Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Adana incirlik 2.el pazarı

Konu, 'Akdeniz Bölgesi' kısmında gezgin2 tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. gezgin2

gezgin2 Forum Demirbaşı

Seviye:
    Arkadaşlar bir arkadaşım incirlikden adanadan bir bisiklet aldıgını ve 20 tl ye aldıgını soledı :) ve cok guzel bır kadrosu vardı cok hoşuma gitti pek inanasım gelmedi ama play station ve ayakkabılarıda gösterince inandım...Çok merak ediyorum bu 2. el incirlik pazarını acaba nerdedır gerçekden ucuz mudur böyle bisikletler bulunurmu devamlı ? Ve gelsem acaba beraber gidebileceğim beni oraya götürecek arkadaşlar var mı ?

Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim....

2. Ahmet_Ozen

Ahmet_Ozen Yeni Üye

Seviye:
    orasına incirilik pazarı dien, amerikan çöplüğü dien fln var

ama ben amerikan pazarından aldım bi bisiklet american kadrosu var PACIFIC RENDER markası hemde çok ucuza

amerikan pazarı çifte minarenin orda

3. gezgin2

gezgin2 Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ahmet bey msn adresınızı yazarsanız ekleyım konusalım lutfen...

4. halil ibrahim aşan

halil ibrahim aşan Yeni Üye

Seviye:
    gerber marka çakıların türkiyede dispiritör yokken herkesin hayranı olduğu penseli modelleri orada satılıyordu oradaki amerikan askerleri dışarıdan getirip kendileri satıyordu değil bisiklet kim bilir neler neler vardır orada

emsal akar bunu beğendi.
  5. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    uçak bile satıyorlardır içeride!

6. emreayan

emreayan Kıdemli Üye

Seviye:
    evet amerikan pazarında neler var neler herhangi bişeye ihtiyacı olan arkadaşlara bu konu altında isteklerini belirtirlerse gidip araştırırım

7. mahmutevgen

mahmutevgen Üye

Seviye:
    bana 15lik shok veya amortisor lazım ortaya scoot octana göre önede tora veya aynı uzunlukta amortisörlazım bulursanız adanya gelirim

8. Ahmet_Ozen

Ahmet_Ozen Yeni Üye

Seviye:
  9. Bülent ÖZER

Bülent ÖZER Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Doğma büyüme Adanalıyım yıllarca alışveriş yaptım amerikan pazarından hatta el arabasında sattıkları zamanda bile, yanlız haberiniz olsun bir çok malda çalınıtıdır ,zamanında bir forma bulmuştuk arkadaşıma aldık daha sonra amerikalı bisikletçilerle karşılaşmıştık birisi bu forma benim dedi , çok üzülmüştük sanantonio texas yazan sarı bir forma idi, durumu anlattık fakat o bakışları hiç unutmam.

tuninger_haa bunu beğendi.
  10. ScottScale

ScottScale Kıdemli Üye

Seviye:
    Amerikan pazarı olayı artık bitti. bundan 10 sene öncesine kadar dedikleriniz geçerliydi. şimdi öyle mallar çıkmıyor. bisiklet kadrosu maşası felan olmaz kardeşim. olursa sadece komple bisiklet olur. incirlikteki amerikan çarşısıyla , adananın merkezindeki yerler ayrıdır. eskiden boşboşçu diye isimlendirilen dükkanlar vardı. teneke tavanlı ahşap dükkanlar. ne ararsan bulurdun çok ucuza,sudan ucuza. şimdi amerikan pazarında ucuz birşey yok. incirliktekinde ise amerikalılar görev icabı gelip giderler yanında götüremeyecekleri eşyaları ya yok pahasına satarlar,ya çöpe atarlar, yada nadiren çok sevdikleri birine hediye ederler (bu olasılık düşüktür).
    Yada çalınır malları ellerinden çıkar. Amerikalıların bir özelliği var belki inanmazsınız en ufan bir iz,leke,yırtık,çizik olsun ürünlerinde sapasağlam şeyleri çöpe atarlar. örnek vereyim iphone nin aarkası veya yan tarafı çizilsin hemen çöpe gider.

orada PX denilen meşhur bir mağaza var amerikan üssünün içinde sadece amerikan personeli girebilir alışveriş yapabilir. orada ne ararsan var giyimden gıdaya kadar. Ucuz değil bedava neredeyse ürünler :)

Benzinin litre fiyatının orada 1 lira olduğunu söylersem anlarsınız ne demek istediğimi :)

tuninger_haa bunu beğendi.
  11. Ahmet_Ozen

Ahmet_Ozen Yeni Üye

Seviye:
    biliyorum üssün içerisindeki yeri ama hiç girmedim benim amcam ordaki golf sahasında şef beni girdirebilir mi?

12. gezgin2

gezgin2 Forum Demirbaşı

Seviye:
    Dostum acaba gıdıp bakabılırsen yolun düşerse ucuz bisiklet yada kadrosu lazım eger ucuza varsa da 48-49 numara saglam ayakkabıda olabılır :)

Eger dedıklerıme rastlarsan fıyat alırsın bende gelırım beraber gıderız ;)

13. ScottScale

ScottScale Kıdemli Üye

Seviye:
    kesinlikle yasak.PX e amcan giremez.sadece amerikalılar girebilir. hiç bir şekilde dışarıya ürün çıkartamazsın. kapıda öter kızıl ötesi hemen tarayıcıda. senin amcan bile çıkartamaz zerre kadar bir şey. sadece amerikalılar çıkartabilir. eğer amcanın tanıdığı amerikalı varsa, o ürünü kendine alır dışarı çıkarken amcana verir. amcan bir çöp çıkarmaya kalksa o üstten hemen işten atılır.

14. Bülent ÖZER

Bülent ÖZER Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Evet içerisi küçük amerikadır zaten 89 da liseler arası basketbol karşılaşmasına gitmiştik aya diye birde şilt falan almıştık oranın yerin içerisine girip çıkan döner kapısını yapan abim dir.Siretin dediği gibi içerden dışarıya sadece amerikalılar malzeme çıkarbiliryordu 13 senedir uzaktayım boşboşçuları tablada mal satarken bilirim sonra onlar çifteminarenin oralara teneke tavanlı yarı açık dükkan gibi bişeyler yaptılar sonra onlar da kalkmıştı neyse hey gidi günler hey diyeyim :D

15. ScottScale

ScottScale Kıdemli Üye

Seviye:
    boşboşçuların orası yıkıldı atilla altıkat köprüsünün yanına bir köprü daha yapıldı onun uc kısmının hemen yanına taşındılar.hala oradalar ama dükkanlar modernleşti. ama eski tadı yok mal yok artık kayda değer.

16. gezgin2

gezgin2 Forum Demirbaşı

Seviye:
    siret sende mubarek adana valisi gibisin :D herşeyden haberin var yaw :D :D

helal olsun iyi geceler :)

17. ScottScale

ScottScale Kıdemli Üye

Seviye:
    20 yıldır adanadayım olsun artık o kadarda :)

18. Ahmet_Ozen

Ahmet_Ozen Yeni Üye

Seviye:
    ben amcamla konuştum ordaki bahçıvanlar istediğini istediği gibi çıkarıyor içeride depo avr gümrük geçmeyen şeyleri oraya koyularmıymış öyle bişi oluomuş onun bisikleti de orda kaldı o amerikada yaşadı bi süre onun bisikletini de bi bahçıvan çıkaracak

19. ScottScale

ScottScale Kıdemli Üye

Seviye:
    benim dayım incirlikte satın alma müdürüydü. ambardaydı 20 seneden fazla çalıştı 1 çöp çıkaramadı kendi başına.sadece amerikalı vasıtasıyla çıkarıyordu. senin amcan amerikalı vasıtasıyla çıkarabilir. yoksa mümkünatı yok. gümrüklede alaksı yok bunun amerikan malını amerikalıdan başkası çıkaramaz.

20. nosferato

nosferato Yeni Üye

Seviye:
    kardeşim süper olur valla bana da bir hummer jip lazım bir araştır bakim ne istyor bizim amcalar ....

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.