Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ADSL 4 KAT HIZLANIYOR (Telekom Çıldırdı)

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında obsolate tarafından paylaşıldı.

1. obsolate

obsolate Kıdemli Üye

Seviye:
    arkadaşlar ADSL 4 kat hızlanıyor ve fiyatları düşüyormuş, ve yeni 4 mbit'lik hız gelmiş.. ayrıntı aşağıda;

Toptan ADSL fiyatlarındaki indirimin ardından TTNet bunu tüketicilere yansıttı. Yeni tarifelerle TTNet limitsiz ADSL 4 kat hızlandı. 256 kilobit limitsiz tarife mevcut 49 YTL’lik ücretinde herhangi bir artış olmadan 1 megabite çıkarılırken; 512 limitsiz ADSL İnternet bağlantısının hızı 2 megabite getirildi ve aylık ücreti 79 YTL’den 69 YTL’ye indi.

Yeni tarifede öne çıkan internet kullanıcılarına ilk kez sunulan 4 megabitlik ADSL erişim paketi oldu. Türkiye’de ilk kez kullanıma sunulan 4 megabit genişbant limitsiz internet bağlantısı için kullanıcılar ayda yalnızca 89 YTL ödeyecek.

Yine TTNet’in yeni İnternet paketlerinden birini de 2 megabit hızında ve 6 gigabyte limitli ADSL bağlantısı oluşturuyor. TTNet, 1 megabit hızında 4 ve 6 gigabyte limitli paketlerinin fiyatını korurken 1 megabit hızında 9 gigabyte limitli paketini otomatik olarak 1 megabit limitsize çevirdi.

İNDİRİM 1 AĞUSTOS’TAN İTİBAREN GEÇERLİ
    TTNet müşterilerinin indirimli ücretleri 1 Ağustos tarihinden itibaren geçerli olacak. Yeni tarifeler ile paketler arası geçişler ise 6 Ağustos’ta otomatik olarak gerçekleştirilecek. 256, 512 kilobit ve 1 megabit limitsiz bağlantılar 4 kat hızlanacak; 256 kilobit müşterileri 1 megabit limitsiz tarifeye, 512 kilobit müşterileri 2 megabit limitsiz tarifeye ve 1 megabit limitsiz müşterileri ise 4 megabit limitsiz tarifeye transfer olacak. 2 megabit limitsiz müşterileri ise 4 megabit limitsiz tarifeye taşınacak. Aynı şekilde 1 megabit hızında 9 gigabyte limitli paket yine 1 megabit limitsiz pakete otomatik şekilde transfer olacak.

Aylık ücretlerin dışında, statik IP ve bağlantı ücretlerinde herhangi bir değişiklik yapılmadı. Bu arada Yaz Fırtınası Kampanyası’ndan faydalanan kullanıcılar, yeni tarife ile yeni paketlerine otomatik olarak taşınacak ve bu aboneler mevcut kampanya kapsamındaki indirimlerinden faydalanmaya devam edebilecek.

TÜKETİCİLER BİRLİĞİ: İNDİRİM YOK, SANAL HIZ ARTIŞI VAR
    Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Bülent Deniz, TTNet’in, Türk Telekom’un 1 Ağustos 2007 tarihinden itibaren geçerli olan yeni toptan ADSL fiyatlarına paralel olarak ADSL fiyatlarında yaptığı indirime ilişkin “Ortada bir indirim yok. Sadece sanal bir hız artışı söz konusu” dedi.

http://www.ntvmsnbc.com/news/416290.asp

Murat EVGİN ve yunuskivanc bunu beğendi.
  2. eYa

eYa Bisikletkolik

Seviye:
    Obaaaaaa oldum resmen :) Geçen günlerde açıklanan toplu tarifelere iç geçirerek bakmıştım. 256 kpbs limitsiz kullanıyorum. desenize uçacaz artık :D

M.Huzeyfe ÇAVUŞOĞLU bunu beğendi.
  3. obsolate

obsolate Kıdemli Üye

Seviye:
    ben 2 mbit'e ayda 139 ödüyordum, 6 Ağustos'da 4 mbit e çıkıp ayda 89 ödeyecem :eek::D

4. eYa

eYa Bisikletkolik

Seviye:
    Yurtdışı çıkışı alt yapısının bu hız artışı ile oluşan yükü kaldırabileceğinden şüpheliyim.

5. KAMİKAZE

KAMİKAZE Kıdemli Üye

Seviye:
    Kotalı kullanıcılarada bi güzellik yapsalarda sevinsek... neyse canım, yakında 4gb'ı 10gb'a çıkarırlar nasıl olsa:D...

6. yunuskivanc

yunuskivanc Aktif Üye

Seviye:
    Cok haklısın:in: ama ben bunu bile beklemiyordum telekomdan cok sasırdım hakketten:eek:
    Bi yandan da olması şart bi uygulama diye düşünüyorum. Çünkü bildiğim kadarıyla avrupada adamlar internete bizden hem cok hızlı hem de cok ucuza bağlanıyorlar.
    Bu sevindirici paylaşım için teeşekkürler.:D

M.Huzeyfe ÇAVUŞOĞLU ve xcangel bunu beğendi.
  7. selfpower

selfpower Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    512 kilobit den 1 megabit e çıktığı zaman ben arada hiçbir fark göremedim,inşallah sadece adı 4 megabit olmaz ...

8. selcuktnt

selcuktnt Forum Bağımlısı

Seviye:
    şüphe yokki bence bu işte bir iş var kuzinin dediği gibi bu sistem bile zor işlerken hız artırımı adsli zorlaştırabilir neyse hayırlısı :)

9. ismailofli

ismailofli Bisikletkolik

Seviye:
    Harika fikir...;)

10. Mr. Biggs

Mr. Biggs Üye

Seviye:
    Naptın hocam, ben 4gb'ı 5 yaparlar mı diye düşünüyodum..Bize bişey çıkmamış piyangodan..

Tarife değişikliği yapacaklar biraz beklesinler, Kablonette fiyatlara bir ayar çekicek..Uygun bir şey olursa kablo'ya geçilebilir belki..

xcangel bunu beğendi.
  11. nyx

nyx Kıdemli Üye

Seviye:
    turk telekom un altyapısının böle bi değişimi kaldirabiliceni sanmam...
    malesef şüpheyle bakmaktayım...altından bişi kesin çıkar..

bisikletci bunu beğendi.
  12. Ercan Bayram

Ercan Bayram Onursal Üye

Seviye:
    1mbit sınırsıza geçmenin vakti geldi o zaman :)

49 ytl süper :)

çok sevindirici haber oldu teşekkür ederimmm ;)

13. Servet Gungoren

Servet Gungoren Kıdemli Üye

Seviye:
    kaldırır işin içinde olduğum için biliyorum sürekli alcatel den adsl için santral alıyorlar bu da tabi yeterlilik demek

14. bisikletci

bisikletci Bisikletkolik

Seviye:
    Kotalı mağduru olaraktan bizdeki 1 mbit hızı 4 kat artacaksa bu daha hızlı sekilde vr indirmek demek ve msn de webcam konusmasında 10 dk 200-300 mb kotadan gidecek demek oluyor .. bizi batırmak istiyolar yaw .. zaten bu 1 gb oldugundan beri ben ha bire 50 ytl oduyorum bi turlu sbt ücreti ödeyemedik 30 ytl :)

15. OnErAl

OnErAl Kıdemli Üye

Seviye:
    Hiç sevinmiyorum buna İndirim Denmez çünkü...

:( resmen oyun oynuyorlar... bizim olmayınca... indirim yapmasındalarda onun yerine kazıklayıp kazıkladıklarıyla gidip altyapıyı güçlendirseler...

16. Ercan Bayram

Ercan Bayram Onursal Üye

Seviye:
    bende aynı dertten müzdaribim şimdi yeni gelecek tarife eskisi 256k yenisi 1mbit olacak sınırsız :D ben o tarifeye geçeceğim hemen :)

her ay fazla ödüyorum yaw :D

17. Önder Özdoğan

Önder Özdoğan Onursal Üye

Seviye:
    Kullanıcılar için bu iyi haber..artık kotaları değişmenin vakti geldi..:) zamanla fiyatların daha da geriye çekileceğin den eminim..hızlar artıkça fiyatların düşmesi olağan üstü..;)

18. obsolate

obsolate Kıdemli Üye

Seviye:
    arkadaşlar hız artırımı yapılmış, yani okmeydanı tarafında gerçekleşti daha doğrusu, aşağıda speedtest sonucum var 3500 e anca çıktı :)