Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Adana'da Bütçeye Uygun Bisikletçi?

Konu, 'Akdeniz Bölgesi' kısmında rmzflz tarafından paylaşıldı.

1. rmzflz

rmzflz Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar.
    Bütçeme uygun bir tane bisiklet alacağım 2 gün önce Adana Şampiyon Bisiklete gittim ama aradığım bisikleti bulamadım. Malum öğrenci olunca bütçe biraz düşük oluyor :)
    Alacağım bisikleti zaten kendi kafamda tasarladım asıl konu bisikleti nerden alabileceğim?
    Adana'da adliyenin karşı sokağında varmış galiba baya, hangisini önerirsiniz?
    Bir de merak ettiğim Metro Avm'de bisikletler iyi mi? Hangi markalar var? Aradığım bisikleti orda bulabilir miyim?
    Cevaplarsanız teşekkür ederim. İyi pedallamalar ;)

2. rmzflz

rmzflz Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yok mu yardımcı olacak arkadaşlar?

3. Barış Canbolat

Barış Canbolat Üye

Seviye:
    üstad bütçeni belirtirsen yardımcı olabiliriz

4. GUNES aly

GUNES aly Forum Demirbaşı

Adı:
    Güneş
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    adanada doga bısklet var. tekın usta irtıbata geç yardımcı olur sana. özelden tel. verırım sana.ii günler.

5. mehmet güver

mehmet güver Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    kardeş bence sahibinden.com da bir sürü 2. el var.nerde kullancan bilmyrm ama bence şehir içi diyorsan hollanda markalarının 2. elleri sahibinden.com da (gazelle , batavus vb) uygun fiyata var.

6. alp değer tanrıverdi

alp değer tanrıverdi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bisiklet alacaksanız Adana'dan almayın. Kazığın daniskasını atarlar. Ben hepsiburada.com dan aldığım bisikletin montajını bile Mersin'de yaptırdım. Mesela Salcano Adana servislerinden Dağ Bisiklet, kendisinden almadığınız bisiklete servis hizmeti vermiyor. Nasıl olur yetkili servis falan diyeceksiniz ama denemesi bedava , adamlarla bu konuda bir ton tartıştım hatta adamların hiç eyvallahı yok, istersen fabrikayı buraya topla yine bakmıyorum ben diyor. Ücretsiz ilk bakımını bile yapmıyor. Ayrıca fiyat konusunda da Adana Mersin'e fark atar. Mersin'de Antmen'den çok memnun kaldım. Tavsiyem gidin adam akıllı servis hizmeti alın, başınız ağrımasın.

7. mehmet güver

mehmet güver Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    bencede adana pahalı.dağ bisiklet diye bi yer var.adam parana bakyr bence.hiç de ilgilenmyr.bence 2. el al derim hem fazla para vermezsşin hem de daha iyisini almış olursun.sonuçta elektronik bir cihaz değil bisiklet.neresi bozulursa kafana göre değiştirebilirsin.

öylebirbaktıydım bunu beğendi.
  8. Barış Canbolat

Barış Canbolat Üye

Seviye:
    2. el nereden alabiliriz ? böyle 2.el satan biryer var mı? Çalıntı olmamalı.

9. rmzflz

rmzflz Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Teşekkür ederim arkadaşlar. Açıkcası bu benim ilk bisikletim olacak çocukluğumda kullandığım bisikleti saymazsam. O yüzden internet üzerinden almayı düşünmüyorum içime sinmesi için binmem gerekir çünkü nasıl bir bisikleti beğenebileceğimi bile bilmiyorum :)
    Adana'da Doğa Bisiklete bakabilirim ama tavsiyeler için teşekkür ederim :)

10. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Adana'da Adliyenin karşısında Dağ bisiklet var,Kron,Merida,Salcano,Scott bisikletler vardı en son gittiğimde.Mersinden almak isterseniz'de trenle 40 45 dakika zaten:D Antmen bisiklet var.Kendi bisikletimi ordan aldım.

11. rmzflz

rmzflz Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merak ettim ismimi Dağ bisiklet? Yarın gitmeyi düşünüyorumda

12. rmzflz

rmzflz Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Doğa bisiklet Kenan Evren'de ki mi hocam? Bugün gitmeyi düşünüyorumda :)

13. GUNES aly

GUNES aly Forum Demirbaşı

Adı:
    Güneş
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    evet. slm söle tekin ustaya.

14. ilker21

ilker21 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    internetten alın. mümkünse Adana'daki esnaflara selam bile vermeyin. çoğunun gözü vatandaşın cebinde.nette kargo,kurulum dahil 655 TL ye aldığım bisikleti Adana'da en ucuz 750 liraya şampiyon bisiklette buldum.-ki 1 lira bile indirmedi. sonunda da kendisinden almadım. ben ücretsiz kurulum yaptığım yere de götürebilirim sizi. sağolsun adam iyi ilgilendi. üstelik kutusundan çıkarmamak gerekyiromuş. ben arabaya sığmadığı için kutusundan çıkarmıştım :D yine de laf etmedi yaptı kurulumu. bakımları da hep oraya götüreceğim kısmet olursa. bir daha söylüyorum Adana'daki bisikletçilerden bisiklet almayın, hatta bisiklet parçası daha almayın. hepsi kazıkçı arsız adamlar...

Deniz bunu beğendi.
  15. Emre Sertkaya

Emre Sertkaya Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Adanada bi dağ bısıklete gıtmıstım ben memnun kalmadım . En ıyısı netten sıparıs etmek .

öylebirbaktıydım bunu beğendi.
  16. Tolga.Yuzuncu

Tolga.Yuzuncu Aktif Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Adana da iyi bisiklet dükkanları sayılıdır.Başlıca ları

Doğa bisiklet ( Ben en son 2 ay önce gittiğimde çok çeşit yoktu ama Tekin usta çok bilgilidir genellikle onarım işleri yapılmakta)
    Dağ bisiklet ( Bir çok ürün çeşidi bulunmakta bakım-onarim işlerinde de iyiler.Fiyatlar sanırım biraz fazla )
    Şampiyon bisiklet ( Asıl sahibi bir motor kazasında hayatını kaybetti.Allah rahmet eylesin.Şu an annesi bakıyor.)
    Delta Bisiklet - KTM (Ben bisikletimi buradan aldım.Fiyatlar çok aşırı bir durumda değil.)

17. mehmet güver

mehmet güver Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    kardeş sahibinden .com a gir istemediğin kadar bisiklet bulursun

18. Hamza CEYRAN

Hamza CEYRAN Yeni Üye

Bisiklet:
    Bisan
    n11 de uygun fiyata bisiklet bulabilirsin. Diğer arkadaşların dediği gibi dağ bisiklet ve türevinden uzak dur. Camgöz, Dağ bisiklet, Yurt mahallesi tarafında olan camgöz ticaret (kardeşi) bu üç yer özellikle uzak duracağın yerlerdir.

Ayrıca bir şeyler almaya niyetliysen her zaman ilk olarak internetden güvenli alışveriş yapabileceğin sitelerden almaya gayret göster. Çünkü aldıklarının iadesi vb. her şey taahhüt ettikleri gibi gerçekleşmek zorunda olacaktır.

Bu saydıklarımla ticaret yapsan bile papaz olmadan işlem yaptıramıyorsunuz. Ayrıca bisiklet kurulumu için dağ bisiklet 20 lira istemektedir.

19. öylebirbaktıydım

öylebirbaktıydım Aktif Üye

Adı:
    Şahin Can
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bende dün cube peloton race modelini yakından görmek için ŞAMPİYON BİSİKLETE gittim gittiğimde dükkanda 16-17 yaşında bir genç ile 12-15 yaş arasında 2 çocuk vardı.Kimin ilgilendiğini sordum genç ben ilgileniyorum dedi modeli söyledim elimizde yok dedi bende elinizde yol bisikleti olarak ne var dedim bana amortisörsüz bir şehir bisikleti gösterdi bende bu yol bisikleti değil diyip askıda duran ideal marka yol bisikletini gösterdim o da bana o yol bisikleti değil o yarış bisikleti diyince arkama bakmadan uzaklaştım oradan.

20. öylebirbaktıydım

öylebirbaktıydım Aktif Üye

Adı:
    Şahin Can
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Aklıma gelmişken doğa bisikletle ilgili tecrübemide paylaşayım.Bisikletimin ön diskinde hafif bir sürtme vardı bunun için doğa bisiklete tekin ustaya götürdüm bisikletimi bakım yapılırsa geçecegini söyledi bende tamam kabul ettim komple bakıma soktuk bisikleti bakımdada iç dış sıfır aldıgım lastikleri taktırdım iyi güzel takmıs bakımınıda yapmıs artık ne kadar yaptıysa.Bisikleti almaya gittim 75 tl bakım ücretini verdim ayrıldım akşam saat 8 1 km ötedeki evime gidecem yolun yarısına yeni gelmisimki lastik pısstt etti hemencecik iniverdi( lastik patlamasına gıcık oldugumdan 1000 kmdeki lastikleri degistirip dış lastik almısım iç lastikleri kendinden sıvılı lastiklerle degistirmisim)neyse evde yaparım dedim götürdüm eve baktım yılan ısarıgı olmus lastik içindeki sıvı falan gitmis 25 tl verdigim ic lastik cöp anlıyacagınız havası düsük gibiydi ama bu kadarda düsük olacagını tahmin etmemistim taktım basınc göstergeli pompaya baktım 30 gösteriyor ön lastik. (lastigim 1.75 ben su anda 60 psi olarak kullanıyorum)neyse tur günü geldi tura gidecem attım arabaya bisikleti gittim tur yerine basladık tura ön frene bastım yüzde 20 anca tutuyor frene basılı bir sekilde gidebiliyorum. ondan sonra bugün tekrar götürdüm bisikleti rotorlar parlamıs diyor biraz kullan düzelir diyor oysa rotoruma megerse hidrolik yagı bulasmıs bunu kendiside anladıgı halde hic söylemiyor bindikce acılır kendine gelir diyor,lastigede gelince ince lastikler cukurlarda patlarmıs!!! Benim izlenimlerim bunlar verdigim 75 tl(bakım ücreti)+25 tl(çöpe giden ic lastik)+alacagım sıfır rotor+balata anlıyacagınız Ufacık sey yüzünden hem rotorum balatam bosuna gitti hemde param.Ayrıca ilk bakıma götürdügüm zaman schwalbe smart sam lastikleri kötüleyip bana chang young(tam bilmiyorum mossoda kullanılan lastik)lastikleri tanesi 80 tl den satmaya çalıstı,çok iyi lastikmiş!!!Bana göre çok vasat bir yer.

Husamettin01 bunu beğendi.