Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Action kask

Konu, 'Giyim' kısmında LeventK. tarafından paylaşıldı.

1. LeventK.

LeventK. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    merhaba bisiklet aldıktan sonra yavaş yavaş ekipmanlarını toplamaya başladım , ilk işim kask bakmak oldu , internet alışverişine pek yanaşamadığımdan ve bulunduğum şehirde fazla alternatif olmadığından çok fazla model bulamadım , şu resimdeki kaskı buldum gayette hoşuma gitti fiyatı 90 tl olarak söylediler , internette araştırmaya çalıştım fakat modelini bulamadım sadece resimleri cıkıyor , sizce nasıldır bu kask işimi görür mü ? fazla araziye giren birisi değilim sadece emniyet amaçlı takacağım .
    resim ;

2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Kask oldukça kalitesiz görünüyor, kask takma amacı zaten bellidir can güvenliğimiz, nerede kullandığımızın önemli değildir. Bütçenize göre link'ten daha çeşitli ve kaliteli kasklardan birini seçebilirsin, zira en önemli ekipmanlardan ilk sırada :)
    http://www.erdoganlarbisiklet.com/giyim/kask.html

Mert C. bunu beğendi.
  3. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Ben bu markanın başka bir modelini kullandım. Bir süre sonra kendimi güvende hissetmemeye başladım ve değiştirdim. Tavsiye etmem almanızı.

Mert C. bunu beğendi.
  4. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    öncelikle o kask kesinlikle 90tl etmez, 120-130 liraya giro alabilirsiniz uygun fiyatlı olarak, tabi alt modellerinden alabilirsiniz bu bütçeyle ama en azından gerçek bir kaskınız olur.
    ikinci olarak; büyük bisikletçiler yerli/yabancı daha iyi şartlarda ürün tedarik edip daha iyi şartlarda saklar. defalarca düşürülmüş ama görünür hasarı olmayan bir kaskı satma riski elden alacağınız küçük bir bisikletçide daha fazladır.

5. LeventK.

LeventK. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    evet haklısınız kaskın fiyatı fazla fakat çeşit yok :agla: , Trabzon'da gerçekten bisiklet almak ayrı dert , ekipmanını tamamlamak ayrı dert . Öğrenciyim ve geri ödemeli kredi ile geçiniyorum bu yüzden fazla yukarı fiyatlara çıkamıyorum ki 90 bile fazla geliyor . Ama dediğim gibi hiç çeşit yok aralarında en düzgün görüneni bu idi ve internet alışverişi yapmak istemiyorum mecburen bu tarz bir ürün kullanacağım .. Vallahi çıldıracağım :D

6. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Açıkçası ucuz bir kask ile pahalı bir kaskın işlevini yerine getirme açısından pek bir farkı olacağını düşünmüyorum. Pahalı olanlar daha geniş hava kanallarına sahip olmaları, hafif olmaları ve daha aerodinamik olmaları nedeniyle pahalı oluyor. Tabi bunu genel olarak söylüyorum. Bu kaskı hiç bilmiyorum, belki gerçekten de çok kötü bir kasktır ama "Pahalıysa iyidir" demek çok da doğru gelmiyor bana (Ayrıca bu kask 90TL eder mi konusuna da girmiyorum. O fiyata daha geniş kanallara ve daha güzel bir görünüşe [neye göre kime göre :)] bir kaska sahip olabilirsiniz). Hatta bu konuda "Bicycle Helmet Safety Institute" (Bisiklet Kaskı Güvenlik Enstitüsü)'un bir araştırması bile var. Bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Araştırmanın sonucu olarak 20$'lık kask ile 200$'lık kaskın aynı şekilde koruma sağladığı görülmüş.

ebayusuff, LeventK. ve Mert C. bunu beğendi.
  7. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bisiklet konusunda benden deneyimli olduğunuz kesin :) ama yine de cevap vermek istiyorum.
    bisikletçilerde bulunan sıradan 50-60 liralık kaskları(action, smart vs.) görme ve inceleme şansım oldu.
    köpük katmanı ile plastik katman arasında boşluk bulunuyordu(oradaki tüm kasklarda) ve hafifçe bastırdığımda boşluk oynama yapıyordu, kask daha tam olarak tek parça haline bile gelememiş yani, iki ayrı katman birbirinden bağımsızdı resmen.
    kendi kaskımla karşılaştırdığımda görüntü açısından bariz fark bulunuyor, hem köpüğünün görünümünde hem de köpük/plastik birleşiminde.

ha plastik katmanla köpük katmanın tam sabitlenememiş olması bir sorun yaratmıyordur belki, ama iki kaskı yan yana gördükten sonra o kasklara güvenip kullanmayı düşünmüyorum açıkçası.

Tahir Keskin bunu beğendi.