Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Adana Bisiklet Tutkunları

Konu, 'Akdeniz Bölgesi' kısmında ScottScale tarafından paylaşıldı.

1. ScottScale

ScottScale Kıdemli Üye

Seviye:
    İstanbullu arkadaşlar çok şanslı, istedikleri marka ve istedikleri model bisikletleri buluyorlar. Malesef Adana'da böyle bir şans yok. Specialized,Scoot,Trek gibi kaliteli markaları satan bir bayi veya dükkan yok malesef. Adanada sokakta ne zaman böyle kaliteli markalı bir bisikletli birini görsem durdurup soruyorum bisikletini nereden aldın diye. yanıt hep istanbul oluyor. İstanbula gidip alma şansım olmadığı için bari bu sayfayı açayım dedim. Adanada oturan elinde Tercihen Specialized,Scoot,Trek markalı orjinal bisikletleri olanlar resimleriyle yüklesinler lütfen. veya adana için satış haberlerini bu başlıktan versinler.

2. bisikletcanavari

bisikletcanavari Onursal Üye

Seviye:
    Adana'da adliye'nin karşı tarafında Kadir Usta ve Dağ Bisiklet dükkanlarına bir uğramanızı tavsiye ederim. Bir çok üst grup marka ve bisikleti bulabilirsiniz ;)

3. sefiluzman

sefiluzman Yeni Üye

Seviye:
    adana'da iki dükkan var zaten. dağ bisikleti tavsiye ederim... girince çıkmak istemeyeceksin...

4. ScottScale

ScottScale Kıdemli Üye

Seviye:
    adliye sarayının karşısındaki bisikletçilerde ömrüm çürüdü:) dikkat ederseniz ben orjinal trek,specialized,scoot markalarını arıyorum.bu markaların hiç birisi yok.çakması bile yok. o dediğiniz yerlerde toplama bisiklet yapılıyor. ve sedona,kron vs.. gibi pek sıcak bakmadığım markalar var. ama yinede adanada olupta güzel bisikleti olanların resimleriyle birlikte buraya yüklemeleri güzel olur.

beğendiğim bisiklet modelleri 1-1buçuk milyar arası eski parayla. istanbula gitsem bana ekstradan 500 liraya patlayacak o bisikletleri adanaya getirmeye. açıkcası kredi kartı ve kargo olayınada sıcak bakmıyorum. ben gözümle görmediğim,dokunup hissetmediğim birşeyi almam. orjinal trek,specialized,scoot satan bir yer olsa adanada anında gidip alacağım ama yok işte.

5. bisikletcanavari

Seviye:
    Selamlar. Geçen sene İbrahim Usta (Dağbisiklet) sizin beğendiğiniz markalardan Trek marka bisikletlerden getirtiyordu. Bu sene durum nedir bilemem. Ama benim gördüğüm, müşteri daha çok kron, sedona tarzı bisikletlere rağbet ediyordu. Kadir Usta ise Marintek'in Adana bayii. Yani marintek'in disbritörü olduğu tüm marka ve modelleri Kadir Usta'dan talep edebilirsiniz. Bunlardan akla gelen bir kaçını sayayım. Scott, Giant, Sram, Rockshox, Bell, Blackburn... Scott'ın sitesinden Türkiye bayilerine baktığınızda Adana'daki bayiide ''Kadir Usta Garden and Bike'' yazmasına şaşırmayın. Hatta 2006 senesinde Aktif Pedal'ın bayiisi olup, sonradan çeşitli anlaşmazlıklar nedeniyle bayilik fesedilmiştir. bu süre zarfında aradığınız markalardan Specialized bisiklet ve aksesuarlarını buradan temin edebilirdiniz. Öğrencilik dönemimde Kadir Usta'nın dükkanında çektiğim bir kaç fotoğrafı sizlerle paylaşayım. Bisiklet sehbası park tool. Sehbadaki bisiklet ise Scott LTD. Scott'ın en pahallı hardtail bisikleti yani. Şuan Dr. Hüseyin abi kullanıyor olması gerek. Scale 20 Sene 2006 Trek 8500. Kadrosu şu an bende ve buna benzer nice bisikletler bu dükkandan çıkma. İbrahim Usta (Dağbisiklet) kusuruma bakmasın. Onun dükkanı ve sattığı bisikletler hakkında arşivimde fotoğraf bulamadım. Arkadaşım umarım sende bie çok pro marka bisikletlerin Adana'da satıldığına inanmıştırsın. Sana kalan cebine parayı koymak, bu dükkanlardan birine uğrayıp sıkı bir pazarlığa oturmak.

sadana bunu beğendi.
  6. Doruk Atay

Doruk Atay Bisikletkolik

Seviye:
    Bisikleti İstanbulda bir dükkandan hiç yerinizden kıpırdamadanda alma şansınız mevcut...
    Kaçkar bisiklet, Delta, Velespit, Yeşil bisiklet gibi firmalar kargoyla gönderim yapıyor. Siz sadece beğenin ve size uygun boyunu sipariş edin;)

7. ScottScale

ScottScale Kıdemli Üye

Seviye:
    dükkan ismi veya usta ismi bilmiyorum. bir ara hangi dükkan ismi hatırlamıyorum. giant marka bisiklet istemiştim.bir modeli çok hoşuma gitmişti. oradaki usta 2 sene önce bayiliğini yaptık,şimdi yapmıyoruz demişti. getirme şansınız varmı dediğimde üzerine fark koyarız demişti. yoksa böyle bir imkan yok dedi. benim için bisikleitn görünüşüde çok önemli. isterse 10 milyarlık bisiklet olsun görüntüsü kötüyse benim için hiç bir anlam ifade etmez. 1 milyar veya 1.250 en fazla güzel bir bisiklet istiyorum. ama bu işten anlayan arkadaşım yok malesef. bu forumda bazı arkadaşların arkadaşları sayesinde çok ucuza bisiklet dizdiklerini okudum. benim böyle bir imkanım olmadığı için hazır modellere yöneliyorum aklımdaki bisiklet trek 4300 siyah disc modeli. yeşil bisiklet sahibi gürsel akay la chatleştim. konuyu açtım. kapıda ödeme olsaydı güzel olurdu. kredi kartım yok. havale ile uğraşmak zor oluyor. birde bisikleti canlı canlı görmeden almak istemem. internet ortamıyla canlı almanın arasında çok fark var. en azından için rahat alırsın. her ne kadar güvenilir mağazalar olsalarda insan yakından canlı canlı görmeden almak istemiyor.

8. bisikletcanavari

Seviye:
    Adliye'nin karşısına geçin. Oradaki esnaflardan birine bu verdiğim iki yeri sorun. Eminim biri bilmezse diğeri kesin gösterecektir. Ki ben de zamanında forum sayesinde bu şekilde tanışmıştım kendileriyle. Eğer Giant'ın bir modelini beğendiyseniz ''Kadir Usta Garden and Bike''a gidebilrisiniz. Sonuçta resmi olarak bayisi orası. Oradan liste fiyatından Türkiye'ye girmiş olan tüm Giant bisikletleri talep edebilirsiniz. Hatta aradığınız modeli orada görebilme şansınız bile olabilir. Belki aradığınız modeli getirtmişlerdir. İki bisikletciyede uğra mutlaka. Baktın sonuç alamadın, ondan sonra diğer büyük şehirlerdeki büyük bisikletcilere yönelebilirsin. İstediğin marka-model bisiklet, istediğin rengi ve boyu kısa bir süre içinde adresine teslim olacaktır.

9. ahmet01

ahmet01 Yeni Üye

Seviye:
    mekanikte kadir usta tektir bunu bilin

10. sadana

sadana Onursal Üye

Seviye:
    Böyle bisikletin var zaten.Bunu elin deyerek mi aldın?Ve satıyorsun Siret kardeşe Neden satıyorsun? dediğim de bana Zengin işi demişdin..Ve yazdıklarından kararsız mı artık bilmem. Elim deymeden diyorsun.Gürsel abiden kapıda ödeme olmasaydı alırdım demişsin.. Cidden bayağ bir karasızlık içindesin..Umarım aradğını bulursun.. Polimik amaçlı yazmadım. Bilgiler için ayrıca çok teşekkürler.