Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Adana şehiriçi günlük bisiklet

Konu, 'Akdeniz Bölgesi' kısmında Nefiskenar tarafından paylaşıldı.

1. Nefiskenar

Nefiskenar Yeni Üye

Adı:
    Ogün
    Merhabalar arkadaşlar

Öncelikle kendimden bahsedeyim biraz. 24 yaşında üniversite mezunu biriyim. 2 tekere gönülden bağlıyım motosiklet olsun bisiklet olsun. Motosiklet için A2 ehliyeti aldım eski yasa olduğu için A sınıfı sayılıyor şu an ancak yakın tarihte motosiklet alacak gibi gözükmüyorum.

Aşağıda yükleyeceğim harita görüntüsünde sağ üst tarafta gözüken yer evim, alt taraf da işyerim oluyor. Haftanın 6 günü çalıştığımdan ve mesailerim belli olmadığından ( kendi işimiz olduğundan iş bitene kadar çalışıyorum ) bu mesafeyi bisikletle gidip gelmek istiyorum. Duş alma , ıslak ekipman vs. sıkıntı değil ofiste halledebilirim bunları.

Adanalı olmayan arkadaşlara yolu tarif edeyim. Evim t.özal bulvarında hayal kahvesinin arka sokağı, ofis de kıyıboyu caddesi ile alparslan türkeş bulvarının kesiştiği kanalköprü 1. durağın cadde hizzasında. Genelde ana caddeler üzerinden vermiş google maps rotayı, daha sakin olması amacıyla arka sokakları da kullanabilirim, gerektiği yerlerde kaldırımdan da gidebilirim. Adana'da yaya kaldırımları sabah saatleri pek kalabalık olmuyor sürüş açısından pek sıkıntı değil oralar. Eğim olarak da nasıl hesaplayacağımı bilmiyorum topografya haritaları mı var belediyelerden mi hesaplanıyor bilmiyorum da sağ üstteki nokta sol alttaki noktaya göre baya yukarda tahminimce, yani sabahları iniş akşamları tırmanış şeklinde olacak rota.

Bisiklet tecrübeme ve fiziksel özelliklerime gelecek olursak. 1.83 boyunda 99 kiloyum. Kilo biraz fazla hep bu iş hayatı yüzünden, hareketsizlikten oldu, eylül ayında 83 kiloydum :( . Bisiklet olarak da yazlıkta düzenli kullanırdım, baskete futbola bile bisikletle giderdim yazlık yollarında arkadaşların sitelere gidecem diye 10km'ye kadar gittiğimi bilirim.

Sizden ne istediğime gelirsek, bu yolu keyifle gidebileceğim, tecrübesiz bisikletsever kardeşinize bir bisiklet, bisikleti nereden alacağım, bakımlarını yapabiliyorsam kendim, yapamıyorsam nerede yaptıracağım, genel önerileriniz. 1-2 haftadır araştırıyorum, comutter ya da yol bisikleti almam gerektiğini, mtb almamam gerektiğini anladım sadece. Adanalı arkadaşlar rota için de önerilerde bulunabilir.

Saygılarımla

Resme tıklayıp zoomlarsanız net gösteriyor. şekildeki rota 4.1 km imiş.

Beğendiğim bisikletler :
    Bianchi Bisiklet | 28″ BIANCHI RETRO ERKEK ŞEHİR 21-V VB
    Salcano Bisiklet | Motosiklet
    Bianchi Bisiklet | 26″ BIANCHI ALTO ERKEK ŞEHİR 21-V VB

Alüminyum almam gerekiyor sanırım kadroyu, bianchi kahverengi retro avantajlı gibi

2. K. Mustafa

K. Mustafa Kozan Bisiklet Gezginleri ( KOZBİ)

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    öncelikle eğimi google earth pro programı ile ölçebilirsiniz. adanada çok güzel bisiklet mağazaları var. çukurova bisiklet, dağ bisiklet, cam göz bisiklet, şampiyon bisiklet ve atilla altıkatın oradaki gizerler mağazası, decathlon. bisikleti buralardan bi yerden ya da netten alabilirsiniz. rota için ise abit, pab adana gibi gruplar var, onlarla gezebilirsin.

350 | SEDONA BİSİKLET
    410 | SEDONA BİSİKLET
    320 | SEDONA BİSİKLET
    Carraro Bisiklet | 28″ CARRARO SPORTIVE 324 ERKEK ŞEHİR 24-V HD
    Carraro Bisiklet | 28″ CARRARO SPORTIVE 323 ERKEK ŞEHİR 24-V VB
    Bianchi Bisiklet | 28″ BIANCHI TOURING 727 ERKEK ŞEHİR 27-V HD
    Specialized Sirrus Bisiklet Beyaz
    MONGOOSE ARTERY SPORT 700 M ŞEHİR/TUR BİSİKLETİ 2015

bu tarz bisikletler ile daha rahat edersiniz.

Nefiskenar bunu beğendi.
  3. Nefiskenar

Nefiskenar Yeni Üye

Adı:
    Ogün
    Eve geçince inceleyeceğim. Çok teşekkürler cevabınız için

4. sedatdurgun

sedatdurgun Üye

Adı:
    Sedat Durgun
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Hocam Türkeş bulvarından gitmemenizi öneririm. Çok dar bir yol ve bisiklet için çok tehlikeli. Kıyıboyunda şu an yol çalışması var. Ara sokaklardan dikkatli gidin bence. Bianchi bisikletler de güzeldir. Ben de dağ bisikletini kullanıyorum.