Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Adana-Tuzla Beldesi Gezisi...

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında öncütakım tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. öncütakım

öncütakım Üye

Seviye:
    03.11.2007

Çukurova'da sonbaharın soğuğunda (tabii diğer bölgelere göre soğuk denebilirse) yola çıktık. Tarihi binyıl öncesine uzanan Adana'nın simgelerinden Taşköprü'de buluştuk. Elbette ki Adana'nın diğer sembollerinden Sabancı Merkez Camisi bütün haşmetiyle arkamızda duruyor.

Ekip (soldan sağa): Ender, Hasan, Mustafa, Abdullah (öncütakım) ve Orhan'dan oluşmakta... Bu arada gidilen yol toplam 108 km. dir.

Yola erken çıkmayı sevmemin sebeplerinden birisi de nefis gün doğumu manzaraları sunması... Taşköprü üzerindeki Atatürk'ün yanı sıra sanatçı, ozan, yazarların heykelleri nasıl da heybetli duruyor...

Bir de Taşköprü-Seyhan Nehri ortak çalışması... Şu renk cümbüşüne bir bakın...

Vee yoldayız...:D
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

Belki bölgemizde çekilen "Beyaz Gelincik" dizisini bilirsiniz... Orada tarım işçilerinin yaşamlarından da kesitler sunuldu. Ancak ben oradaki "gerçekle" hiç böylesine yüz yüze gelmemiştim... Sazlıklardan yapılmış barakalar ve orada yaşamaya çalışan tarım işçileri... Hijyen konusuna değinmek de pek istemiyorum açıkçası; herşey ortada çünkü... Ancak bazı barakaların önünde eski model de olsa arabaların olması dikkatimizden kaçmadı;) Bu yine de buradaki durumu değiştirmiyor maalesef...

Grubumuzun yeni üyesi Ender'i fazla sıkıntıya sokmayacak bir tempo ile yavaş yavaş Tuzla'ya ulaştık nihayet:) Tuzla Karataş kadar gelişmiş değil (aslında potansiyele bakacak olursak Karataş'ın da fazla gelişmiş olduğu söylenemez) ancak yine de yazın gelip keyifli zaman geçirilebilecek bir yer. Ayrıca caretta caretta kaplumbağalarının da sahillerine yumurta bıraktıkları bir yer burası...

Bu, keyifli geçecek olan bir günün coşkusu...

Denize ulaştık... Deniz kabukları oldukça ilgimizi çekiyor...

Hatta öyle ilgimizi çekiyor ki birazcık da fazla oksijenin de etkisiyle sanatsal ve biraz da muzur yönümüzü ortaya çıkarmaya çalışıyoruz:)

Koca yaz tatilinde yapmadığım bir şey olan güneşlenmeyi kasım ayında Tuzla'da yapmanın kısmet olacağını nereden bilebilirdim? Burada dinlenerek epey zaman geçiriyoruz...

Biraz da denize girdikten sonra [nisan ayında Karataş'a yaptığımız turda açtığımız deniz sezonunu kasım ayında Tuzla'ya yaptığımız bu gezimizde denize girerek kapattık:)] iyiden iyiye acıktığımızı fark edip belde merkezinde yemek yemek üzere toparlanıyoruz.

Adana Ekibi'nin yemeklerle arası çok iyidir:) Orhan ve ben birer dürümden sonra ikinciyi istedik. Onları da yedikten sonra üçüncünün şansı nedir acaba diye düşünürken tatlıları görünce üçüncülerden vazgeçip ekipçe tatlıya yöneldik. Oooh. miss:p

Hazır karnım doymuş ve de dinlenmiş, kendimi benzinlikten yeni çıkmış deposu dolu ve de yıkanmış bir araba gibi hissederken ve de kilometreleri saymaya hazırlanırken Ender düşük pil uyarısı verdi!!! (sonrasında pil durumunun yerlerde sürüneceğinin de işaretiydi bu:) Tempoyu düşürdük yavaş yavaş devam ediyorduk ki aşağıdaki kare birden hemen onun aşağısındaki kareye dönüştü!

Ahmak ıslatan tarzı meydana gelen bu kısa yağmurda yer yer ıslandıktan sonra bir yere sığınıyoruz...

Bu son kareyi çektikten yaklaşık 3 saat sonra (düşük pil durumu sebebiyle) bir şekilde Adana'ya varabildik! Bu yazıyı yazarken ne düşündüm biliyor musunuz? Sabah soğukta üşüdük, öğlen güneşlenip denize girdik, sonrasında da yağan yağmurda ıslandık!!! İnsan bir günde kaç mevsimi yaşayabilir ki?

- Cevap: Yaşayabildiği kadar!

2. hypromellose

hypromellose Aktif Üye

Seviye:
    Bravo arkadaşlar!
    Gerçekten fevkalade bir gezi olmuş. Fotoğraflarda bir o kadar etkileyici.
    Bacaklarınız kuvvetli, Bisikletiniz problemsiz, Yolunuz açık olsun...

3. öncütakım

öncütakım Üye

Seviye:
    Gerçekten teşekkürler... "Bisiklet" deyince durup düşünüyor insan... İçinde binbir anlam saklı... Çocuğun oyuncağı, gezginin aracı, çevrecinin aşkı, dağ bisikletçisinin de her şeyidir bisikleti... E bizim de öyle bir yerde... Nerede bisiklet varsa, orada hareket ve eğlence bekliyor bizi zaten. Öyle değil mi?

4. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    İşte gerçekten eğlenmiş bir ekip :) Tebrikler arkadaşlar. Fotoğraflar ayrıca çok güzel...

5. öncütakım

öncütakım Üye

Seviye:
    Teşekkürler Halil... Zaten "bisiklet" ve "eğlence" sözcükleri eş anlamlı olarak kullanılmıyor muydu bisikletçi terimleri sözlüğünde? Yoksa yanlış mı hatırlıyorum? :D

6. krizalittt

krizalittt Kıdemli Üye

Seviye:
    ne güzel olmuş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.