Adana'dan iki gezgin geçti...

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
Geçen cuma elime geçen özel mesaj haftasonu ne yapacağımı karakara düşünmeme gerek bırakmadı.''Biz Geliyoruz '' başlığıyla gelen mesaj Serkan Taşdelen'dendi. Kim gelirse gelsin her zaman elimizden geleni yapmaya çalışırız fakat Serkan abinin ayrı bir yeri var.Geçen sene ''Pedalla Türkiye'' projesiyle yollara düşen Serkan Taşdelen memleketim Ordu'ya vardığında ben stajım nedeniyle Adana'da, O Adana'dan geçerken ben Ordu'daydım.Yani bir türlü buluşamamıştık.Bu büyük bir fırsattı.Yalnız olmadığını ve yanında birçok forumdan tanıdığım (kevserseri takma adlı) Kevser ablanın da geleceğini duyunca heyecanım ikiye katlanmıştı.En son yaptığı Artvin turunu defalarca okumama rağmen hala arada açar bakarım.Karadenizli olmama ve doğaya meraklı olduğumdan her fırsatta gezmeme rağmen o turdaki manzaralarla boy ölçüştürebilecek bir yer görmüş değilim daha.Neyse ikiside forumdan yazılarını büyük keyifle okuduğum insanlardı.Yeni bitirdikleri Likya turundan hızlarını alamayıp birde Doğu Akdeniz turu için pedalları sıvamışlar :) Bize de hoşgeldiniz demek düşer :) Ayrıca forumdan Adana'da olduklarını bildiğim fakat bir türlü buluşma fırsatı bulamadığım tekerci arkadaşlarla da buluşacak olmam o güne daha fazla bir anlam yüklemişti.
Neyse gün geldi çattı. Heyecanım nedeniyle uyuyamadığımdan sadece 2 saatlik bir uyku ile bisikletimi yerel minibüslerden birine atıp bana 50 km uzaklıkta olan Adana'ya vardım.İstikamet otogar.
http://www.bisikletmisiklet.com/albums/userpics/31.JPG
Ben otogara vardığımda tahminimden biraz daha kalabalık bir karşılama grubuyla, Serkan abi ve Kevser abla ile karşılaştım.İkisini tanımak benim için hiçte zor olmadı :) Gerek donanım,giyim,kuşam olsun gerek konuşma tarzı ve edilen muhabbet olsun hiç mi hiç yabancı gelmedi.Sanki daha evvel tanıyormuşum gibi rahattım :) Önceden bir türlü tanışamadığım arkadaşlarlada tanıştıktan sonra çıktık yola. Plan az çok bir gün öncesinden kafalarda oluşmaya başlamıştı. İlk önce Murat abinin yardımıyla İbrahim Usta'nın dukkanını açtık ve bisikletler kısa bir bakımdan geçti.Bir grup sabah kahvaltısı için poaça-simit almaya giderken bizde onlar gelene kadar yakın civardaki Atatürk'ün Adana'daki evini ve dünyanın en eski köprüsü olarak bilinen Taşköprü'yü gezdik.
http://www.bisikletmisiklet.com/albums/userpics/33.JPG
Arka planda Sabancı Camii görünüyor.
http://www.bisikletmisiklet.com/albums/userpics/34.JPG
Daha sonra regülatör köprünün oradan kıyı boyunca koşu parkuru boyunca yol aldık.

Yazının devamı burada (link)

Arkadaşlar yorumlarınızı buraya bekliyorum ;)

Scudo

alamet_05

Daimi Üye
Tepki
56
Bisiklet
Mosso
Teşekkürler Enes daha fazla fotoğraf bekliyoruz senden :d
ayrıca Kevser Ablaya ve Serkan Abi yede ayrıca teşekkürler Adana'ya uğradıkları için.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Çok hoş, Kevser Hanım'a ve Serkan Bey'e de selamlar, paylasımın ıcın tesekkurler Bisikletcanavarı.

KevSerSeri

Forum Bağımlısı
Tepki
3.345
Enescim ellerine sağlık. Sizlerle birlikte gerçekten çok güzel bir gün geçirdik. Misafirperverliğiniz için çok teşekkür ederiz.
Bir ara gezi yazısını yazmak için vakit bulursam buradan sizlerle paylaşıcam.
Sevgilerimle...

• Beğen
Tepkiler: bisikletcanavari