hesabı öder ? :D

Bir de Kendini geliştirmek isteyen arkadaşlar hileli oynamasın...

14. Erman Kurban

Erman Kurban Yeni Üye

Seviye:
    favori ülkem savunmada türkler , saldırıda hunlar dır.

türklerde en iyi savunma ; 20 okçu + 20 tüfekli adam ve arkalarına 2 rahip 2 tanede uzun manıcınık yerleştirerek , sıkı aralık komutu ile gurubu işe yarar hale getirirsin.. birliklerini bir arada tutarak ilerlersin .. düşman kalelerini mancınıklar halleder , okçu + tüfek mantığı apayrıdır. size saldıran birlikleri okçular vurur , oklarını doldururken tüfekliler ateş açar , dolan oklar tekrar eteşlenir , ateşlenen okların ardınadan yine tüfekler patlar .. böylelikle çok seri bir biçimde savunma yapmış olursunuz. eğer düşman manıcınıklarıyla gelirse bu birlik işe yaramaz .. atlılarınız varsa hücuma geçirirsin , 5 atlı veya 2 topçu yeter , guruba karşı tehlikeyi önlemeleri açısından.. okçular ayrı , tüfekler ayrı bir cepheye ayırırsan işe yaramaz , birleştirmelisin. bu karma gurubun özellikle savunmada puanı çok etkilidir.

Hunlarda ise , hızlı gelişip saldırı oyunu yapman , diğer ülkelere oranla çok daha kolaydır. ev arsa tapu seni ilgilendirmez , papulasyon hep 200 dür. bence hızla gelişip , kaleden atlı asker üret .. ve acımadan dal .. düşmanın biriki kalesi var ise , sorun yok her yeri dağıtabilirsin ama kayıp vermek istemiyorsan , manıcılık üret ve akıllıca dal gitsin .. hunların atlıları çok güçlüdür.

güzel oyundu .. 5-6 yıl vakit geçirdim .. o tadı da başka oyunlardan alabilmiş değilim.

15. Ceyhun Oğuz

Ceyhun Oğuz Forum Bağımlısı

Seviye:
    Hileler;
    aegis : hızlı inşa
    robin hood : 1000 altın

Bana bunlar yetiyor :) ve bu oyunda en gıcık aldıgım tarafı tarlaların baştan baştan yapmak oluyor ve tarlada mahsül bittiğinde ardarda çıkan o gıcık ses gerçekden çok moral bozuyor bınlerce tarla yapıyorum 10 dk ıcınde hepsını baştan baştan yapmak gerçekden çok gıcık !

16. havzali

havzali Kıdemli Üye

Seviye:
    tautunslar (böyle mi yazılıyor bilmiyorum :) ) en iyisi bence hem saldırıda hem savunmada onun haricinde surları çok iyi kullanabilenler için türkler savunmada 1 numaradır diye düşünüorum.