Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Adana Mersin TRENİ

Konu, 'Akdeniz Bölgesi' kısmında euners tarafından paylaşıldı.

1. euners

euners Aktif Üye

Seviye:
    Merhabalar arkadaşlar; geçen perşembe Mersine gittim Adana garında kondüktöre sordum bisikletimi alırmısınız diye, boşluk varsa alırız ama 5 TL verirsin dedi (Bu arada bisikleti Siirtten Adanaya 780 km kargoyla 20 TL ye getirttim. 80 km'lik yola 5 TL iyiymiş valla :(((). Biletime baktım ben Adana'dan Mersine 3,25 TL ye gidiyorum, bisikletim 5 TLye. Vicdansızlar dedim Kendi kendime, neyse gittim Mersin'e. Sondan bir önceki - trenin %70 inin boş olduğu - 9:30 trenine bindim. Tren hareket ettikten sonra bir memur gördü. Bisikleti kimden izin aldın da trene bindirdin dedi. Elinden gelse indirecek. - Giderken de trenle gittim aldılar şimdi almıyacaklar mı dedim. Kafasını salladı ters ters...Bu kez de 4 TL istediler. Verdim geldim.

4 yıl boyunca trenle Tarsus'a gittim geldim. TCDD ye saygılarımı sunuyorum.

utku bildirici bunu beğendi.
  2. utku bildirici

utku bildirici Üye

Seviye:
    oldukça sıkıntı çıkardıkları doğru haklısınız,yarıştan dönen yorgun argın bisikletçi ekibi bile almadıklarını biliyorum,uzun uğraşlar sonucu adam başı 5 tl alarak bindirmişlerdi,böyle bir uygulama yapıyorlar ama yanlış sorun çıkmaması için ücreti mecbur ödüyoruz:(haberleşebilirsek eşlik edebilirim size beraber uğraşırız memurla:) 100.yıl mevkinde oturuyorum adana-salbaş antreman güzergahım görüşmek dileği ile bol pedallar.

3. euners

euners Aktif Üye

Seviye:

Görüşmeyi çok isterim de, bu aralar biraz yoğunluk var bende. Ağustosta da askerim Allah kısmet ederse, Artık askerden sonra nasip olursa görüşmeyi isterim. ;)

4. Deniz

Deniz Üyeliği iptal edildi.

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Adana-Mersin arası trenlerde kondüktörlerin aldıkları ücret 5 tl. Fakat bu kondüktörüne göre değişiyor. Sizin de dediğiniz gibi 5 ya da 4 tl gibi ücret alan da var, hiç almayan, güler yüzlü olanları da var. Bence tren boş olduğu zaman (en erken veya en geç saatler gibi) ücret almayabilirler...

euners bunu beğendi.
  5. utku bildirici

utku bildirici Üye

Seviye:

hayırlısı olsun askerlik öncesi telaş çok olur,ben kurtuldum çok oldu yapalı:)darısı size olsun hayırlı tezkereler görüşmek üzere

euners bunu beğendi.
  6. euners

euners Aktif Üye

Seviye:
    Teşekkür ederim. :)

7. Taner Kafes

Taner Kafes Kıdemli Üye

Seviye:
    arkadaşım bizde arkadaşla adana ya gelmiştik çle gezdik yanımızda da para vardı tren le geri döenelim dedik saat tam:16:00 da gittik biletimizi aldık dediler bu tren hızlı tren dizi treni bekliceksiniz yarım saat sonra dediler bekledik yine geldik yarım saat sonra yine hızlı tren bizimde kafamızın tası attı bileti geri verdik bisikletle geri dönmek zorunda kaldık

8. metemt

metemt Aktif Üye

Seviye:
    TCDD internet sayfasından iletişim sekmesinden gerekli bilgileri alıp bu tarz tutarsızlıkları mail yada telefon yolu ile bildirdiğiniz anda gereken yapılır ve o bölgelere muhakkak bir uyarı gelir, bu işin yasal şekli neyse düzenli bir şekilde uygulanır.