Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

adana- antalya tur planı için yardım..

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında nuri kılıçkaya tarafından paylaşıldı.

1. nuri kılıçkaya

nuri kılıçkaya Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    arkadaşlar adana antalya (sahil yolu üzeri) tur planlıyorum.fikirlerinize önerilerinize ihtiyacım var.
    bu güzergah üzeri gezilmesi gereken ve kalınabilecek yerler hakkında bilgi istiyorum.şimdiden teşekkürler..

Bisikletli Gezgin bunu beğendi.
  2. Güven Güneş

Güven Güneş Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    merhaba,
    bu aradaki yolu çok iyi biliyorum öncelikle tavsiyem.

Adanadan Silifkeye kadar dümdüz bir yol seni bekliyor. Çadırlı kalmayı düşünüyorsun sanırım.Tömük'e yada Tece'ye kadar gelip burada kalman iyi olur çünkü mersin merkezde sahil yok.buralar merkeze 20 30 km uzaklıkta en fazla 2 saatini alır ardından silifke yada susanoğlunda kalabilirsin güzel ve tenhadır sahilleri. asıl sorun silifkeden sonra başlıyor..antalya mersin arasında sürekli gidip geliyorum gerçekten de şimdiye kadar gördüğüm en berbat yollara sahip bünyemin sağlam olmasına rağmen kaç kere kusma noktasına gelmişimdir otobüste o virajlardan ve maksımum 15 20 km hızla gıdebılıyorlar taşucu gazipaşa arasındaki yolu. yollar çok dar en basitinden söyle bir örnek vereyim sana virajda karşılıklı olarak geçiş imkansız birinin durup ötekinin geçmesi lazım ve sürekli bir tırmanış içinde olacaksın.yani buda kondisyon gerektirir.avantajın su arabalar yavaş oldugundan senın ıcın bı tehlıkesı olmayacaktır.unutmadan orada alternatıf yollarda mevcut degıl. bır ay once geldım.yenı yenı tuneller acmaya baslıyorlardı ve cogu bıtmek uzereydı yazın dusunuyorsan buyuk ıhtımalle o cok ama cok rahatlatacaktır yolu. o aradakı 200 km yakın yol boyle bahsettıgım gıbı. alanyadan sonrası aynı sekılde dumduz bı sıkıntı cıkacagını dusunmuyorum ve konaklama ıcınde cok alternatıfın olur.