Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

adı 3.sayfa haberlerine karışan bisiklet..

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında hulyaars tarafından paylaşıldı.

1. hulyaars

hulyaars Forum Demirbaşı

Seviye:
    Arkadaşlar bugün hürriyetin sitesinde okuduğum bir habere yervermek istiyorum:habere dikkatimi çeken tek neden bisiklet sözcüğünün içinde geçmesiydi.Bu haber üzücü bence; tacizciler hiç bitmez herzamanda olacaktır ama takıldığım nokta odeğil sadece bisikletin böyle bir olay içinde geçmesi kötü:(

haber:http://www.hurriyet.com.tr/gundem/6854382.asp?gid=180

2. Volkan Çağlar

Volkan Çağlar Forum Bağımlısı

Seviye:
    terbiyesiz insanlar:boese157:

3. Pelin

Pelin Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Felt
    Seviye:
    Kötü bir olay :boese157:

4. bisikletci

bisikletci Bisikletkolik

Seviye:
    Adamı serbest bırakmışlar . Demek ki taciz bir suç değil ..

Bizede İran kuralları lazım adalatte bak ozaman yapılıyomu böyle suçlar . Kescen kafasını olcak bitcek .. Yıllardır böyle bu sistem ne değişiklik yapıldı bu konularda hiç .. Al işte yeniden adam aramıza döndü . Hemde bisiklet kullanıcısı .. YAZIK ...

5. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Birde ödül verselermiş. Geçenlerde de alsancakta bisikletle kapkaç yapmışlar, sonra polis oradan geçen tüm bisikletlileri durdurup arama yapmaya başlamış. Diğer bisiklet kullanıcılarınıda kirleten olaylar. Vur kafasına 2 tane bakalım yapıyormu birdaha...

6. poibra

poibra Üye

Seviye:
    Çok sinir bir durum. Artık sokakta giderken bir bayanın arkasından geliyorsam çantasını öteki tarafına alıyor veya teröristmişim gibi bakabiliyor. Mümkün olduğu kadar uzaktan sürüyorum bende. Bu tür olaylar bizide kötüye çıkarıyor :(

7. gencizmirli

gencizmirli Forum Bağımlısı

Seviye:
    Terbiyesizlik...Hem mahkemenin verdiği karar hemde bu yaptığı.
    Çok doğru sölüyorsunuz böyle kişiliksiz insanların yüzünden bizler zor duruma düşüyoruz.Ne diyelim böyle bir suçu cezasıs bırakanlar utansın...

8. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Üzücü olan konu bir değil, dört tane.
    1) Kişinin eğitimsizlik sonucu karşı cinse tacizde bulunması
    2) Bu fiili işlerken bisikleti araç olarak kullanması
    3) Ceza almadan salıverilmesi (ki bu, kanunda suç sayılmadığını gösterir)
    4) Medyanın bisikletle ilgili ancak böyle olumsuz bir olaya yer vermesi, bisikletin faydaları, etkinliklerimizi, topluluklarımızı, yarışlarımızı gündeme getirmemesi de sadece suç içinde geçen konumda bisiklet sözünün geçmesi beni daha çok üzüyor.

9. hulyaars

hulyaars Forum Demirbaşı

Seviye:
    yaptırımı olmayan suçlar suç olmaktan çıkıp günlük yaşam içindeki aksilikler gibi algılanacak yakında sanırım.Bu adamın resmini ver bakalım gazetelerde sayfa sayfa madem hukuk bişey yapmıyor toplum yaptırımıyla belki vazgeçer...

10. bisikletci

bisikletci Bisikletkolik

Seviye:
    Ben dün Adana savcısıyla konuştum ( Aynı salonda antrenman yapıyoruz ) .. Dedim böyle böyle neden suç işleyenler kapıdan salınıveriyor .. Açıklama şöyle oldu :

Kanun ve yasa dedi ...

Kişinin daha önce yaptığı her hangi bir suç durumu yoksa , bu tür cezalardan tutuksuz olarak yargılanır yani yargılanma süreci işler , mahkemesi sürer , ama tutuksuz yargılanır .. Bu sürecte onun bir dosyası çıkar ve bu onun artık unutulmaz bir parçası olur .. Hep üzerinde kara bir leke vardır . Adliyeye gidip temiz kagıdı istedmimi bu cıkar dedi ..

Herhangi bir ikinci sucu işlerse bu sefer dosyası kontrol edilip tutuklu ya da tutuksuz yargılanma işleyişine karar verilir. Bu demek oluyorki o işledigi suc yaptığı taciz yanına kar kaldı ..

Çoğu insan farkında değil fakat ( suç işleyenlerde ) , ilk sucu işledinmi aslında bitmişsindir demektir ..

Daha derinlere devlet düzeyine inmedim :) Herkes biliyorki cogu dosya kapanıyor , kaldırılıyor ...

Mesela erzurum mu nerden 1985 senesinde birini bıçakla öldüren bir herif cinayetten yargılanmıs ve şuan inanabiliyormusunuz MHP den milletvekili adayı .. Buyrun burdan yakın ...

Handan bırak toplum yaptırımını , halk linc etmek isterken bu adamlar korunuyor yaww :) Tabi şöyle durumlarda var , benim babam polislik görevindeyken ( şu an emekli ) anlatır anılarını , eskiden yıl 1998-2000 arası böyle sokakta serserilik yapan , zarar veren , kızlara sataşıp taciz edenleri , karakola alıp alt katta özel odalar varmış orda bir güzel ....... Ama eskiden ...

11. Karakartal Platton

Karakartal Platton Forum Bağımlısı

Seviye:
    Terbiyesizller kötü haber (