Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Adana'da ufak bir tur :)

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Ahmet Faruk Eğit tarafından paylaşıldı.

1. Ahmet Faruk Eğit

Ahmet Faruk Eğit Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar. Öğrencisi olduğum Hacettepe Üniversitesi yarıyıl tatiline girince soluğu ailemin yaşadığı Adana'da aldım. Ankara'da Batı Ankara Bisiklet grubuna uyeyim ve beraberce cok guzel turlar yapiyoruz. Neyse tabiki bisikletimi de Adana'ya getirdim. 20 derece havada gezmek mükemmel. Bugün ufak bir tur yaptim. Evimiz Süleyman Demirel bulvarindan baslayarak göle indim. Adnan Menderes bulvarini, adayı da dolanarak boydan gectim. Akabinde Dilberler sekisine dogru gidip asma kopruden karsiya gectim ve orada da epeyce dolastim. Bir ara Adana Bisiklet Topluluğu Baskani Izzet bey ile tanıştık ve yarin yapacakları tura davet etti. Müsait olursam katilacagim. Dönüşte de Turgut Özal bulvari üzerinden eve döndüm. Havanin da guzel olmasıyla Mükemmel bir tur oldu. Biraz da resimler konuşsun :)

Evimizin Karşısı, S.Demirel Bulvari Öğretmen evi yanı, başlangıç noktası

Adnan Menderes Bulvarında, göl kenarı fotoları :)

Çay molası verdigim sırada bir abimiz yanındaki bayanlar ile yanima yaklaşarak selam verdi ve tanistik. Balıkesir'den ailesini ziyarete geldiğini, beraberinde bisikletini de getirdigini, fakat hem Adana'yi bilmediginden hem de arkadaş bulamadigindan gezmedigini söyledi ve numaralarimizi aldik. Yarin icin beraber pedallamak uzere sozlestik.

Bu moladan sonra Dilberler sekisi ve asma köprüden karşıya geçiş ve orda turlama :)

Bir çay molası da burada verdim. Son foto :)

Ankara'da bi Kızılay yapip gelsek 50 km'yi geciyorduk. Adana o kadar büyük degil. Epeyce dolanmama ragmen toplam 33.5 km yapmışım. Bir iki hafta buralardayim. Kismetse dönmeden bir de Mersin turu yapma planım var. Hayirlisi diyelim, görüşürüz :)

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Caner Kartalgöz

Caner Kartalgöz Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ahmet bey turunuz çok güzel zevkle okudum fakat Adana sandıgınızdan daha büyük :) 2 adet göl Türkiyenin en uzun köprüsü yaklaşık 45 km lik nehir şeridi ve gezeceğiniz yüzlerce km lik alan var fakat siz sadece evinizin çevresinde gezmişsiniz :)

Adana da ABİT grubu var onlarla pedallamak kısmet olmadı fakat netten araştırarak Adana'da çok geniş tur yapılacak (Üniv. çevresini gezerek bile 70km yapılabilir) yerlerin oldugunu görebilirsiniz.

yeni turlarınızı ve sonraki gün yaptıgını turları da görmek isteri

3. Ahmet Faruk Eğit

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Tabiki gezecek cok yer var ama görsel açıdan hitap etsin istiyorum hocam. Ayrica mesafelerin kisaligindan söz ettim. Otogardan eve 10.82 km :) Bir diğer tur planım Catalan koprusunden karsiya gecip gölün etrafını dolanarak balcalidan cikmak :) bir de Mersin yapip deniz kenarinda oturmak :) onları da paylaşırım yaparsam. Iyi günler

4. İsmail TARHAN

İsmail TARHAN Kıdemli Üye

Seviye:
    Ayaklariniza saglik guzel bir tur gerceklestirmissiniz. Yalniz sizi hic goremedik :)

5. Ahmet Faruk Eğit

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Tek olunca bisikleti ve manzarayı çektim genelde :) Selfi foto olayina pek ısınamadım :)

6. Alper P.

Alper P. Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Arkada Toros Dağları muhteşem görünüyor

7. Erdal YAVUZ

Erdal YAVUZ Bisikletkolik

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    kısa fakat güzel tur olmuş,ayaklarınıza sağlık...