Adana yarısı öncesi hakında biraz bilgi

bisikletci

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Gelin gelin bende size parkurda bir Adanalı olarak seve seve eslik ederim . Zati bende bu parkura sizler gibi yabancıyım .. Parkura ilk kez girecekler mutlaka önceden antrenman turu atsınlar .. Şiddetle öneririm . Wayy kac yıllık meshur hakan abimizlede tanısacagız ...

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Bir aksilik olmazsa Bisiklet Forum yönetiminden Çağrı, Hakan Abi ve ben kesinlikle Adana'dayız. Geçen yıl da gelmiştim :). Keyifli bir parkurdur Adana parkuru... :cool:

memocy

Forum Bağımlısı
Tepki
714
2006 Adana Yarışı videosu için (link) tıklayın.. Önceden gitmeyenler için parkurun bir çok yerinden görüntülere ulaşabilirsiniz..

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
@Mantis

Master yarışında "feed zone" lazım olur sana... :D Adana'da görüşürüz... :cool:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
işallah oyle olurya, istanbuldan vede özellıkle bisikletforumdan orada yarısmalarını gormek cok zevklı olur... dualarım sızınle halıl cagrı ve hakan abi ayarlayın ıslerınızıde sızlerıde orada gorelım:)

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
@bisikletci
İnşallah Ömerciğim, bu sezonun ilk yarışında hemen bütün yarışçılar geliyor genelde, hep beraber tanışacağız kaynaşacağız ;)...

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Halilciğim ben de Feed zone kartında yerimi ayırtabilirmiyim hem Mantis elite girer zaten :p Hoş gerçi sende 90 lık yarışırsın herhalde benimle :D

@HaliliOzturk

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
90? :) İşim olmaz yaf Hakan Abi... Ben normal elit yarışır, paşa paşa %80'ime takılırım :D.
Feed Zone için söz vermiyorum, çünkü ciddi yoruyor. Yarış öncesi de dikkatimi dağıtıyor bu iş. Ancak ayarlarız bir şeyler ;).

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
hadi hayırlısı adana yarısının cok eglencelı olacagına ınanıyorum bende

Onur Kula

Forum Bağımlısı
Tepki
819
İsim
Onur Kula
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar selamlar, yorumlarınızı okurken bazı terimleri anlamadım, mesela Halil, "%80 e takılırım" vs.. demiş , "Feed zone" denilmiş ... :) Bunları bi açıklarsanız sevinirim. Bir de ayarlayabilirsem Adana yarışına çok çok çok gelmek istiyorum...Daha şimdiye kadar bir yarışa katılmadım, şu an ki bisikletimle de başarılı dereceler yapamayacağımı biliyorum ama sırf kendimi denemek , sizlerle birebir taışmak ve eğlenmek için çok gelmek istiyorum, yarışmak için neler gereklidir, kaç gün önceden gidilmelidir. vs... bana yardımcı olacak bu tür bilgiler verirseniz sevinirim.
Yarışın herkes açısından zevkli geçmesini temenni eder, cevaplarınız için şimdiden teşekkürerimi sunarım.

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
@HaliliOzturk

Tahmin etmiştim zaten :p Bilali bekliycem diyorsun :)

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Selam Onur,
Adana yarışına gelmeyi istemen gerçekten yerinde bir düşünce gerçekten çok eğleceli oluyor yarış ortamı.
Sorularına geleyim,
Feedzone: parkurda teknik destek ve beslenme yardımının yapıldığı bölgeler, mesela su alma gibi her turda, veya bir arızanın giderilmesi için yedek parça kullanımının olduğu önceden belirlenen yerler...

%80 kuralı ise çok yavaş olanların tur (genellikle) bindirilmeden önce yarış güvenliği nedeniyle yarıştan alıkonulmaları sistemi. Uygulanış şöyle lider yarışçı mesela ilk turu 10 dakikada attı bu zaman + bu zamanın %80 i içinde diğer yarışçılar 2. turu bitirmek zorunda yarışçı tur noktasından geçtikten sonra.
Örneğin 1turu 10 dakikada geçip siz bundan 18 dakikada gelirseniz yarış dışı kalıyorsunuz . Diğer turlarda da ilk turun zamanı baz alınıyor mesela 3. turu 15 dakikada geçti lider yarışçı, siz bundan 15+8= 23 dakika içinde turu tamamlayamassanız yarış dışı kalırsınız...

@elise111s

• Beğen
Tepkiler: Onur Kula

ExtremE

Aktif Üye
Tepki
26
Bilal yarışları nezaman bırakacak acaba :) o kadar yol gidioz 3tur atıp dönüorz ,olmuo böyle :))

bisikletci

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bilal = Makine , walla ben onu izlerken bile keyif alıorum :)
Adanamızın incisi o . Bu yarısada ben bildim bileli hzırlanıor yani

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
@ExtremE

90 dakika yarışlarına bekleriz Gökhancığım :D Ama tabii turlu yarış gibi zevkli olmaz ;)

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
@bisikletci

Evet Bilal ev sahibi olarak birinciliği kaçırmaz sanırım, ama gerçi parkur çok tırmanışlı olmadığı için onun açısından dezavantaj, ama Adana faktörü açısından 1.lik sekmez sanırım genelde ;)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
ewet ben ve bi kac arkadasım biletlerı ayırttık, adana yarısında kesınlıkle orada olucaz.

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
Arkadaşlar Cumartesi günü sabahtan Adana'ya indim.Bavulu geldigim firmanın yazanesine bırakır bırakmaz doğru Kadir UStanın oraya geçtim.FAzla geçmedi Mustafa abi geldi.GEzmeyi teklif etti.ÜStümde kot fln olmasına karşın istekle kabul ettim ve yarış parkurunu gezdim.Ömer abinin dedigi gibi kayalık kısım biraz gıcık fakat gerisi gerçektende akıcı ve hızlı bir parkur.Daha çok patikada serilik isteyen bir parkur oldugu görüşündeyim.Start noktasına varış kısmında köprüden geçer geçmez bir yokuş var.Orası parkurun en uzun yokuşu.YAni anlayacagınız filish çizgisini tırmanarak görüyorsunuz.

Bu arada Ömer abi bu gün (yani pazar) Mustafa abi ve Nurettinle Hekimkıöy parkurunu dolaştım.İnişleri gerçektende güzel.Orada sakatlanmamak elde degil gerçekten.İnsanın inerken sakatlanası geliyo :) YArış olarak gerçektende ben düşünceli yaklaşırım ama teknik geliştirmek için biçilmez kaftan.En çokta zeytinlikten sonraki iniş patika manyak sarıyo :)

Adana yarışında görüşmek üzere.O ortamda bulunmayı gerçektende çok istiyorum......