Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Adana'da aile boyu turumuz :)

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Melike S. Ünver tarafından paylaşıldı.

1. Melike S. Ünver

Melike S. Ünver Aktif Üye

Seviye:
    Her gün iş çıkışı çocuklarımla 2 saat kadar turluyoruz. Sizlerle de paylaşmak istedim. Adana Merkez Park'tayız. Bu park tam tamına 303 bin 993 metrekare! Binlerce ağaç (rakamları doğru okuyorsunuz), binlerce aromatik bitki, kaktüs ve çeşitli şekillerde kesilmiş çalılar var. Biz de her akşam keyfini çıkarıyoruz.
    Ben ve küçük oğlum Haluk (4 yaşında)

Büyük oğlum Metehan (8 yaşında)

Parkta bulunan 12 havuzdan Metehan'la Haluk'un en sevdiği.. Dünyayı gezeceğiz birlikte, şimdilik minyatürünün etrafında dolaşıyoruz :D

Bu da kat kat inen başka bir havuz.

Sabancı Merkez Camii, Türkiye'nin en büyük, ortadoğunun ise 4. büyük camisidir. 28.000 kişi kapasitelidir. 4 yarım-kubbe, 5 kubbe, 6 minaresi vardır; bunlar 4 kitap, 4 halife ve 4 mezhebe, İslam’ın 5 şartına, imanın 6 şartına karşılık gelmektedir. 32 metre çaplı ana kubbe 32 farza, avludaki 28 kubbe Kur'an’da adı geçen 28 peygambere, ana kubbedeki 40 pencere Muhammed'in peygamber olduğu yaşa ve 40 rekat namaza, 99 metrelik 4 minare Allah’ın 99 güzel ismine karşılık gelir.

Gece resmi bana ait değil. Görüntü çok güzel olduğu için paylaştım. Bulduğum sitede fotoğrafı çeken kişi belirtilmemiş.

Küçük aile turumuzu beğenmişsinizdir umarım :) Yakında bir de sabahları yaptığım turumu yayınlamak istiyorum. Orada daha güzel, doğal manzaralar olacak.

2. krankmili

krankmili Onursal Üye

Seviye:
    Harikasınız.
    Oğullarınız cok tatlı ve birbirlerine çok benziyorlar.
    Ahhh keşke benim annem de beni bisikletinin arkasına oturtup gezdirseymiş. Ne kadar unutulmaz bir anı bir çocuk için.

Melike S. Ünver bunu beğendi.
  3. Sencer Kan

Sencer Kan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Hem siz, hem çocuklarınız ve sanıyorum hem de biz! oldukça şanslıyız..

Şans payesinden bize yalnızca izleyici olmak düşse de.. tüm bu güzelliklerin arasında siz ve çocuklarınızın dimağlarındaki yerde de payımızın olması mutluluk verici, özendirici

lütfen devam.. ;)

İzmir'den selamlar..

Asmirk ve Melike S. Ünver bunu beğendi.
  4. TOYGAR YONTGAN

TOYGAR YONTGAN Forum Demirbaşı

Seviye:
    Sizi tebrik ediyorum.Çocuklarınız Allah bağışlasın.Geleceğin bisikletçileri yetişiyor.Keşke her anne sizin kadar duyarı olsa.Teşekkürler.

5. Melike S. Ünver

Seviye:
    Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim. Birlikte geçirdiğimiz en güzel zamanlar bisikletle olanlar :)
    Birbirlerine de çok benziyorlar gerçekten, ilki güzel olunca ikinci de aynı modelden olsun dedik :D

6. çirkin

çirkin Forum Bağımlısı

Seviye:
    Çok hoş bir paylaşım olmuş.Aslan parçalarını allah bağışlasın. İnsan yaşlandıkça anlıyor ki asıl lezzet insanın sevdikleriyle geçirdiği o küçük anlarmış. Bizi de gıyaben ortak ettiğiniz için teşekkürler.

7. Melike S. Ünver

Seviye:
    Çok teşekkür ederim.
    Asıl bu forumda kaskın öneminden, çocuk koltuğunun varlığına kadar pek çok konuda bilgi sahibi olmamı sağladığınız için ben çok şanslıyım.

heng, TOYGAR YONTGAN ve Sencer Kan bunu beğendi.
  8. Melike S. Ünver

Seviye:
    Çok teşekkür ederim. Adana'da bu görüntüyü ilk sergilediğimizde tepkiler aldık tabi. Klasik olarak, kaskla dalga geçmeler, gülmeler.. Ama umursamadım. Şu anda hem mutluluk hem de gururla söyleyebilirim ki pedallayan bir kaç hanım daha görmeye başladım. (Henüz kask takmasalar da umarım o da olacak). Hatta eşim de geçen gün benim bisikletimle dolaşıyorken, bir çiftin "Biz de çocuk koltuklu bisiklet alalııımmm :D" dediklerini duymuş. Yani şu anda uzaylı muamelesi görüyoruz ama bir süre sonra başka uzaylılar da göreceğime dair ciddi inancım var :)

9. bisikletseven

bisikletseven Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Yukarıda yazdıklarınızla yalnız değilsiniz. Biz erkekler de bu türlü sataşmalarla karşılaşıyoruz. Amaaaan bunları geçelim. Bence örnek anneler sınıfındasınız. Her çocuk sizin gibi bir annesi olmasını ister diye düşünüyorum. :)

10. Yunus Emre POLAT

Yunus Emre POLAT Forum Bağımlısı

Seviye:
    Uzaylı olmanız bence çok iyi. Sizi öyle sanan insanlara düşünce olarak bilmem kaç yüzyıl fark atmışsınız demektir. Küçükler çok tatlı maşallah. Manzaralar süper. Paylaşım için teşekkürler. :)

11. Ediz Tevfik Özgan

Ediz Tevfik Özgan Bisikletkolik

Seviye:
    Allah sizi ve Ailenizi nazarlardan korusun. İçimi ısıtan sıcacık geziniz için teşekkürler.

ali karagönlü ve Melike S. Ünver bunu beğendi.
  12. krankmili

krankmili Onursal Üye

Seviye:
    Bana da şu evden dışarı adımımı attığımda kadınlar tarafından öyle bakışlar atılıyor ki midem kalkıyor. Taytımdan tut kaskıma kadar.

Bir de suratta bir ifade, o kaşlar bükülmüş, kafa yana çevrilmiş, yan gözle falan. Mimiği tarif etmek zor.

Hemcinslerim (kadınlar) tarafından bakılmak beni özellikle rahatsız ediyor.

13. OrionForEver

OrionForEver Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bu dunya tatlısı iki tane genç, hemde sizler gibi ornek insanlarını varlığını bildigim icin benim içim rahat. Eminimki sizler gibi her seyi KURALINA göre yapan insanların sayısı arttıkca bu ulke daha yasanilir olacak. Inanin bana beni sıcaklardan cok insanlar yoruyorr!!!

Sayın Gorkem Hanım, Hadi diyelim siz bayansınız (Bence bu bile saçma ama ulkenin sartları diyelim) ben pedli tayt giyiyorum diyince millet kendince kafasından bir seyler kurupp gulmeye baslıyor. Cok takmayacaz bizler vitrindeki mankenleriz, her tipde insanlar olacak ama biz kendimizin guvenligi ve sagligi için KURALLARA uyarak bisiklete binmeye devam edecegiz.

Degerli paylaşımlarınız için teşekkürler.

14. cedrick41

cedrick41 Bisikletkolik

Seviye:
    bu nesiller kurtaracak bizi doğruyu yanlışı ayırt etmesini bilen kişiler olacaklar
    tabii biz büyükler ön ayak olacak ağaç yaşken eğilir çocuk ne görürse nasıl eğitilirse o yönde kendini geliştirir bilinçlenir size çok teşekkür ederim bisikletin kullanılmasının ne kadar güzel ve özendirici olduğunun bunu yaparkende kendimizi nasıl koruyacağımıza hem kendiniz hem çocuklarınız ile çevrenize ve forum ailemize çok güzel örnek olmuşunuz teşekkür ederim!tepkiler olacaktır muhakkak lakin yılmayın derim kalın sağlıcakla!

15. Melike S. Ünver

Seviye:
    Güzel sözleriniz için çok teşekkür ederim.

16. Melike S. Ünver

Seviye:
    Güzel dilekleriniz için ben teşekkür ederim.

17. Melike S. Ünver

Seviye:
    Umarım öyle olur, ben de size teşekkür ederim.

ali karagönlü, çirkin ve cedrick41 bunu beğendi.
  18. M.Ergun GÖZET

M.Ergun GÖZET Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Rahmetli babamın memleketi Adana'dan gönderdiğiniz fotoğraflarla içimizi ısıttınız. Sizi ve genç kardeşlerimizi candan kutlarım. Ben şuan Edirne'de yaşıyorum. Görece daha batılı olmasına karşın, önceleri burada da kask takmaya utanıyordum. Ancak 2 yıl gibi bir sürede gelinen noktayı örnekleyeyim size; migrosa geçen günlerde 50 adet kask gelmiş ve 2-3 günde tükenmiş...Mücadelemiz, mücadeleniz sürdükçe herşey çok daha güzel olacak. Saygılar...

19. gokhan erdogan

gokhan erdogan Bisikletkolik

Seviye:
    ilk olarak melike ablacım görünce çok mutlu oldum bunu tüm kalbimle söylüyorum sebebine gelince hep diyorum ki bizim ülkemizdeki bayanlar sadece ev hanımı mı olucak yani onlarında aktivite yapma hakkı yokmu sizi böyle görünce çok sevindim ne güzel çocuklarınızla çok mutlu görünüyorsunuz hepsini benim için kocaman öperseniz sevirim bol pedallı günler diliyorum...

ali karagönlü ve Melike S. Ünver bunu beğendi.
  20. BEYHAN

BEYHAN Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    sizi uzaktan görmüştüm ben parkta ama forumda göreceğimi tahmin etmemiştim:) çoçuklarınız çok tatlı kasklar ayrı bir harika belliki geleceğin mtb cileri geliyor zaten o parkta size başka dünyanın insanları gibi bakmışlardır aman baksınlar.... ;)

Melike S. Ünver bunu beğendi.