Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aero jantlar ne kadar hızlı? (Video+Test)

Konu, 'Bisiklet ve Ekipmanları Test Köşesi' kısmında Serkan Mıstınoğlu tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. Bora Kıraç

Bora Kıraç Rifa Siempre

Adı:
    Bora Kıraç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bu setin bir alt versiyonu olan Shimano RS-81 C35'i kullanıyorum gayet memnunum. Düzlük ağırlıklı sürdüğümde ortalama tempom 32-33'lerde olurdu, şimdi 34-35'lere dayanıyor. Belki biraz psikolojik, ama ne olursa olsun etkisi var :)

Bu arada RS-81 fiyat olarak da Zonda vs. seviyelerine yakın o yüzden Dura-Ace gibi bisiklet fiyatı gömmüyorsunuz.

celikeren bunu beğendi.
  2. Sefa01

Sefa01 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Pinarello
    Seviye:
    Onu inceledigimde, ultegra setten cokta farkli olmadigini soyluyorlardi incelemelerde. Cunku rs serisnin 50 mm alacaktim arastirmistim. Ben zondayi tercih etmistim. Karsilastirma firsatiniz olursa ileride alacak olan arkadaslara cok yardimci olursunuz

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. Bora Kıraç

Bora Kıraç Rifa Siempre

Adı:
    Bora Kıraç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Valla ben de tam tersi yazılar okuduğum için almıştım açıkçası :) Dura-Ace seviyesinde bütçesi olmayanlar için en geçerli All-Around jant setlerinden birisi diye okumuştum. Ben düzlük performası önemsiyorum ama eğimlerde de dezavantaj yaşamak istemiyorum o yüzden 35mm aldım. Önceki setim Aksium S olduğu için farkı çok net hissediyorum ama Zonda ile karşılaştırma yapmak için kullanmak lazım ikisini de biraz.

celikeren bunu beğendi.
  4. OğuzHANN

OğuzHANN Yeni Üye

Seviye:
    Yorumlar çok bilgilendirici ve açıklayıcı, çok çok teşekkürler.

5. celikeren

celikeren Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @Bora Kıraç Bilgiler için çok teşekkürler, göbek sistemi Rulman mıdır? bilgi bulamadım bununla ilgili.

6. Fırat Y.

Fırat Y. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    @Bora Kıraç RS 81nun ağırlığı carbon olmasına rağmen alü camp scirocco 35 mm ile neredeyse aynı görünüyor neden böyle, üstelik fiyatı da 3 katı

7. Bora Kıraç

Bora Kıraç Rifa Siempre

Adı:
    Bora Kıraç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Tamamen karbon değil RS-81 ne yazık ki. Fren yüzeyleri ve başka alanlarında aliminyum kullanılmış, jant telleriyse çelik. Ağırlığın fazla olması bu nedenle. Aslında RS-81'in 24mm versiyonu 1.500 gram civarı bildiğim kadarıyla, bir hayli hafif yani.

Bildiğim kadarıyla eski tip bilyalı sistem kullanıyor Shimano hala. Bunun sebebi de daha uzun ömürlü olmaları diye gösterilmiş. Tabiki rulmanlı sisteme göre daha fazla bakım gerektiriyor haliyle.

Fırat Y. ve celikeren bunu beğendi.
  8. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

yüksek profilli jantların albenisi var,yalnız bir dostum abd 'ye gitti 18.000 gaymeye 2016 model cannondale aldı,geçen karşılaştım ,sahilde yandan şiddetli rüzgar yiyince toplamam güç oldu dedi,bu jantlar kapalı bir yerde kişiye avantaj sağlar ,kapalı bir velodramda dönecek olur iseniz burada rüzgar zati yoktur,alacak olan arkadaşların,rüzgar faktörünü göz önünde bulundurmaları gerekecek 6 cm uzunluğunda bir yüksek profile yandan ani bir rüzgar patlaması olurda jant tepki vermez ise ne ala, belki ilerde bunu çözerler.bu bir tasarım meselesi.

35.000 gaymelik gıantta aması yüksek profil jant..

9. Alizee

Alizee Kıdemli Üye

Adı:
    Ali
    Seviye:
    Konu basligi ve icerigi cok guzel, lakin arada giren çorba yorumlar insani okumaktan biktiriyor. bu sorun sadece bu konu icin de değil. baska konulardada var bu çorba olayı maalesef.

Sonuc olarak benim nacizane dusuncem, bizim gibiler (amatorler) icin 1500 euro janta vermeye gerek yok. daha altini da vermeye gerek yok. neyimize yetmiyor mavic aksium :D sanki herkes 1500w basiyor da sahilde bi biz katlanirla 15 le gidiyoruz. yani demek istedigim, f/p olarak cok dusuk bi olay bu jant olayi gormus olduk. is bacakta bitiyor.

Özgünn bunu beğendi.