Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Adana'dan dirtjump manzaraları....

Konu, 'Street & DJ' kısmında bisikletcanavari tarafından paylaşıldı.

1. bisikletcanavari

bisikletcanavari Onursal Üye

Seviye:
    Aslında bu konu için geniş çaplı bir yazı dizisi oluşturacaktım fakat malum öğrencilik hallerine ayrıyetten bitirme ödevimizde eklenince ne bisiklet sürmeye ne de diğer uğraşlara pek vakit kalmıyor.O yüzden şimdilik fotoğraflarla size elimden geldiğince görsel bir şölen yaşatmaya çalışacağım.
    Öncelikle Adana'da son zamanlarda freeride disiplininde bisiklet süren kişi sayısında önemli bir artış olduğu aşikar.Zaten Adanalı tekerciler hep inişleriyle sohbetlere konu olmuşlardır.Bu becerileri zamanla tam manasıyla freeride disiplinine yansıtmaya başladılar herhalde .Sene başında kendi imkanlarıyla yaptıkları rampaları zamanla daha da yükselterek,yeni yeni parkurlar keşfederek yeni freerideciler içinde cazibeli bir spor haline getiriyor şimdiki öncüler.Neyse lafı uzatmadan fotoğraflara geçeyim.
    Bu işe baş koymuşlardan.Bünyamin... Gün geçtikçe kendini ve rampaları geliştirmeye devam ediyor.Bir çoğumuz elimizdeki bisikletin limitlerini zorlayamazken yani tabiri caizse bisikletin hakkını veremezken kırdığı kadroları, patlattığı amortisörlerin haddi hesabı kalmadı :) Tabili bunda eldeki sınırlı bütçeyle alınan tam pro olmayan veya amaç dışı parçalar olmasınında etkisi vardır.Ama şuanki çift süspansiyonlu kadrosu bile fazla dayanmayacağa benziyor ön amortisörüde daha ne kadar dayanır bilemem :)

Konunun devamına buradan ulaşabilirsiniz.Yorumlarınızı buraya bekliyorum arkadaşlar.
    http://adanabisiklet.com/index.php?option=com_content&task=view&id=38&Itemid=1

2. punkermanmania

punkermanmania Forum Demirbaşı

Seviye:
    adanayı bu konda tekrar tebrık edıyorum gercekten cook guzel bır ortamın oldgu herhalınden bellı ,suruculerde son derece azımlı .

darısı bursanın basına olsun ;)

paylasım ıcın tesekurler .

HitMacy, gültekin, AZONİC ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  3. ErkaL

ErkaL Bisikletkolik

Seviye:
    bende üşenmeyıp o rampaları yaptıkları için kutlarım adanalı arkadaşları :) uçuşlarda çok güsel..buarada birşey dikkatimi çekti rampada havalanan arkadaslar havada hareket yapıyordamı foto yakalamıyor yoksa şimdilik sadece air almaya dayalı bi çalışma içersindelermi ?? :)

gültekin, AZONİC ve bisikletcanavari bunu beğendi.
  4. burnout_54

burnout_54 Bisikletkolik

Seviye:
    Siteniz gayet güzel,dirt jump işinde gayet başarılısınız,bence biraz daha az eğimli konuş rampası yapmalısınız,böylece bisiklet daha az darbe alır.Rampalarınız süper,tebrikler,devam lütfen:),video yu da bekliyoruz.:)

gültekin, AZONİC ve bisikletcanavari bunu beğendi.
  5. bisikletcanavari

Seviye:
    Evet daha çok aire dayalı çalışma yapıyorlar bu benimde dikkatimi çekti.Ama arada havada hareket yaptıklarını da görüyorum.Table yaparken bi kaç fotoları vardı.Veya havadayken gidonu 90 derece döndürme yaptıklarını hatırlıyorum.Ama genelde sadece uçuyorlar :)

6. OzgurIskin

OzgurIskin Kıdemli Üye

Seviye:
    Şu yazacagımı bilmişlik olarak görmezseniz bir uyarıda bulunmak istiyorum (Zira zamanında benim de yapmak uzere oldugum bir hataydı).. Bu kadar yüksege çıkıyorsanız, ve FS bisiklete biniyorsanız (hardtail olsa da bişey farketmez hoş), KESINLIKLE bir iniş rampası yapmanız gerekiyor. Düz zemine atlamak özellikle FS bisikletler için çok zararlı. "Suspansiyon var, emer nolacak" yanlıs bir dusuncedir. Bu bisikletlerde kafa acıları cok yatık, 65-66 derecelerde.. Bu yukseklikten bu sekilde inerseniz headtube uzerinde aşırı stres oluşturursunuz. Bir, iki inersiniz.. üçüncüde pert.

Duz zemine inmek eklemleriniz için de çok zararlı, bilginize

Bunların dışında diyecegim; çok hoşuma gitti. Iyi sürüşler, iyi uçuşlar diliyorum :)

7. bisikletcanavari

Seviye:
    Kesinlikle çok doğru bir noktaya değinmişsiniz.Ben şimdilik sadece fotoğraf çekmek ve keyifle seyretmekle yetiniyorum olayı ama gerek tekrar tekrar seyrettiğim videolarda olsun gerek canlı izlenimlerimde olsun dediğiniz olayı çok net bir şekilde görebiliyorum.Bilmiyorum belki şimdiye kadar gözardı edilmiştir veya rampaların konumu iniş rampasına müsait değildir buna ben net bir cevap veremem.Ama uyarınızı arkadaşlara ileteceğim.Ama zaten onlarda bu yazıları okuyum gerekli cevapları vereceklerdir ;)

AZONİC bunu beğendi.
  8. artofriding

artofriding Kıdemli Üye

Seviye:
    Bunlar dj değil aslında tam anlamı ile freeride rampaları ve uçuşları olmuş arkadaşlar, tebrik ederim.

9. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Arkadaşlar bisikletin limitlerini zorlamışsınız gerçekten de tebrik ediyorum!!!

AZONİC bunu beğendi.
  10. bisikletcanavari

Seviye:
    Uyardığınız için teşekkürler.Tam manasıyla bu disiplinin içinde olmadığımda terimlerin anlamını bilemiyebiliyorum ;)

AZONİC bunu beğendi.
  11. AZONİC

AZONİC Yeni Üye

Seviye:
    Enes cim konu için çok teşekkürler,ellerine sağlık.elimizden gelen imkanlar sınırlı olduğu için bukadarına da şükür arkadaşlar.olabilecek en uygun yerlere rampalarımızı yaptık.yorumlarınız için teşekkürler.sizleride buralara bekleriz.ege üniversitesi bisiklet festivalinde görüşmek üzere hoşçakalın iyi forumlar

ujur, latif kavak ve derya.yildirim bunu beğendi.
  12. latif kavak

latif kavak Forum Demirbaşı

Seviye:
    demek karar verdn gıtmeye:)

eee bızede dusen gorev senı orda yanlız bırakmamak.bende gelıyorum:)

ujur, AZONİC ve derya.yildirim bunu beğendi.
  13. derya.yildirim

derya.yildirim Kıdemli Üye

Seviye:
    Olabildiğince kalabalık gelin arkadaşlar :) Herkese yetecek kadar yer var. ;)

ujur ve AZONİC bunu beğendi.
  14. ujur

ujur Bisikletkolik

Seviye:
    ohh gelin gelin sizi ege üniversitesinden sonra manastırda biraz hırpalayalım:D

15. bisikletcanavari

Seviye:
    Oo doğru birde İzmir'in meşhur manastırı vardı :)

ujur bunu beğendi.
  16. latif kavak

Seviye:
    bız gelecegız kısmet olursa.orda cadır kuaracak yerler varmı veya konakalamak ıcın yer.cadır kurarız problem deıl ama en onemlısı bızım ıcın dus almak.orda bu ıhtıyacımızı gıderebılcekmıyız.?

17. kartal_92

kartal_92 Üye

Seviye:
    sen resmen uçmuşsun yaw :D
    tebrik ederimm

ujur ve AZONİC bunu beğendi.
  18. AZONİC

AZONİC Yeni Üye

Seviye:
    biraz da izmir de uçmaya çalışacağız.festivalde görüşmek üzere arkadaşlar.iyi forumlar.

19. artofriding

artofriding Kıdemli Üye

Seviye:
    İzmir de yukarı değil aşağı uçuluyor ama, kendinizi dropa hazırlayın arkadaşlar :) İnşallah bi aksilik çıkmaz da görüşürüz:)

AZONİC bunu beğendi.
  20. latif kavak

Seviye:
    bızde ınıs aşagı ucmaya gelıuyorz.ınsallah bızım ıcınde bı aksılık cıkaz ve gelır oraya bır mıktarda olsa renk katarız.slm lar

AZONİC bunu beğendi.