Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Afyon-Eskişehir Turu, Ama Nasıl? :)

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında bayramtok tarafından paylaşıldı.

1. bayramtok

bayramtok Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba,
    Bisikletimi alalı bir ayı geçiyor. Uygun zaman olup fotograflarını paylaşamadım.
    Hafta sonu, eşimin Eskişehirdeki dil sınavı vesilesi ile tekrar Eskişehire gidecektik. Eskişehire daha önce 3 kez gelmiştim. ancak gerek geldigim mevsim gerekse zaman kısıtlılıgından pek fazla bir yer göremedim. Günü birlik olunca zamana karşı şehirde yürümek zor oluyor. Bu yüzden, bu kez bisikletimle eşim sınavda iken (8.30- 12.30) internetten not aldıgım gezilebilecekler yerleri gezmeye karar verdim. Ve 'çakma' Afyon- Eskişehir turum başladı. Bu vesile ile bisikletimin fotograflarını sizlerle paylaşmış olacagım.
    Yazları Antalya da olacagım için acaba arabaya girer mi girmez mi kaygısı vardı kafamda, denedim oldu ;) Tabi eski araba kullanmanın avantajı olrak, arabanın sagı çizilecek solu yırtılacak kaygım olmayınca kolay oldu.

İlk olarak Eşimi sınav yerine bırakıp arkasından Anadolu Üni. Yunus Emre kampüsünü geziyorum, ve cidden çok güzel bir çevre düzenlemesi var.

http://img526.imageshack.us/img526/9812/dscn7174.jpg

Kampüsten çıkıyorum, heryer yabancı geliyor, daha önceki gelişlerimden pek fazla bir yer hatırlamıyorum. Hafa puslu, önceki gün(cumartesi) yürüyerek dolaşmıştık biraz ve bir hayli ıslanmıştık, gerçeği söylemek gerekirse sucuk gibi ıslandık :) Dünün korkusu ile çıktım yola, üzerimdeki baskıyı anlayın artık :)

Sabahın erken saati,pazar, hali ile yollar bomboş, bu da gezimi bir hayli kolaylaştırdı.

Adalardı sanırım :(
    Kısa bir mola

Tarihi Odunpazarı Evleri, görülmeye değer.

Afyonun krater yollarından sonra bırakın bisiklet yolunu, şehrin yolları bile bana cilalanmış araba kaportası gibi geldi. Eskişehirliler bu yüzden çok şanslı.

Ve Havacılık müzesi.

Yanıma, müze kartımı almıştım, not aldıgım tarhi yerleri gezerim diye ancak bir kez bile cüzdanımdan çıkartamadım :( mekana yabancı olmak ve zamanın sınırlı olması elini kolunu bağlıyor hali ile.

Bu arada Eskişehirde her bir iki km de bir adres sordugum, ve bana yardımcı olan herkese çok teşekkürler. Ama asıl özel teşekkürüm, Vişnelikten, Anadolu Uni. Yunus Emre kampusunu sordugum ve kendinden emin bir şekilde yol tarif veren ve beni Anadolu üni. Tıp Fak. hastanesine kadar pedalleten teyzeme:)

Eskişehirliler biliyordur ama inanın ben ne kadar gittim bilmiyorum hafif yagmurun altında geri dönüp Yunus Emre yi buluncaya kadar.

Dönüşte, esparkın önünde yagmurlu ve sıkışık bir trafikte ufak bir kaza yaptım, ön tampon sizlere ömür, Allahta önümdeki çarpıtıgım araç broadwaydide bir sıkıntı çıkmadı arabada, tank gibi imiş maşallah.

Şaka maka, 'çakma' 'makma' ilk turumu yapmış bulunuyorum. Teşekkürler

2. Mesut C.

Mesut C. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Fotoğraflarınızı ve yazınızı keyifle okurken, kaza yaptığınızı okuyunca üzüldüm. Geçmiş olsun.

Kaza harici güzel tur olmuş... Nice turlara.

3. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    kendinden emin teyze çok güldürdü beni.Yine de güzel tur olmuştur,bol pedallar.

4. Engin ATAL

Engin ATAL Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Öncelikle yazdıklarınızı büyük bir keyifle okudum gerçekten :) Ben Eskişehir'liyim ve son 5 senedir Eskişehir'de ikâmet ediyorum.Şehirimizde bisikleti sporu gerçekten oldukça ilerledi ve çoğu insan bilinçlenmeye başladı bu konu hakkında.Bisiklet yollarımız ise resimde görüldüğünün tam tersi kısıtlıdır malesef :( Bu resim Hasanpolat'kan tarafında çekilmiş onun dışında birde Atatürk Caddesi'nde ufak bir bisiklet yolu daha var bunların haricinde malesef bisiklet yollarımız yok.Ama turistik açıdan gerçekten gelip görülcek bir şehir olduğuna inanıyorum :) Herkese hayırlı günler

5. bayramtok

bayramtok Aktif Üye

Seviye:
    Çok teşekkürler yorumunuz için
    Genel anlamda bisikletle gezmenin tadına varmaya başladım. Kaza konusu dert değil, derler ya, Allah beterinden saklasın

6. bayramtok

bayramtok Aktif Üye

Seviye:
    Çok sagol Barış bey,

Teyzemin konuşması mimikleri , şuradan şöyle gideceksin, şuradan saat yönünü takip edeceksin...... arada da elinde kedi görünümündeki köpeğine ''dur bakayım, bak abine birşeyler anlatıyorum '' demesi yok mu, bitirdi beni. Bir köpeğin abisi olmamıştım, o duyguyu da yaşadım ya, ölsem de gam yemem artık.

Barış TURAN bunu beğendi.
  7. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Olsun,kimi zaman yanlış bir adres tarifi bile tur attırır adama böyle :)))

bayramtok bunu beğendi.
  8. bayramtok

bayramtok Aktif Üye

Seviye:
    Engin beyin dedigi gibi bisiklet yolu çok fazla degil amaen azından var diyebiliyoruz. Kaldı ki gerek trafik, gerekse yol yapısı bakımından eskişehir bisiklet kullanılabilecek bir il. Diger yandan sokaklarda senin, benim gibi bir sürü bisiklet sevdalısı gorebiliyorsun. Sadece ulaşım degil, keyif alarak gezinti halinde olanlar, parklarda akrobatik hareketler yapan insanlar görmek mümkün Eskişehirde. Diger güzel olan bir şey ise; bir çok bisiklet satan ve aynı zamanda malzeme satışı yapan altarnatif dükkanlar var. Bu yadıklarımın bir çogu bulundugum ilde yok :)

9. sahN

sahN Yeni Üye

Seviye:
    (Eski)şehir ama İstanbul'dan modern

Tolga Günsezer bunu beğendi.
  10. Tolga Günsezer

Tolga Günsezer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Geçmiş olsun Bayram, kazana üzüldüm. Jantları değiştirmişsin sonunda hayırlı olsun. Lastikleri de değiştirdin mi yoksa orjinaller mi bu Rubenalar?

11. bayramtok

bayramtok Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba,
    Eyvallah, ufak bir kaza idi, cana gelmesin yeter. Evet jantları değiştirdim, böyle daha güzel oldu, sen nedersin?Sadece yırtık olan arka lastigi degiştirdim garanti kapsamında, hali ile yine rubena. Aramıştım pazar günü saat 10 civarı,bir konuda fikrini alacaktım.müsait degildin sanırım.