Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Adet yerini bulsun tur bisikleti tavsiyeniz var mı

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında fatih kurt tarafından paylaşıldı.

1. fatih kurt

fatih kurt Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bu işe yeni niyet etmiş biri olarak fikrinizi almak istedim. 1200 civarı bütçem var. Bunun 8 – 9 yüzünü bisiklete kalanı akaesuar vs olarak şimdiden almayı düşünüyorum. Yeni başladığım için bisiklet parçalarını değiştirmeyi düşünmüyorum. Aklımda sedona 321 var. Bir de bisikleti aldığım yerden bagajı yaptırabilir miyim?

2. Emre Gülen

Emre Gülen Onursal Üye

Seviye:
    Hayırlı olsun 321 güzeldir. Bagaj içinse bayide varsa taktırabilirsiniz tabikide.

3. ulaş alkaşi

ulaş alkaşi Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    salcano ng 650 26 hd de karar kıldım bende bütün türleri markaları inceledikten sonra , fikirlerinizi öğrenmek isterim

4. Emre Gülen

Emre Gülen Onursal Üye

Seviye:
    Sırf hidrolik fren diye bu kadar düşük maşalı ve vitesli bisiklet almak bence mantıklı değil . V frenli olsun maşa ve vitesleri daha iyi olsun derim ben.

5. yuzuakyener

yuzuakyener Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Forumda 321 satan bir arkadaş vardı çok temiz. Sanırım 700 civarı bir şey istiyordu. Bence değerlendirebilirsiniz. 321 güzel bisiklettir. Maşası da amortisörlü olsa tadından yenmez ama o da ekstra ağırlık tabii ki.

6. ulaş alkaşi

ulaş alkaşi Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    kron xc 250 disk fren var bi de, aslında bunu beğenmiştim ben , bu da olabilir belki ne dersiniz , yener bey ben ikinci el almaktn biraz kaçınıyorum. fiyatı da uygun kron un 550 tl civarı , ne dersiniz

fatih kurt

fatih kurt Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    2. el konusunda fazla tecrübem olmadığı için biraz çekingenim. Ağırlık konusuna gelince, genelde asfalt üzerinde kullanacağım için amartisör olmasa da olur. Yeter ki şehirler arası turlarda akıcı olsun, sağlam diğer bir ifadeyle rijit olsun. Tabi birde mümkünse ucuz olsun. Diğer modellerle ilgili çok bilgim yok ama sedona 321 bir görelim belki başka modele kayar gözüm bayide:)

8. ulaş alkaşi

ulaş alkaşi Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    fatih bey , çok zor seçim yapmak bende aşırı zorlanıyorum, hergün yeni bi modele karar veriyorum , sonra bi yorum geliyor kararım anlık değişiyor. :) tanrı yardımcınız olsun valla :)

fatih kurt

fatih kurt Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    aynen haklısın aslında ben de bayadır uzaktan takip ediyorum ama kadro kalitesi gibi çok genel konuları biliyorum. Bizimkisi biraz cahil cesareti... ulaş bey ilk elin günahı olmazmış derler ya olmadı ordan avuntu buluruz:)

10. ulaş alkaşi

ulaş alkaşi Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    arkadaşlarda sıkıldı sanırım bisiklet seçimi konularına cevap vermekten , bisikletçilerde ellerinde ne varsa onu öneriyorlar . :)

11. yuzuakyener

yuzuakyener Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bende Salcano City Sport 27VS var. Bisikletimden gayet memnunum ama kıyas yapabilecek kalitede bisiklet yok etrafımda. Ama Sedona daha bir kaliteli duruyor Salcano'ya göre. Gidip gezin inceleyin öyle karar verin derim. Amatör ama çok araştıran birisi olarak Bolu gibi engebeli bir arazide (ki İstanbul da öyle) 27 vitesin rahatlığını yaşıyorum şahsen. Amortisörlü maşanın da. Bayır çıkarken kilitliyorum inerken açıyorum. Tek zararı ağırlığı.

12. ulaş alkaşi

ulaş alkaşi Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    yener bey 400 - 700 tl arası bana da bi bisiklet önerebilir misiniz lütfen , gidip hemen alacam. Şehirde işe gidip gelirken kullanmayı düşünüyorum kadıköy - maltepe arası felan. ama dağ bisikletleri de çok hoşuma gidiyor.

13. ulaş alkaşi

ulaş alkaşi Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Model xc250
    vİtes sayisi 21 vİtes
    gÖvde 7005 alumİnyum
    Ön sÜspansİyon kron neo preload
    arka vİtes shimano tourney tx55
    vİtes kollari shimano stef40
    Ön vİtes shimano fdtx50
    arka dİŞlİ shimano mftz21 7'lİ
    aynakol shimano fcm131
    fren setİ logan disc fren
    gÖbek setİ men joy
    zİncİr kmc-z50
    gİdon kron neo
    boĞaz kron neo
    sele borusu kron neo
    sele kelepÇesİ kron neo
    sele kron neo
    boĞaz yataĞi a-head over size
    elcİk velo
    lastİkler rubena scylla sport
    jantlar kron neo
    pedal feimin alumİnyum
    bunu Önerdİ bana bugÜn bİr bİsİkletÇİ

fatih kurt

fatih kurt Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Aslında piyasadaki markların hepsi hakkını veriyordur ama tam olarak neyi istediğimizi bazen bilemiyoruz. mesela konfor, kısa mesafede eğlenceli sürüş için amartisörlü modellere bakılmalıyken birisi çıkıp düz maşa al daha hızlı gider dediği için kafa karışıyorsa bu mantıksız. Ya da bin liralık makineyi iki bin liralık makineyle kıyaslıyorasanız kaynak bulmaktan başka çözüm yok demektir. Benim merak ettiğim uygun fiyata aksesuar bulmak için dechatlon iyi midir yoksa istanbulda bayi mi aramalıyım.

15. yuzuakyener

yuzuakyener Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    O fiyatlara Salcano öneririm. City Sport 30'a karar vermişti geçen bir arkadaş. Benim tavsiyem de o olur.

16. ulaş alkaşi

ulaş alkaşi Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    evet kesinlikle iyi bilen tecrübeli birinin referansı lazım. Yoksa her seçim yanlış olabilir en azından benim için

17. ulaş alkaşi

ulaş alkaşi Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    teşekkür ederim yener bey, hemen bakıyorum

18. gökhangenel

gökhangenel Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    selamlar,
    bisikletin kesinlikle disk fren olmasın. ağırlık yapar, masrafı fazladır. en önemlisi gittiğin yerde arızalanırsa mesela bir kasabada tamir edemeyebilirsin. ama bir v fren her bisikletçiden neredeyse ayarlanır.
    eğer asfalt dışına çok çıkmayacaksan, çıkacaksan da çok engebeli olmayan stabilze yollarda gezeceksen ön maşa sabit olmalı bana göre. hatta alu olursa çok rahat edersin. ona göre de lastiğini 32 - 35 yaparsan çok sorun olmadan asfalt - toprak yollarda ilerlersin.
    trek 7 serisi, specialized sirrus bu iş için uygunlar. kadroları da çok sağlamdır, yıllarca binersin.
    bu gibi durumlar herzaman şu çelişki olmuştur: 700c tekerler engebeli yollarda zorlanabilir. yani jant telleri demek istiyorum. eğer içim rahat olsun diyorsan 26 dağ bisikletini de tur bisikletine çevirebilirsin ama ön maşa yine amörtüsörlü olacak o zaman. bir de çamurluk, bagajlar vs ile ağırlık problemi ortaya çıkıyor.
    sonuç: asfalttayım diyorsan 700c (sirrus, trek 7 vb), yok dağlarda zorlarım dersen 26 mtb yi tur bisikletine çevir derim naçizane.

19. ulaş alkaşi

ulaş alkaşi Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    bakayım gökhan bey teşekkürler asfaltta kullanacam ama dağ bisikletlerinin görünüşü çok cezbedici , teşekkür ederim.

20. Gokalp Gokmenler

Gokalp Gokmenler Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Hocam bütçe olarak üst limitin 700 TL ise benden sana tavsiye atla Sirkeci'ye geç orada Yurt Bisiklet var Salcano yetkili bayisi. Oraya git modelere bak Yurt bisiklet liste fiyatına göre gerçekten çok güzel indirimler yapar, liste fiyatı 900 TL civarı olan bir Salcano'yu biraz pazarlık ile Yurt Bisikletten rahatlıkla 700 TL'ye alabilirsin. Oradan bütçene uygun alabileceğin en iyi bisikleti al. Salcano NG 650'yi çok fazla önermem ama Astro serisi iyidir. Bu arada Kron'dan direk uzak dur. Ben XC 250 kulandım, insanı bisikletten soğutur o bisiklet. Senin bütçen ile alınabilecek en iyi bisiklet Salcano Astro'dur.