Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Adada bisiklet seçimi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında DrMaestro tarafından paylaşıldı.

1. DrMaestro

DrMaestro Yeni Üye

Merhaba,

32 Yaşında, 1.75 boyunda ve 116 kilodayım. Yaz aylarını küçüklüğümden beri Büyükada'da geçirmekteyim. Şimdiye kadar 2 bisikletim oldu: İlki Pinokyo modeli küçük bir bisikletti, ikincisi ise Heidemann marka bir yarış bisikletiydi. Heidemann'ı yaklaşık 15 sene önce almış olmama ve uzun yıllar kullanmama rağmen boy ve kiloma göre çok küçük kalıyor. Bu sebeple yeni bir bisiklet almak istiyorum. Bisikleti hafta sonları adada tur yapmak ve bazen de denize gitmek için kullanmayı planlıyorum. Sürat yapmak gibi bir arzum yok. Benim için önemli olan noktalar kullanmak için gereken efor miktarının mümkün oldukça az olması (bu kiloyla yokuş çıkmak 5 vitesli olan Heidemann'ımda oldukça yorucu oluyor), kolay manevra edilebilen bir bisiklet olması ve selenin rahat olması (Heidemann'ın selesi çok sert). Heidemann'ın arkasında çantamı ve paletlerimi bağlayabilmem için kullandığım bir kısmı vardı ama ille de bulunması şart değil. Bütçe olarak 600-700 YTL arası düşünüyorum ama modeller arasında belirgin kalite farkı varsa 1000-1100 YTL'ye kadar çıkabilirim. Hangi marka/model bisiklet almamı tavsiye edersiniz?

Saygılarımla

2. DrMaestro

DrMaestro Yeni Üye

Yardımcı olabilecek varsa müteşekkir olacağım.:)

3. DrMaestro

DrMaestro Yeni Üye

Selam,

Scott Aspect 20 aldım. Fiyat sınırımı biraz aşmakla birlikte kadroyu ve donanımı beğendim. İlerde bagaj eklemeyi düşünebilirim. Umarım doğru bir seçim yapmışımdır. (Diğer beğendiğim model Sportster P2 idi ama lastiklerin beni kaldıramayabileceği söylendiği için almadım.) Bu arada kullanım klavuzunda maksimum sürücü ağırlığı 110 kg.'yi geçmemelidir diyor ama ben bisiklette herhangi bir zorlanma hissetmedim.

4. Aykut Subaşı

Aykut Subaşı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    o bisikleti 1-2 hafta kullanın zaten zayıflarsınız.Her akşam sürekli ve düzenli olarak sürüşler yapın.Bisiklet hayırlı olsun.Güzel seçim yapmışsınız.

Eldiven : el sağlığınız için
    Kask : olası tehlikeli kazalar için takılması önemli.

bunları almanızı öneririm.

DrMaestro bunu beğendi.