Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Adıyaman'da bisikletle gezince erkeklerden laf yemek

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında Erdem Musab tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Erdem Musab

Erdem Musab Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    arkadaşlar sakin olalım ben öyle seksi bir kadın değilim, hatta kadın hiç değilim. kendi halinde ortalama bir erkeğim. adıyaman da geçen hafta sonu bisiklet süreyim dedim. haa bisikletim de öyle şekil yahu vaaav diye tabir edilen bisikletlerden de değil. hiçbir çekiciliği olmayan market bisikleti diye tanımlanan normal bir bisiklet. ben bisikleti çok severim hava iyiyken az çıkayım bisiklet süreyim dedim. bu adıyaman'da ziyaret denilen bir yer var, kahta yolunda. merkezden çevirdim pedalı oraya doğru, sanıyorum bir 10 km uzaklığı da vardır. üstümde lcw'den alma ucuz bir kırmızı mont var altımda da pazar malı eşofman.

alay etmek için değil ne kadar normal görünümlü olduğumu anlatmak için vurguluyorum. başıma da beremi taktım bastım gidiyorum. 10 km boyunca 2 erkek grubuyla karşılaştım. onlar kaldırımda ben yol kenarında. ilk grubun yanından geçerken biri bir ıslık çaldı hani kızlara laf atanların çaldığı türden bir ıslık. arkamı dönsem sana değil kardeş diyecek muhtemelen, zaten ilerde başkaları da var ama adım gibi eminim banaydı bu ıslık. neyse dedim devam ettim. gittim ziyaret denen yere, güzel yapılmış ağaçlık filan. insanın içini açıyor, az oturdum tek başıma etrafı inceledim.

bir müddet oturduktan sonra döneyim merkeze doğru dedim ve bisiklete atladım gidiyorum. daha 1 km olmadı bir grup karşıdan geliyor tabi kaldırımdalar. hah dedim bunlar hani taa uzaktan bir köpeği gördüğünüzde size saldıracağını belli eden bakışları vardır ya, saldıracağını hemen anlarsınız.. bunlardan da biri öyle bir bakıyor ki tamam bakalım neler olacak dedim yaklaştım. çocuk beni süzdükten sonra yanındakilere kürtçe bi şeyler söyledi. anlamadım ama kuvvetle muhtemel benle ilgiliydi. onlara doğru eğildi fısıldar gibi konuştu ve bizden başka kimse yok orda.

çocukların yaş ortalaması muhtemelen benden 10-11 yaş kadar küçük. boşver cahilliklerine ver hangi biriyle uğraşacaksın dedim ancak adıyaman'da eşimle ve kız kardeşimle beraber çıkıp gezme hayallerim suya düştü. bir erkeği bile gayet sıradan görünümlü kıyafet ve bisikletiyle bu kadar inceliyorlarsa tam donanımlı kasklı bir adamı o değişik bisikletlerde gördüklerinde muhtemelen daha başka olurlar.

adıyaman'da yaşayanlar için üzücü. gün sayıyorum umuyorum 6-7 ay içerisinde burdan tayin olup gideceğim ve bir ihtimal malatya'ya kendi memleketime :) ahhh keşkee. bir ihtimal de daha batıya.

bisiklet bilinci ne vardı gelişse, insanlara aşırı ilginç gelmese, bisiklet yolu olsa, kişiler huzur bulsa, hayat bayram olsaaa.

2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Ben böyle şeylerin memleket ya da cinsiyetle alakalı olduğunu düşünmüyorum. Benzer olayları ben de yaşadım İstanbul'da. Sadece erkeklerden değil bayanlardan da aynı tepkiyi gördüm. Hatta bir grup kızın tacizine de maruz kaldım. İçlerinden biri malum deyimi haykırıyordu. " bütün bisikletlere bindim Bisan'a binemedim" :D

3. Abdullah.R

Abdullah.R Forum Demirbaşı

Seviye:
    kızlar da cozuttu artık... :)

Berksan, BFOkuru ve Çağlayan bunu beğendi.
  4. NEVRES KME

NEVRES KME Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Pedaldaş Erdem ,

Sana daha uzun yazmak isterdim ama mesai içerisinde zor. Öncelikle Adıyaman Kahta Narence kasabasında 8-9 ayını geçiren arkadaşlarımdan biliyorum. Öncelikle etrafına Adıyaman dan bisikletli arkadaş bul. Sonra pes etme derim. Ama sıkıntıya düşmeden. Eşinle ve bacınla çıkmak istiyorsa gönlün yap bunu. Birileri tuğla olmazsa duvar öremeyiz....
    Güzel sürüşler olsun arkadaşım.
    Selamlar

Siz sürmeye devam edin. Konuşan konuşur. Torba değilki ağız büzesiniz. Kızına da erkeğine de.
    sizin ve bizim yapacağımız bisiklete kurallarıyla binmek ve aşılamak.
    Haydaaa pedallara bakemmm ;)

Siz sürmeye devam edin. Konuşan konuşur. Torba değilki ağız büzesiniz. Kızına da erkeğine de.

5. Osman Kıtay

Osman Kıtay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Maalesef bazı bölgelerde böyle sıkıntılar yaşanıyor. Vereceğim örnek geneli kapsamaz ama 2-3 ay önce yabancı bir bayan Van tarafında gaspa ve tacize uğramıştı. 90 ların sonunda GİT dergisinde okuduğum 2 seyyah (yanılmıyorsam birisinin adı Aziz di). Artvin-Mardin rotasında Kars ya da Ağrıda ölümden dönmüşlerdi. Forumda bulunan Abdullah R. arkadaşımız ise Çanakkale -İzmir arası sahil rotasından şikayetçiydi. O da oralarda bu tarz sıkıntılar yaşamıştı. Ama sıkıntılar her yerde, her an yaşanabilir kanaatindeyim. Bazı şeyleri sizin yaptığınız gibi görmezden gelmeyi becermek, bazen de öngörülü olup olacak olayların önüne olmadan geçmek gerekli. Ama daha çok evine dahi davet eden, ekmeğini yemeğini paylaşan, destek olan insanlarımız daha fazla.

Nyusha, NEVRES KME ve Tahir Keskin bunu beğendi.
  6. NEVRES KME

NEVRES KME Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Sistemim takıldı, bir sürü aynı mesajdan olmuş. Pardon arkadaşlar

Hadeeee Abdullah,

Sen de dışarı çık biraz Kumburgaz-Silivri yap. Hade bakemmm herkes pedallamayaa :)

7. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Ard arda aynı mesajları görünce gaza gelip, işi bırakıp, bisikletime atlayacaktım nerdeyse. :)

8. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Allah akil fikir versin...

9. Erdem Musab

Erdem Musab Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    doğrusu bisiklete binmekten vazgeçmeyeceğim. varsın laf atsınlar :) adıyaman halkı genel olarak iyi ve yardımsever ancak yaş grubu 15-22 civarı olan tayfa sıkıntılı. hepsini kapsamasa da ot içme filan gibi ayaklar var burda. özellikle migrosun arka tarafına düşen muhit sıkıntılı. 1 yıldır görmezden gelerek yaşıyorum. ancak adıyaman insanında kendi hayatları da dahil müthiş bir boşvermişlik var. kendi hayatları da ucuz başkasının hayatı da. trafik kuralları umurlarında değil. yazın 3 kez ciddi ezilme tehlikesi atlatınca bisikletle işe gidip gelmeye son vermiştim. şimdi yine çıkıp minik minik turlar atıyorum olabildiğince trafikten uzakta :) teşekkür ederim ayrıca :)
    evet tüm halka mal etmiyorum ve umursamıyorum da. ancak belirttiğim gibi keşke daha insancıl davranan bir halk olabilseydik. bu sitede yeni olmama rağmen burayı çok sevme nedenim ise bu detay: insanların medenice hobileriyle uğraşması ve karşılıksız şekilde diğerine yardımcı olması. hasretiz buna :)

Soner Közen ve Çağlayan bunu beğendi.
  10. NEVRES KME

NEVRES KME Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Enes!

hadi bakayım sende derse.
    Teneffüsünde de bisiklete binersin ;)

11. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    Geçtiğimiz yaz mevsiminde,tek tabanca tur yaptım,günde 60 km'ye çıktığım oluyordu,

Bir keresinde,park'ta dinlenmeye çekildim,gencin bir tanesi beni görünce,abi sen ''almancı'mısın'' deyince gülmeden geçemedim,bu algıyı değiştirmek bizlerin elinde ve değiştireceğimize inanıyorum.. :)

12. NEVRES KME

NEVRES KME Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Çağlayan,

işte bu kardeşim. Türk'lerde bisiklete biner. bunu göze sokmak lazım. işte o ka.
    Sen beni anlamışşsın. sağol ;)

Çağlayan bunu beğendi.
  13. Mehmet H.

Mehmet H. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    ne kendisine ne başka birisine faydası olmayan tipler genelde
    benimde kaskıma çekirdek atmışlardı dönüp baktım böyle insanlara ne denirki dedim içimden yoluma devam ettim bazen küçük bir olay yüzünden bütün gün moralini bozabiliyor insanın
    arkadaş bulmak en iyisi ama her zamanda arkadaşın müsait olmuyor kulak tıkamak böylelerine en iyisi

Soner Közen ve Çağlayan bunu beğendi.
  14. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Kaska çekirdek atmak mı valla insanların işleri güçleri kalmamış

İstanbul'da da çocuklar acayip ilgili güzel laflar atıyorlar :D kimisi abi bende geleyim seninle diyor tabi birşey olur yolda o sorumluluğu alamam,ama istanbulda da 20 yaş üstü bisikletlerde alakası olmayanlar barzo tipler laf atabiliyor bende de ne kask ne tayt olmadığı halde tipe bak demişlerdi ,benzinlikte lastik şişirenler 60 psi bastığımı görünce şaşırıyor ,şişirme sırası varsa sıralarını veriyorlar lastik şişene kadarda bisikleti inceliyorlar,istanbulda tek sıkıntı trafikte sürmek ,hiçbir zevk alamıyorum

15. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Aklıma Elazığ-Trabzon yolunda bir kamyoncunun kafayı camdan çıkartıp "A.... k..... senin!" demesi geldi. Etrafta dediği eylemi yapabileceği tek canlı ben olduğum için garip gelmişti tabii. Gümüşhaneli tanıdıklarıma anlatırım bu anımı hala.

Olay Gümüşhane'de olmuştu yahu, o sebepten.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 17 Ocak 2014
  16. NEVRES KME

NEVRES KME Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bende benzinlikte 75 psi vuruyorum. Adamın biri demezmi "patlar yenge" :) Öğrendiğimi uyguluyorum dedim...

17. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Kapalı toplumlarda, özellikle de baskıcı toplumlarda eşcinsellik en üst seviyededir.

Yani o grubun akşam "orgy" düzenleyecek olması olasılığı yüksek :D

18. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:
    Uslubunuza hayran kaldim Nevres hanim, bu gibi olaylarda moral olarak dahi yipranirken gülümsetebilmeniz cok guzel.

Soner Közen bunu beğendi.
  19. NEVRES KME

NEVRES KME Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Cuma neşesi olarak çok güldüm:)))) Allah da seni güldürsün.

Elazığ bende güzel anısı olan bir şehirdir. Yıllar önce 1.lig maçı yönetmiştim Elazığ'da.
    Sevgiler selamlar pedaldaş

Pedaldaşım,

Önemli olan kimseyi kırmadan sevimli şekilde uyarmaktır..
    Gülerekte anlatılır, anlamak isteyende gülerek anlar.

Ugur Basbag'a yazdığımı koymayı unutmuşsun ;)

Uyarmak deyince tabiki haddim değil.
    Sadece konunun uzamamasını rica etmek yerine, şakalaşarak yazmaya çalıştım.
    Pedaldaşlarımın anlayışı içinde tşk ederim.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 17 Ocak 2014
  20. A.Aşkar

A.Aşkar Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:

turan kelleci bunu beğendi.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.