Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Afyonkarahisar Zafere Pedal Çeviriyor (2016) Fiyaskosu!

Konu, 'Bisiklet Festivalleri ve Fuarları' kısmında S.Çal tarafından paylaşıldı.

1. S.Çal

S.Çal Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Afyon'da düzenlenen dünkü yarış amatör bir yarış da olsa tam bir fiyaskoydu. Afyon' da değil yarışa girmek, bisiklet binmenin bile can sağlığı açısından çok tehlikeli olduğu bir kere daha anlaşıldı. Şöyleki;
    1.Yarış güvenliğini sağlayamayan bir ilde, belediyede ve ülkede yaşıyoruz.
    2. Yarış esnasında bizi araçların arasında bırakan emniyeti tebrik ediyoruz. Zira 2 kez araçla kafa kafaya gelip durdum. Finişe 1.5 km mesafede trafik yüzünden 2 arkadaş kaza yaptı ve bende kazanın içindeydim. Öne geçip bizi frenleyen polis eskortuna gitsene ne yapıyorsun sen dediğimizde bize küfür eden bir trafik polisiyle karşılaştık.
    3. Yarışı protesto ettiğimde yarışın baş hakemi olacak zaat, senin yaşın kadar hakemlik yaptım yarışlar böyle oluyor diyebilecek kadar küstahlığı kendisinde bulabiliyor! ( benim bildiğim sporcu yönergelerine göre bu hangi spor olursa olsun sporcu güvenliği sağlanmadan müsabaka başlatılamaz!)
    4. Tüm bunlara rağmen 3. oluyorum! Belediye, organizasyon ve hakemler kendilerinde o cesareti göremeyip beni kürsüye çıkaramıyorlar. Sonuç diskalifiye!
    Teşekkür ederiz; afyonkarahisar belediyesi, bisiklet federasyonu il temsilciliği ve hakemleri. Sizlere tavsiyem organizasyon yapmadan önce insanların can güvenliğini sağlamayı deneyin. Sizin madalyanıza ve para ödülünüze ihtiyacımız yok !
    Teşekkürler, İyi Forumlar

yakubi, nonsteril, OFEBT ve 11 kişi daha bunu beğendi.
  2. hidromek

hidromek Kıdemli Üye

Adı:
    Vedat S
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bisiklet Yarışı düzenlemeyi sizden öğrenicek değiliz !! kafası yaşanmış resmen

S.Çal ve Yusuf !!WOW!! bunu beğendi.
  3. S.Çal

S.Çal Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @hidromek Bu sporun içindeki insanların tavrı buysa gerisini siz düşünün hocam malesefki bu durumdayız

4. oguzturkol

oguzturkol Üye

Adı:
    Oğuzhan TÜRKOL
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Geçen sene cumhurbaşkanlığı bisiklet turunda yolun ortasına beton mikseri dalmıştı birden bu yaşananlar tam bir fiyaskodur. Bir sporcunun hayatı bu kadar ucuz olmamalı.

OFEBT, cngz ve S.Çal bunu beğendi.
  5. hidromek

hidromek Kıdemli Üye

Adı:
    Vedat S
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bizim ülkenin en büyük sorunu bu hangi konu olursa olsun bir problem görüp eleştirdin mi yöneticiler eleştiriyi dikkate alıp sorunu nasıl çözeriz diye uğraşıcağına eleştiri yapan insanları yerme ve cezalandırma yoluna gidiyor kendileride koltuklarına yapışmaya devam ediyor

OFEBT, mustafa_balcı, S.Çal ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  6. S.Çal

S.Çal Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @oguzturkol ülkemizde sporcuyu geçtim insanlarımızın hayatı bile çok ucuz malesef hocam

@hidromek insanlar egolarına yenik oldukları için eleştiri kabul etmiyorlar malesefki

OFEBT, mustafa_balcı ve oguzturkol bunu beğendi.
  7. boşgezeninboşkalfası

boşgezeninboşkalfası Forum Bağımlısı

Adı:
    Mustafa Önder ATİK
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Malesef bizim ülkemizde çok sık oluyor bu. Federasyon takviminde olupta iptal edilen tarihi değiştirilen vs. Çok yarış oldu. Bu konuda en çok mağduriyeti yol bisikletçileri yaşadı. Hangi yarış olduğunu net hatırlayamıyorum ama bir yol bisikleti yarışında finish bölgesine yakın bir yere kamyon girmişti. Ve o kamyonun üstündeki yazıda baya anlamlıydı.

Malesef ülkemizdeki faaliyetler yapmış olmak için yapmak tarzında yapılıyor. Bu kafadan kurtulamadığımız sürece bisiklet yollarına araç parkları sürecek, trafikte kimse kimseye saygı göstermeyecek ve binde bir ihtimalle petrol krizi veya hava kirliliği gibi büyük bir vukuat olmadıkça bisiklet trafikte ve günlük yaşamda hakettiği değeri göremeyecek.

8. sercansekkin

sercansekkin Bisiklet sevdalısı...

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @S.Çal Ben bizzat maliye kavşaginda tanık oldum. Bisikletlinin biri biraz geride kalmiş, yesil ısık yandı araclar hemen hareket etti, trafik polisi araclari zor durdurdu, ama bisikletli de durmak zorunda kaldi.Organizasyonun berbat olacagi zaten bastan belliydi.Memleketim diye demiyorum ama Afyon yani. Frigler bile burada yasayan bazi insan(!)lardan daha medeniydi. Malesef. Ha Carraro'mu istanbuldan getirseydim, keyfine pedallardım. Maksat muhabbet ve diger bisikletcilerle tanisma. :)

Sefa coskun ve mustafa_balcı bunu beğendi.
  9. S.Çal

S.Çal Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @sercansekkin malesef kardeş afyon burası... daha fazlasını beklemekle biz bisikletçiler hatalıyız hakeme göre :)

sercansekkin bunu beğendi.
  10. mustafa_balcı

mustafa_balcı Yeni Üye

11. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    2. Yarış esnasında bizi araçların arasında bırakan emniyeti tebrik ediyoruz. Zira 2 kez araçla kafa kafaya gelip durdum. Finişe 1.5 km mesafede trafik yüzünden 2 arkadaş kaza yaptı ve bende kazanın içindeydim. Öne geçip bizi frenleyen polis eskortuna gitsene ne yapıyorsun sen dediğimizde bize küfür eden bir trafik polisiyle karşılaştık.
    3. Yarışı protesto ettiğimde yarışın baş hakemi olacak zaat, senin yaşın kadar hakemlik yaptım yarışlar böyle oluyor diyebilecek kadar küstahlığı kendisinde bulabiliyor! ( benim bildiğim sporcu yönergelerine göre bu hangi spor olursa olsun sporcu güvenliği sağlanmadan müsabaka başlatılamaz!)

cumhurbaşkanlığı bisiklet yarışında polis istanbulda, anadolu yakada çok iyi organize olmuştu, beylerbeyi -yoros kalesi boyunca oldukça uzun mesafede tüm kavşaklar polis bantları ile kapatılmış ve her kavşakta polis vardı,ayrıca yol boyunca sağda ve solda tek araç park halinde durmuyor idi,tam emniyet sağlanmış idi,istenirse pek ala oluyor.fransa etabında seyircilerin gereksizce eğimde sürücülere yaklaşması ne kadar doğru değil ise bu yukardaki anlattıklarınızda doğru değil,araçların ne işi var.o hakeme sormak lazım ne hakemi imiş acaba .

S.Çal ve OFEBT bunu beğendi.
  12. S.Çal

S.Çal Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bahse konu kişinin bisiklet federasyonundan görevlendirilmiş hakem olduğu söylenmişti. Beni üzen nokta malesef bisiklet sporunun böyle ukala insanların elinde yönetilmesi. Ben ve arkadaşlarım profesyonel yarış tedbirleri beklemiyorduk. Park etmiş araçların bile bi önemi yoktu. Araçlar içinde hareket etmeyelim yeterliydi. Malesefki tüm spor dallarımızın içindeki bu ukala karakterleri temizlemediğimiz sürece ne sporcu yetişir ne de sportif başarılar gelir. Acı ama gerçek durum bu hayırlısı olsun. Saygılarımla

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.