Ağaç Dikim Organizasyonu - Ön Araştırma

Ağaç dikimi için bağış yapar mısınız?

• Toplam katılım
    30

Matiz

Daimi Üye
Tepki
307
Bisiklet
Mosso
Boşver sayın abim.kişilerin neye daha çok önem verdiğini anlıyoruz böyle böyle :) ayarla bir şeyler de Bursa' ya gelelim fidan dikmeye :p

Scudo

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Dikmesi mesele değilde ben yine bir şirketin oraya yeni bir asfalt yol ihalesi açıp güzelim ağaçlarımı yıkmalarından korkuyorum . ( başımıza yeni gelen bir olaydır . İstanbuldan başlayıp bursadan geçen yeni paralı yol yapımı kapsamında bizim 300 adet üstünde zeytin olan ağaçlarımızı şirket bizden onay yada rıza almadan dozerlerle gelip ağaçlarımızı yok ettiler ve dayım bunlarla sözlü münakaşaya girince adamlar gayet pişkince " şikayetin varsa git karayollarına dava aç " demişler :(

earendil05

Üye
Tepki
46
İsim
Muhammet Yıldız
Bisiklet
Diğer
Aslında Bursa fikri fena değil. Bilen varsa oraları da araştırsa iyi olur bence. Belki daha iyidir.

Matiz

Daimi Üye
Tepki
307
Bisiklet
Mosso
Konuyla ilgili son çırpınışlarım :) bakalım cevap gelecek mi

Değerli İdefix;

Öncelikle "Yazar Ormanları" projeniz için tebrik ederim. Koca bir şantiye alanı sayılan ülkemizde böyle güzel projelerin yapıldığını bilmek, tükenme noktasında bile olsa umudumuzu canlı tutuyor. Devamlı olarak ve hem ulaşım hem spor hem de hobi amaçlı bisiklet kullanan biriyim. Benim gibi olan birkaç arkadaşımla beraber birkaç ay önce fidan dikme fikrimizi hayata geçirmeye çalıştık. Konuyla ilgili Tema ve Çekül ile görüşmelerimiz oldu ancak hatıra ormanı oluşturmanın maddi anlamdaki zorlukları bize engel oldu. Sonrasında çeşitli belediyeler ve orman müdürlüğü ile görüştük ancak yine sonuç alamadık. Bizler birer fidan da olsa toprağa ekmek, onu çocuğumuz gibi sevip okşamak, büyütmek istiyoruz. Konuyla ilgili olarak belki son umudumuz siz kaldınız. Türkiye' nin en büyük şirketlerinden biri olan Doğan Medya fidan dikim etkinliklerine doğayı ve kitabı seven bisikletli dostlarını da katsın isteriz. Örneğin hatıra ormanı oluşturulacağı zaman Çekül veya Tema yetkilileri ile beraber bizim de katılabileceğimiz bir etkinlik veya şenlik havasında geçecek ayrı bir organizasyon düzenlenemez mi? Doğaya ve onu koruma bilincine beraber sahip çıkmak adına, desteğinizi esirgemeyeceğinizi umuyor, konuyla ilgili olumlu geri dönüşlerinizi dört gözle bekliyoruz.

Saygılarımla

earendil05

Üye
Tepki
46
İsim
Muhammet Yıldız
Bisiklet
Diğer
@Matiz Çok güzel bir fikir. Bütün büyük şirketlere gönderelim bence bunu.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Matiz

Daimi Üye
Tepki
307
Bisiklet
Mosso
Bugün kitap alacaktım tesadüfen idefixin hatıra ormanı oluşturduğunu gördüm. Başka şirketlerde böyle uygulamalar var mı bilmiyorum.vakit buldukça araştıracağım yine