Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aero jant tellerine hangi km saati mıknatısı uyar?

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında reha genç tarafından paylaşıldı.

1. reha genç

reha genç Bisikletkolik

Seviye:
    Merhabalar
    Jant setimi değiştirmemin akabinde km saatimin jant teline takılan mıknatısının yassı yapıdaki tellere uymadığını gördüm.Bu sorun için,daha önce böyle bir sorunla karşılaşmış veya çözüm sunabilecek arkadaşların yardımını bekliyorum.(Uyumlu bir mıknatıs nereden bulabilirim vs.)
    Şimdiden teşekkürler.

2. bts.elektronik

bts.elektronik Forum Bağımlısı

Seviye:
  3. gurkan

gurkan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Eye ile yuvarlak yapıdaki bağlantıyı biraz genişletin olmadı lastikle destekleyin. Çok özel bir malzeme satın almanıza gerek yok.

4. Ahmet Göker Derya

Ahmet Göker Derya Forum Demirbaşı

Seviye:
    Jant setiniz ne marka? Eğer Mavic ise yassı tellere uygun wheel magnet ayrıca satılıyor. Mavic bayisi bir mağazadan edinebilirsiniz. Jant setiniz crossmax tarzı üst model bir set ise yanında geliyor zaten. Yoksa arkadaşların dediği gibi herhangi bir mıknatısı değişikliğe gerek dahi olmadan takabilirsiniz.

5. Burak AŞIK

Burak AŞIK Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben şu an magneti yan monte ederek kullanıyorum ve sorunsuz çalışıyor. Ek bir malzeme almanıza gerek yok bence. Normal telde durduğu kadar sıkı durmuyor tek sorun o, ama yolculuk sırasında oynama yapmadığı için o sorunda çok büyük bir önem arzetmiyor.

6. reha genç

reha genç Bisikletkolik

Seviye:
    Normal telde durduğundan baya bi bol duruyor benimkisi,Deneme yaptığımda 15 km hızada magnet tel başına kadar inmişti.

7. reha genç

reha genç Bisikletkolik

Seviye:
    mavic Crossride

8. Ahmet Göker Derya

Ahmet Göker Derya Forum Demirbaşı

Seviye:
    Sıkıştığı kadar vida ile sıkıştırıp üzerini birkaç kat elektrik bandı ile sardığınızda sorunsuz olacaktır.

9. reha genç

reha genç Bisikletkolik

Seviye:
    Arkadaşlar elimdeki km saatinin mıknatısı vidalı sisteme sahip değil.Tarif edemicem ama Sigma bc 906 kullanıyorum.

10. reha genç

reha genç Bisikletkolik

Seviye:
    Sıcak Silikon damlatmak oldukça pratik ve mantıklı duruyor.zaten kolay kolay sökme ihtiyacım olmayacaktır.Deneyeceğim sağolun. Ayrıca hepiniz sağolun...

11. hakano

hakano Kıdemli Üye

Seviye:
    Selam,

Ayni sorun Hac5 kullanirken benim basima geldi. Kutunun icinden cikan miknatis Scott CR1'in yassi jant tellerine uygun degildi. Ya miknatisi telin yuvarlaklastigi ust veya alt bolume takacak, hiz sensorunu de ona gore ayarlayacaktim veya eski km saatinin uyumlu miknatisini kullanacaktim. Ikinci secenege gittim ve Hac5'i sorunsuz bicimde uzun sure kullandim. Daha sonra en basta hatali cikan hiz sensorunu yenisiyle degistirirken Ankara'daki Delta'dan Hac5'in yassi jant telleri icin urettigi miknatisi da temin ettim. Dolayisiyla onerim su: Miknatista marka farketmedigi icin Hac5'in miknatisini Istanbul Delta'dan ellerinde varsa 8 euro'ya alabilirsiniz. Yoksa Ankara'dan istetebilirler. Veya herhangi bir bisikletciden hem yuvarlak hem de yassi tellere uyan basit vidali miknatislardan temin edebilisiniz. (Tchibo'da bir ara satilan 14 TL'lik wireless saatin miknatisi soz gelimi.) Yapistirma bir cozum olabilir tabii ama nadiren de olsa wireless saatlerde elle basit mudaheleler gerekebiliyor. Onun icin vidali cozumden sasmayin derim.

12. frustrated

frustrated Kıdemli Üye

Seviye:
    ben patex yapıştırıcı ile tutturdum..km saati aynı bc906 jant ta shimano whm-505 aero telli..hiç oynamıyor..çıkarmak gerekincede biraz zorlayınca çıkıyor