Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Afalladim Valla Öyle Kalakaldim :(

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında divemasteronur tarafından paylaşıldı.

1. divemasteronur

divemasteronur Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Sayın Forum sakinleri ben izmirden Onur;
    İzmirde bisiklet hastalığına bende tutuldum zaten tüplü dalış eğitmenliği yapıyorum doğa hastasıyımdır bir bisiklet eksikti:D Tam önümüzden pazar günleri çeşme otobanının alt kısmında bisiklete binen ne bileyim başlıklı,taytlı böyle cafcaflı bisikletleri olan arkadaşların geçtiğini görüyoruz yıllardır heves ettim bende yapayım istiyorum.
    Aslında bir bisikletim var bianchi Snake modeli güzel görünümlü bişey ama ne bileyim daha güzel bişey istiyorum onlarınki gibi olsun istiyorum:D
    İzmirdeyim bu önemli ve şöyle çok aşırıya kaçmadan ne alabilirim Yardımcı olursanız sevinirim.Saygılar(biz sözün bitiminde Dalın sağlıcakla deriz ama siz ne dersiniz şu an bilmiyorum :D )

Kullanım hakkında;
    -Genel olarak şehir içi binmek istiyorum ama ne bileyim böyle dağa bayıra çıktığımdada beni yolda bırakmasın bu şekil bisiklet hangi standar'da giriyor bilmiyorum ama.
    Fİyat olarak;
    -1000 YTL maximum şeklinde bir fikir var aklımda.

2. zafersidal

zafersidal Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    foruma hoşgeldin,
    ilk önce bisiklet için ne kadar bütçe ayırabilirsin ve ne amaçla kullanacaksın, bunları belirtirsen yardımcı olmamız kolaylaşabilir. saygılar.:)

divemasteronur bunu beğendi.
  3. Ouz Deniz

Ouz Deniz Onursal Üye

Seviye:
    Aramıza hoş geldiniz.
    Hastalıkların en iyisine tutulduğunuz için sevinmelisiniz bence bende hastayım ve mutluyum.
    Bisiklet konusunda bu kadar acaleci olmamanızı öneririm önce forumumuzu biraz takip edin ve kullanacağınız bisiklet tipini iyice belirleyin MTB (Dağ bisikleti) kullanmaktan mı hoşlanırsınız yoksa yol bisikleti mi istersiniz bunun cevabını en iyi siz verebilirsiniz.
    Mtb kullanmak isteyecek olursanız almayı düşündüğünüz markayı verebileceğiniz fiyat aralığını belirtirseniz forumumuzda size yardım edileceğine emin olabilirsiniz.
    İyi forumlar
    Bol pedallı günler...

4. divemasteronur

divemasteronur Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Teşekkürler.İlk mesajıma ekleme yaptım.Saygılar

5. horsepower

horsepower Forum Demirbaşı

Seviye:
    merabalar budaki fdiğer konulara bi bakın aynı konu işleniyo ama şöle söliyim amoeba scud amoeba hussar ve sedona sd 761 turkuaz var fiyatları ii ama her kullanıma uygun olarak ve kalite performans olarak sedona sd 761 i öneririm ama tekrar diğer konulşara bakın 761 e alternatif ve 761 scud geotech mi die bi konu var bisiklket seçiminin içinde onlarda bayaa yardımcı olur saygılar

6. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Merhabalar, hoş geldiniz foruma. Daha önce bir çalışma yapılmıştı sorunuza ışık tutabilecek. Aşağıdaki linke bir göz atın. Modeller yenileniyor yavaş yavaş ama fikir verecektir. Kolay gelsin.

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=12992

7. divemasteronur

divemasteronur Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Sedona741 nasıl bir bisiklettir sizce veya bu gün itibariyle yeni modeli varmıdır?ayrıca marka olarak scott ile kıyaslarsak nasıl bir markadır

8. zafersidal

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    scott ve sedona bence karşılaştırılamaz, ayrı kulvar koşucuları bence bu iki marka. 741 663ytl fiyatlı alivio+altus+deore set, 24 vites, xcm maşa,:) bence 761 daha iyi bir tercih olur sedonanın 2008 modellerine de bakarsan fiyatları biraz çok olsada iyi modeller var. ayrıca corratec, amoeba, kron gibi markalar bakarsan bu fiyat aralığında bir model bulabilirsin.
    ayrıca eldiven ve kask almanı öneririm ve tayt forma gözlük gibi malzemelerde alabileceğin düşünülerek fiyatı ona göre belirleyip bir bisiklet alabilirsin
    deore setli 2007 model sedona761 bu fiyat aralığında benim favorim

9. divemasteronur

divemasteronur Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum hala Scott marka sub modeli 10 ve 20 yol bisikletleri var fiyat olarak bi şekilde ata bisiklet diye bir yerden öğrendim fiyatlarını aşağı yukarı 800 ile 110 arası değişiyor Sizce nasıl bu bisikletler siz ne dersiniz?

10. zafersidal

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    mtb veya yol bisikleti hangisini alcağına karar verirsen yardım edebilmemiz kolaylaşır:in: eğer yol bisikleti dersen ben anlamam:D anlayan arkadaşlar yardımcı olacaktır:)

11. divemasteronur

divemasteronur Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Hocam SCOTT SUB 10 ve 20 modeli genel olarak asfalt ve uzun yol ama torak yolada zaman zaman kullanmak istiyorum.Bİlgi almak istiyorum kullananlar varsa veya fikri olanlar bu model hakkında..

12. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    sen subla toprağa girersen nese dvm etmiim ben :D biraz konuları oku 1000 ytl max. bazında bisikilet modelleri araştırması yapmıştı bi arkadaşımız ... belki 2000 de olabilir ama şunu söyliim 1000 ytllik bir bisikleti sıfır almaktansa 1600 ytllik
    bir bisikleti 1000 ytlye almak daha avantajlıdır :D...

13. divemasteronur

divemasteronur Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Forumu okumak aklımdan geçmemişti çok sağolasın sen olmasan ne yapardım.:D Senin kadar aklımız çalışmıyormu yaw bizim arkadaşım forumu okuyorum zaten ama karar veremedim işte ondan soruyorum bi kaç model sordum onlar hakkın da bilgi istedim Toprak dediysek dere tepe düz gitmek değil.

14. zafersidal

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    sub serisi gördüğüm kadarıyla city bike olarak geçiyor vites sistemi mtb'ile benzerlik göstersede çatalın sabit olması, ne kadar az engebeli olsada kollarına ve bileklerine büyük yük bindirirek yorulmana ve hatta sakatlanmalara yol açabilir:Ahhh-1660 . ayrıca 26"x1,3 lastikler toprakta kayarak düşmene neden olabilir.
    benim fikrim amoeba scud alıp ince(26"x1,50)lastik takıp, asfaltta maşayı kitleyerek kullanabilirsin:in: .
    karar senin:in: umarım yardımcı olabilmişimdir:)

ayrıca bu model bisiklet kullananlarda yardımcı olabilirler

15. SerKaN2081

SerKaN2081 Aktif Üye

Seviye:
    sağlam kadrolu fazla ağır olmayan biisklet öneririm.
    lastikleride yerine göre ayarladımı sorun olcanı sanmıorum :)

16. divemasteronur

divemasteronur Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Yalnız bişey dikkatimi çekti mesela bazı markalarda enstürümanlar daha fazla ve scotta onlar olmamasına rağmen fiyatı onlar kadar fazla.Sanki birazda marka alıyormuşuz gibime geldi ama tabii bilmiyorum.Forumda çok kişi var ama kimse bişey yazmıyor arkadaşlar sizden bana bisiklet alın demedim sadece yardım dedim kullananlardan bilhassa ben alırım bisikletimi :)

17. Koray Karaman

Koray Karaman Onursal Üye

Seviye:
    Kesinlikle TreK 4500 ben kullanıyorum ve çok memnunum..27 vites olmasıda avantaj..! fiyata gelince 595€

18. Koray Karaman

Koray Karaman Onursal Üye

Seviye:
    kesinlikle araştır TreK 4500'ü..Çok hoşunuza gidicek.GereK arazide gerek şehir içi süper bir bisiklet.

19. Samet Saglam

Samet Saglam Bisikletkolik

Seviye:
    Donanım olarak scott pahalıdır. Ama scott ta çok güzel makina. Sen toplamayı düşünütsen scott kadro üzerine sram donanım kullanabilirsin. Fiyat olarakta neye çıkar bilemiyecem ama acele etmemeye çalış. Kronu alırken ço acele ettim ve pişmanım. Biraz daha bekleyip üzerine para ekleyip daha güzel birşey alabilirdim. Bu arada xc1000 kötü filan sanmayın giriş seviyi çok iyidir ama daha üst birşey daha iyi olabilir.

20. Nevzat KÖSEOĞLU

Nevzat KÖSEOĞLU Onursal Üye

Seviye:
    hepsini belirtmiş zaten