Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Advanced Composite Teknolojisi

Konu, 'Giant' kısmında Rahman Ketenciler tarafından paylaşıldı.

1. Rahman Ketenciler

Rahman Ketenciler Kıdemli Üye

Seviye:

Merhabalar "Advanced Composite" teknolojisi hakkında bilgisi olan var mı?
    Scott Scale 35 ve Giant XTC Advanced 3 modellerinden birini almayı düşünüyorum. Scott ın kullandığı CR1 teknolojisi ile Gıant ın Advanced Composite teknolojisi karşılaştırılacak olursak hangisi tercih edilmeli? Sadece kadro fiyatlarına baktığımızda Scott daha pahalı. Giant ın aluminyum kadrolarının çok iyi olduğunu biliyorum. Ama karbon olanlar hakkında pek fazla bilgi bulamadım. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim..

2. Bora

Bora N/A

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Belirttigin gibi giant'in alu kadrolari cok iyi, ancak asil uzman oldugu konu 20 yildan bu yana karbon kadrolar..
    Scott'in geometrisi, borularin yapisi ve kullanilan karbon, daha agresif ve sert bir surusu beraberinde getiriyor..
    Giant'in ise daha yumusak karakterli, rigit ve konforlu kadrolari oldugunu biliyorum.
    Yarismak icin scott daha uygun gozukuyor.
    Bunlari surerek test etmemis olsam da genel kullanici yorumlari bu yonde...

Emrah Pektaş ve Rahman Ketenciler bunu beğendi.
  3. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Scott karbon teknolojisinde dünya lideri, bunu hiç tereddütsüz söyleyebilirim, Addict kadrolarda kullandıkları karbonu kalitesini başka hiç bir kadroda görmedim, 740 gr lık addict kadro diğer 900 küsür ve 1000 grlık kadrolardan çok daha rijitti !!! . Scott diğer en güzel yanıda fiyat performansının çok çok iyi olması. Giant ların fiyatları çok daha yüksek teknolijisine göre, Giant bir iyi yanı ergonomisinin biraz daha iyi gibi olması. Advanced karbonu gördüm çok güzel di ama fiyatı çok uçuk ne yazıkkı.

FatihDokmeci, Bora ve Rahman Ketenciler bunu beğendi.